UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ме интересира ставот на јуве фановите да беше обратна ситуација и да не им свирнеше пенал.
Што ќе коментиравте тогаш?
Ми се допаѓа прашањево. Гарант искрен и објективен одговор ќе добиеш.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ako ne go butnase benatia koj ke ja kontrolirase topkata sudijata ili publikata ?
Овој нит ја контролираше топката, нит имаше намера тоа да го прави:cautious:, класика чекање контакт(n).За вакви работи и картон се добива.
Е сега може ние да сноваме колку сакаме ама од ваков квалитет на судии не можеш поарно нешто да чекаш.
Затоа и ке ги нема на светско:D.
Поштовање за Јувентус, јуначки ја одиграа и глупост од Буфон. Беш га, 40 и кусур години од кои 30 брани и не сфати досега дека џабе е пењавење.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Drugo e da nesakas da pomine real ama nemozas da kazas deka igracot nemase da ja kontrolira topkata posto istiot bese sprecen vo istoto a kvalitetni igraci mozat da iskontrolirat mnogu polosi topki upateni kon niv a ovaa od ronaldo mu bese servirana na tacna.
толку ви е тешко да кажете да имаше изнуден пенал и тоа е тоа?
во нормални услови мислам дека ова 99 од 100 судии НЕ би го суделе било кога за пенал, особено не во продолженија.

е сега пошто е реал во прашање... јбг.

во секој случај ќе беше интересно да се погледне натпревар на пенали, каде пак мислам дека реал ќе одеше понатаму...

џабе ја браните одлуката на судијата, КИЛАВА е до тука бива.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Ме интересира ставот на јуве фановите да беше обратна ситуација и да не им свирнеше пенал.
Што ќе коментиравте тогаш?
Елементи за пенал имаше, али да беше обратна работава Јуве во никој случак немаше да добие пенал таа е разликата. Не само Јуве било и која да беше екипа пенал не добиваше. Ваков ќе е фудбалот се додека судат вакви ликови.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.752
Поени од реакции
11.698
Се е тоа ок дека елементи постоеа али да речеме, да беше Барса еве не Јуве и да имаше ваква шанса во 94 за пролаз, дали мислиш оти Оливер ќе свирнеше пенал за Барса сред Бернабеу?
Еве Барса беше вчера, зошто не и свирнаа пенал во 94?
Дај бе доста со глупиве детски муабети ве молам, местел Оливер да помине Реал Мадрид сигурно, па уште у 95 ќе свири пенал ако сакал да мести, не порано кога имаше прилики да свирне пенал за некој смешен дајв.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.934
А стварно добро ја судеше утакмицава до тој "спорен момент". Мислам дека вака комплицирана утакмица, до 93та(или која и да беше) сосема солидно ја судеше енглезов, сите жолти што ги досуди беа крајно коректни. Дури и таа ситуација со пеналот добро ја досуди.
Имаше елементи за пенал, и тоа е евидентно. Го наседна, си падна убаво и тоа е тоа.
Сеа и јувенташите нека не се праат поголеми лигуши од мадридистиве, со муабетите дека тоа беше најчистиот старт во историјата на фудбалот.
Сосема заслужено му рокна црвен на буфон, стварно неможеш да му се дереш 2 минути на судијата да го туркаш, и да му ставаш прст пред фаца, каква сакаш легенда биди.
Жолт даваат што ќе лупнеш со рака у воздух од негодување, не па да му се дереш ко ментален.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Победни од судијава се само навивачиве на Милан, 100 години не виделе лига на шапиони и трубат ли трубат.

Другар 4 пати во тек на 90 минути некој паѓаше во шеснаесетник, петиот пат свирна пенал. Не оти Јуве ќе пројдеше во продолжетоци, паднаа физички ептен ама да судиш вакво нешто на ваков натпревар треба да ти фали нешто.
Абе тоа ти го реков.

Роналдо идеше на пенал во прво, пак у второ, не му свирна. Ако судијата беше решен да пројде Реал по секоја цена како што наметнувате, ќе ги свирнеше тогаш, ќе дадевме гол и немаше да дојде веројатно (!!!) до ова. Сигурно братов не си рекол ќе чекам до 93 ако ЕВЕНТУАЛНО има ситуација за пенал па тогаш ќе ја свирнам...

Резултатот 0-3 беше активен 30+ минути, за тоа време можеше да даде црвен, да свирне пенал во корист на Реал, како што правеле порано во користа на некого... А не да чека до последната минута. Да беше ова единствена прлика за пенал и да го свирнеше, пак ќе ви држеа тие муабети ИАКО ОВА БЕШЕ ЧИСТ ПЕНАЛ, ама имаше најмалку 3 сумливи одлуки шо не ги свирна низ текот на мечот...
 
C

Castiel

Гостин
Елементи за пенал имаше, али да беше обратна работава Јуве во никој случак немаше да добие пенал таа е разликата. Не само Јуве било и која да беше екипа пенал не добиваше. Ваков ќе е фудбалот се додека судат вакви ликови.
Нормално дека немаше. Пошто ова не е италија. Ваков пенал кога ви досудија пред година дена со Милан во 95 мин воопшто не ви сметаше и си правевте хехе смешки. Ама кармата е кучка.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Многу тешка ситуација за проценка во секој случај. Од една страна се гледа дека Бенатиа стига до топката, од друга страна физички го собра Лукас Вазкес кој се постави баш за да изнуди фаул. Со оглед на тежината на одлуката и на моментот на одлука, практично последна акција од натпреварот, не знам дали друг судија би го свирел ова.
Чист пенал.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.018
Поени од реакции
6.341
Овој нит ја контролираше топката, нит имаше намера тоа да го прави:cautious:, класика чекање контакт(n).За вакви работи и картон се добива.
Е сега може ние да сноваме колку сакаме ама од ваков квалитет на судии не можеш поарно нешто да чекаш.
Затоа и ке ги нема на светско:D.
Поштовање за Јувентус, јуначки ја одиграа и глупост од Буфон. Беш га, 40 и кусур години од кои 30 брани и не сфати досега дека џабе е пењавење.
pa toa mi e poentat nitu sakase da sutne nitu da smiri pa zosto glupiot benatia izigra taka ?
толку ви е тешко да кажете да имаше изнуден пенал и тоа е тоа?
во нормални услови мислам дека ова 99 од 100 судии НЕ би го суделе било кога за пенал, особено не во продолженија.

е сега пошто е реал во прашање... јбг.

во секој случај ќе беше интересно да се погледне натпревар на пенали, каде пак мислам дека реал ќе одеше понатаму...

џабе ја браните одлуката на судијата, КИЛАВА е до тука бива.
kako prvo odbranata ne smese da dozvoli ovoj da ostane sam pred bufon toa e prvo , ovoj nemase namera da sutne si zastana i si ja cekase topkata toa e vtoro benatia se zaleta vo nego i go butna toa e treto i nemozes ti da go krivis sudijata za greskite na odbranata na juve vo 93 minuta.
E ajde de daj ni snimka da vidime kakov bese toj kontakt, ajde site ke vidime tuka vo forumot kolku strasen kontakt bese? ajdee
kakov i da bil kontaktot bil zad grb topkata benatija ne ja ni gledase dodeka ne go butna ovoj (kako sto vidov) a zosto go krivite sudijata a ne benatija mene me zanima ?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Не било пенал бе, и да беше обратна ситуација тие немало да се бунат дека бил за 0:4.

Додуша и да, чудно е против факин Јуве да се свирни пенал и тоа во 90+. Ако се сеќавам добро лани во купот со Милан ви досудија скоро ист ваков па никому ништо. И не верувам да бил првпат, само не следам толку Италија.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Најкратко кажано, одлуката беше правилна и точна, беше пенал, но беше неправична и нефер, 30 секунди пред крај во таква утакмица, јеби га, Бенатиа е најкрив, секоја чест на Јуве, ќе беа најлуди и најзабегани двојки во полуфинале последниве десетина и кусир години.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Јувентус нека ви кисни!!!

Ова сепак е премалку за арамилукот шо го прајте години наназад...колку само вакви ситуации вам ви биле свирени.. да не се разбериме погрешно, ова беше апла пенал, за разлика од мал милион сомнителни судиски одлуки на ваша сметка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom