Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Се исплати да земам ново од салон Fiat Tipo 1.3 95KS седан составуван во Турција?
ЈОК, не се исплати поготово од фиатови туку само било кој германски коли што е создавено од Шпанија,Чешка и Унгарија


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Јас пробував шевролет матиз летово, се загреав за една таква од прв газда со 160km 2006год, али кога седнав се разочарав,јас повеќе преферирам мали и слаби коли, али оваа е премала, во кривина ако возиш побрзо се чувствуваш небезбедно, се разминуваш со камион, не дај боже побрзо да вози, чиниш ќе те однесе и најлошо од се, немаше серво волан, се борев со него.

Додека акцентот денес го пробав на плин и не ми се засвиѓа, можеби не е чуван, али слабо одеше, 1.5 кубика со 85 коњски сили а слабо оди. Бидејќи си правам.споредба со колата што ја имав на плин до пред две недели, ибица од 2000год. 1.6 75 коњски сили, хјундаито во ништо не можеше со неа, мојта ако на плин ама мн беше стартна и снажно се понашаше па и на успони.


Пробав пунтовци, пежоа, стиловци и се разочарав, изгледа за 1500-2000 евра сепак изборот ќе падне на голф 3, пробав еден го договорив за 1800€ и можеби ќе го земам
do 1800-2000 evra ili golf 3 1.9 tdi 90ks ili opel vectra b 2.0 dti ili 2.2 dti. koli za merak. zedov vectra so 200 000 a sega ima nad 320 000 zadovolen sum. klima servo parking senzori se sto e potrebno ima nanea. vozis 160 ne se osejka brzinata. imam i skoda golf motor ja otepav od vozenje. batali tie hjundaj,matiz reno pezo fiat...golf 3 smrt nema. boso za 3000 denari se praj celosno. isto i seat leon 1.9 tdi 90 ks. 5000 denari ti e nov bosh. bas eden taksist vkomsi go praese evego ima nad 400 000 uste go vozi.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Пред неколку дена зедов Астра 1.3 од 2006. Далечинското на едниот клуч не работи, ставив нова батерија и пробав и пак не работи, а другиот клуч работи. Што може да е проблемот? Нешто дугмињата или? Исто, дали кога ја заклучуваш колата со клуч, а не со далечинското (или како и да се вика) треба да се заклучат сите врати? Пошо вратата од совозачко у овој случај не се заклучува? Помош некој? Фала
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
do 1800-2000 evra ili golf 3 1.9 tdi 90ks ili opel vectra b 2.0 dti ili 2.2 dti. koli za merak. zedov vectra so 200 000 a sega ima nad 320 000 zadovolen sum. klima servo parking senzori se sto e potrebno ima nanea. vozis 160 ne se osejka brzinata. imam i skoda golf motor ja otepav od vozenje. batali tie hjundaj,matiz reno pezo fiat...golf 3 smrt nema. boso za 3000 denari se praj celosno. isto i seat leon 1.9 tdi 90 ks. 5000 denari ti e nov bosh. bas eden taksist vkomsi go praese evego ima nad 400 000 uste go vozi.
5.000 денара нов бош нема никаде.. Може репариран.
Не го лажи човекот, олдтајмери никој разумен не купува, може тој што е слаб со пари..
Да убедуваш некој Голф 3 да купува, кола што е 22 години стара, треба да си улав.
Ќе се распадне на некоја дупка.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Пред неколку дена зедов Астра 1.3 од 2006. Далечинското на едниот клуч не работи, ставив нова батерија и пробав и пак не работи, а другиот клуч работи. Што може да е проблемот? Нешто дугмињата или? Исто, дали кога ја заклучуваш колата со клуч, а не со далечинското (или како и да се вика) треба да се заклучат сите врати? Пошо вратата од совозачко у овој случај не се заклучува? Помош некој? Фала
Ај пробај вака отвори прозор (возачкото) за секој случај и тоа клучот што работи далечинскот вметни го во брава за палење вклучи контакт и затвори ја вратата и тоа клучот што не работи далечинското вметни во брава на вратата заклучи ја и држи го така неколку секунди со притискање далечинското за заклучување се додека да свети четирите трепкачи и исто така и обратно отклучи ја држи ја така само така да го препознае кодот ,но не делува на сите коли . Пробај така и ако не бива значи му фали код за него тој далечинското што не работи.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.899
Пред неколку дена зедов Астра 1.3 од 2006. Далечинското на едниот клуч не работи, ставив нова батерија и пробав и пак не работи, а другиот клуч работи. Што може да е проблемот? Нешто дугмињата или? Исто, дали кога ја заклучуваш колата со клуч, а не со далечинското (или како и да се вика) треба да се заклучат сите врати? Пошо вратата од совозачко у овој случај не се заклучува? Помош некој? Фала
Акo не ти успее oвa штo ти кaжa Пaне,влези вo кoлa и дaј кoнтaкт без дa јa зaпaлиш кoлaтa и држи гo дугметo зa зaклучувaње нa клучoт кoј не ти функциoнирa.Пoсле некoлку секунди би требaлo дa се зaклучи пa дa се oтклучи кoлaтa.Прoбaј
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
30
Поени од реакции
18
земено ауди а6 3,0 2009 година
ова не е кола ова е авион
за понатака ке видиме
троше 14 л локал и 10 отворено
ламја хахахаха
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
земено ауди а6 3,0 2009 година
ова не е кола ова е авион
за понатака ке видиме
троше 14 л локал и 10 отворено
ламја хахахаха
Со здравје да си ја возиш..
Дизал или бензина?
Овој модел ли е?

 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
земено ауди а6 3,0 2009 година
ова не е кола ова е авион
за понатака ке видиме
троше 14 л локал и 10 отворено
ламја хахахаха
Ваков со фејслифт штопови ? Дизел или бењзин ? Ај со здравје да си возиш и ДА навистина е авион пардон млазњак еднаш се возев ламјава ! Само му фали стелт технологија за да не го фати полициски радар за брзината




Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
земено ауди а6 3,0 2009 година
ова не е кола ова е авион
за понатака ке видиме
троше 14 л локал и 10 отворено
ламја хахахаха
Aj cestito ali Nema da se raduvas olku koa ke treba nekoj del da menjas :D.

Eve ti primer za ceni (od porsche skopje koi se ovlasteni serviseri za audi) za zamaec , lamela i ostalo.... ova e za a4 2.0tdi facelifted od 2012
Ceni na delovite vo prilog:
Zamavnik----------------------------78.000.00den.
Set potisna i lamela -------------29.730.00den
Druk lager----------------------------7.100.00den
Dodatno moze da e potrebno zavrtki i normalno koga ke se otvori i da e nesto drugo potrebno.

Rabotnata raka e 200e.

Ja sakav na mojata da menjam u MK posho ke idam natamu so kola, ali e poskapo u MK otkolku u London :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom