Бодибилдинг суплементи

Член од
17 август 2014
Мислења
3.582
Поени од реакции
5.505
Btw dali e okej da se pie Bcaa za vreme na vezbajne ako polsat pred toa se imam napijano Arginine/Citruline + Creatine?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Bcaa do bcaa i firma do firma ima razlika. Jas gi koristam od ultimate i od olimp. 20:1:1 vonego ima citrulin citrat malat i pijam po 2 lajcina. Od ultimate ne osejkam mnogu promena. Za vreme na trening sum posvez pojke energia i sila pomalku bolki vo muskulot i pobrz oporavak. Kaj sekoj razlicno reagira
Toa што ти го осеќаш е плацебо ефект. Океј небитно, секој си има свое мислење дали, како и што ќе користи. Поздрав.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.735
Поени од реакции
35.269
Муабетиве се повеќе се сведуваат на логиката „како мали Џокица го замислува светот“,
broscience колку ти душа сака.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.582
Поени од реакции
5.505
Сум ги користел сите суплементи сем цитрулин што се користат за буст на nitric oxide, и ќе ти кажам дека верувал или не, обичен микс од цвекло, спанаќ, ѓумбир, рузмарин, како и витамин ц - е се што ти треба
Citav za cvekloto deka zgolemuva nitric oxide dosta, inache Juicing preshe sho rabotive sho gi nabroja ili ? Kolku i kako konzumirash kako e receptata?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Citav za cvekloto deka zgolemuva nitric oxide dosta, inache Juicing preshe sho rabotive sho gi nabroja ili ? Kolku i kako konzumirash kako e receptata?
Имаш 2 начина.

Едниот е да го свариш цвеклото, и да го избледнаш заедно со водата во кое е сварено.

Или да го изблендаш свежо, само прво исечи го убаво со нож, затоа што премногу е тврдо за блендерот.

Рецепта за варено, за 2-3 дози.

2-3 топки цвекло - после варењето ги блендаш заедно со дел од водата во кое е сварено - заедно со 2 лимона, 1/3 лажиче гумбир во прав, или еден мал дел ~1г свеж, како и 1/3 лажиче рузмарин, и 1 таблета витамин ц или 2 лимона додај во смесата, како сакаш.

Пиеш едно 150 мл 30 минути пред активност, може да седи до 2 дена во фришидер, ако не и 3 (не сум пробал 3)

Ако блендерот не ти е доволно голем, само помала дозата направи ја.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.582
Поени од реакции
5.505
Имаш 2 начина.

Едниот е да го свариш цвеклото, и да го избледнаш заедно со водата во кое е сварено.

Или да го изблендаш свежо, само прво исечи го убаво со нож, затоа што премногу е тврдо за блендерот.

Рецепта за варено, за 2-3 дози.

2-3 топки цвекло - после варењето ги блендаш заедно со дел од водата во кое е сварено - заедно со 2 лимона, 1/3 лажиче гумбир во прав, или еден мал дел ~1г свеж, како и 1/3 лажиче рузмарин, и 1 таблета витамин ц или 2 лимона додај во смесата, како сакаш.

Пиеш едно 150 мл 30 минути пред активност, може да седи до 2 дена во фришидер, ако не и 3 (не сум пробал 3)

Ако блендерот не ти е доволно голем, само помала дозата направи ја.
Imat razlika dali e blender ili juicer? Ili najbiten e sokot samo ?
 
Член од
17 март 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Имам 17 год планирам да земам креатин,многу другари ми велат дека ако престанам да го користам ја губам силата и ја исфрлам водата,ако сум почнел не требало да го откажам
ваши мислења за креатин монохидрат?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.924
Поени од реакции
1.389
Имам 17 год планирам да земам креатин,многу другари ми велат дека ако престанам да го користам ја губам силата и ја исфрлам водата,ако сум почнел не требало да го откажам
ваши мислења за креатин монохидрат?
neslusaj nekoj koj sto nemal isprobano licno nanego. so kreatinot ke dobies blago pokacuvanje na silata za vreme na treninzi i pobrz oporavak pomejgu serija a na muskulna masa ne ocekuvaj posto kreatinot ne e magicen za da praj muskuli :) se zema 2 meseci bez prekin i posle se pravi pauza od 2 nedeli i si prodolzvas so dozata. jas go pijam samo koga odam na trening a za vreme na pauzi nepijam i neosejkam nikakva razlika vo sila nitu do pad na muskulna masa. faza na polnenje nema potreba da pravis. 2 nedeli pred trening si zemas 3 grama i posle 2 nedeli si zemas uste edna doza odma posle trening isto 3 grama i toe to. ako kupuvas kupuvaj od brend a ne od tie evtinite so se po 300 denari.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Дечки од Yamamoto Nutrition сте купувале нешто? Сакам да земам цитрулин од нив во NoLimit продавница, некој мислење?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Дечки од Yamamoto Nutrition сте купувале нешто? Сакам да земам цитрулин од нив во NoLimit продавница, некој мислење?
Немам користено лично, мое другарче ги користи сакам и јас да ги набавам за домашен preworkout прво би заштедил, а второ можам јас да си дозирам колку сакам... Штета што нема донесено beta alanin од нивната фирма (препорака за добар бета аланин по пристапна цена?)
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Немам користено лично, мое другарче ги користи сакам и јас да ги набавам за домашен preworkout прво би заштедил, а второ можам јас да си дозирам колку сакам... Штета што нема донесено beta alanin од нивната фирма (препорака за добар бета аланин по пристапна цена?)
И што вика другарот? Задоволен е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom