UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305
Ова го слушнав од пола кафиќ кај шо гледав, и плус други луѓе на нет. Као има правило од која до која минута се свири пенал? јбг. :D
Најново е , пред некој ден го изгласаа за "сиромашните" ко Јуве, Баерн, Пулл да идат даље у вакви ситуации да не бидат ко демек оштетени :)
Ама овој судијава курназ се напраи
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
textbook местење на фаул, треба бенатиа да го бараат како најголем кривец бидејќи коњот како аматер наседна. чист пенал.
него секоја чест за играта и повлекувањето последните 20 минути беше и клучно, да си продолжеа со исто темпо ќе си поминеа лесно.

п.с. голот од иско беше офсајд во првото полувреме ?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
pa toa mi e poentat nitu sakase da sutne nitu da smiri pa zosto glupiot benatia izigra taka ?

kako prvo odbranata ne smese da dozvoli ovoj da ostane sam pred bufon toa e prvo , ovoj nemase namera da sutne si zastana i si ja cekase topkata toa e vtoro benatia se zaleta vo nego i go butna toa e treto i nemozes ti da go krivis sudijata za greskite na odbranata na juve vo 93 minuta.

kakov i da bil kontaktot bil zad grb topkata benatija ne ja ni gledase dodeka ne go butna ovoj (kako sto vidov) a zosto go krivite sudijata a ne benatija mene me zanima ?
пеналот беше изнуден, пред време почна да паѓа и да се мести играчот, минимален контакт и се сруши. добар и авторитативен судија ова не му го суди на никоја екипа.
е сега судијата наместо да е неутрален, подлегна на притисокот.

ДА, според правилата тоа е пенал бидејќи има контакт, НО контактот е изнуден...
јас како фан на јувентус го памтам Филипо Инзаги (и многу пред него) кој направи кариера и во јуве и во милан (особено со миланезите) БАШ со вакви изнудени пенали и стартови врз него. Чепни го ќе падни.

Е дали тоа треба да го судиш во надополнување, особено што знаеш дека ќе го реши натпреварот во 99% и дека е изнуден, не знам. Јас мислам дека не.

Во секој случај стои она дека „судиската е последна“, но ретки се тие судии што би правеле вакви глупости. Најблаго кажано е дека одлуката е дискутабилна, а кога гледаш од навивачка перспектива ти или било кој друг не го признавате тоа.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.018
Поени од реакции
6.341
тоа е заговорот што друг го тера, дека Реал морал со судии да пројде понатаму.


Ако ова не ви е пенал, не знам...

Два контакта има, ем гурање од позади ем после дур ја закачува топката го рога и Васкез у гради...
@Taxi_Driver te zamoluvam pogledni go videoto uba
тоа е заговорот што друг го тера, дека Реал морал со судии да пројде понатаму.


Ако ова не ви е пенал, не знам...

Два контакта има, ем гурање од позади ем после дур ја закачува топката го рога и Васкез у гради...
Znaci dobro sum videl prvo kontakt potocno go butna igracot pa posle ja udri topkata po cist penal amin
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Не сум фан на ниту една италијанска екипа, најмалку на Јуве, но не можам да не се насмеам на овој феномен на форумов навивачи на Милан и Интер да се јавуваат на темава после 300 години аут од европски фудбал и да ликуваат на пенал во 93та, па уште се руга Буфон итн. Какви комплекси мораш да имаш за тоа.... утакмичиште од страна на Јуве, секоја чест за сите до еден на терен!
Тие најдобро си знаат зошто фанови на Милан и Интер се појавуваат во вакви натпревари кога се суди против нив.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Алегри кој глупак, Реал беше мртов по левата страна, на Ваљехо му се тресеа нозете, додека Марсело го изигра еден од најлошите натпревари во во овие 13 години откако е во Реал. Даглас буквално ги ништеше таму, но експертот одлучи да се повлече.
Од друга страна измените на Зидан беа како да ги правеше самиот Алегри. Ова се веројатно најлопшите замени направени од било кој тренер во ЛШ.
Јуве е екипиште, капа до под, каква желба и жар од сите играчи до еден(освен лузерот Игуаин), штета за нив што имаат пизда на клупата. Колку и да ја погоди тактиката тоа после 60 минута му е црна дамка и за нивно добро е да го избркаат на клоци.
Едноставно џабе е меѓу топ 3-те тренери во поглед тактичка поткованост кога си е пизда од тренер и секогаш кога се решава мечот се сере, и ова го повторува година за година. Никогаш нема да освоиш ЛШ, мрш во Каљари.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Не сум фан на ниту една италијанска екипа, најмалку на Јуве, но не можам да не се насмеам на овој феномен на форумов навивачи на Милан и Интер да се јавуваат на темава после 300 години аут од европски фудбал и да ликуваат на пенал во 93та, па уште се руга Буфон итн. Какви комплекси мораш да имаш за тоа.... утакмичиште од страна на Јуве, секоја чест за сите до еден на терен!
Тоа се вика прост човек.
Игнорирај ги.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
фудбал е машка игра и контактот е дел од него, според мене (неутрален ,навивам за валенсија) не беше пенал зашто падна пред да дојде до контакт или откако виде дека нема да стигне до топката ... денешниов фудбал ,не само професионалниот фудбал еве и нба исто и формула 1 ако сакате е геј варијанта на балет према она што се играше пред околу 20 тина год
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
По што преска добивме прашање ние навивачите на Јувентус, еве јас ке прашам навивачи на некои клубови тука (знаат кои се тие) дали ке беше чист пенал ако беше обратна ситуација? Или тука ке се пишуваше 200 страни од истите како Јуве и во ЛШ добива од вакви ситуации
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Епа ај ако не нека им дозволат и со раце да играат на стоперите после 90та...
По твојава логика треба миниум по 5 пенали на утакмица да има.
Па при корна матер си ебаваат од кошкање, контакти и туркање. И ова пенал?
Да, имаше контакт, ама како што ти кажав претходно има уште по остри контакти при корни или нафрлања кај што не се судат, и нормално што не се судат.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.018
Поени од реакции
6.341
По што преска добивме прашање ние навивачите на Јувентус, еве јас ке прашам навивачи на некои клубови тука (знаат кои се тие) дали ке беше чист пенал ако беше обратна ситуација? Или тука ке се пишуваше 200 страни од истите како Јуве и во ЛШ добива од вакви ситуации
Toa e cist penal za mene bez razlika na koja strana e i za koj klub, covekot prvo go butna pa posle igra so topka.
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
151
Не сум фан на ниту една италијанска екипа, најмалку на Јуве, но не можам да не се насмеам на овој феномен на форумов навивачи на Милан и Интер да се јавуваат на темава после 300 години аут од европски фудбал и да ликуваат на пенал во 93та, па уште се руга Буфон итн. Какви комплекси мораш да имаш за тоа.... утакмичиште од страна на Јуве, секоја чест за сите до еден на терен!
Во болдираното лежи зајакот, не си свесен колку е слатко ова перфектно, мастерпис ремек дело од сценарио за секој навивач на Интер, Милан, Рома, Наполи, Лацио...

Јувентус прима гол 94-та минута од пенал!

Ги стига кармата секоја година на копилињата, секоја следна се послатка от претходната! :gjavol::gjavol::gjavol:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
тоа е заговорот што друг го тера, дека Реал морал со судии да пројде понатаму.


Ако ова не ви е пенал, не знам...

Два контакта има, ем гурање од позади ем после дур ја закачува топката го рога и Васкез у гради...

Судијата ги уништи, плус не се свири ова после 90та мин. :pos:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom