Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2015
Мислења
402
Поени од реакции
367
Decki mi stigna deka treba da platam 30.50 leva za voen arhiv bg , dali toa znaci deka e najden pradedomi i nekoj ako znae u koja banka da platam i za kolku vreme stiga.
Znaci ce platis vo bugarija idi petric ili blagoevgrad i plati si vo unibulbank ti piauva na sajrot na arhovot.Ama toa ne znaci deka go nasle tuku da pocnat da go baraat.Za dve nedeli ce ti stasa pis mo doma vo makwdonija
 
Член од
29 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
11
Дали треба време да помине за по втор пат да поднесам за државјанство ???
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Drugar od kade znaes ti za Svedska deka ima podobri uslovi od Germanija. toa ti e najglupavoto mesto na cel svet. Bev 6 meseci vo svedska. pojaki plati barem za start, jadenje poskapo pienje mnogu mnogu poskapo se prodava vo specijalizirani drzavni prodavnici - monopol. Najteskata rabota vo svedska e doaganjeto do stan stanovite voopsto gi nema treba da cekas da zemis 4-5 godini za da zemes drzaven stan. ako najdes stan toj ke e premnogu skap i vo nego ne sakkat familijarni luge. taka da svedska navidum e podobra. a i uste edna rabota ako krahira nivnoto volvo koe sega e kinesko svedska ke e pomizerna od bugarija. pozdrav eve veke eden mesec sum germanija i VERUVAJTE nema sporedba so svedska
Oк.
 
Член од
23 февруари 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,

So dokument od tatko sum . Prasanjeto mi e kade da gi odnesam dopolnitelnite dokumenti intervjuto mi bese vo Skobje vo Ambasadata vo 2016 kako e procedurata za da se odnesat?
Dali nekoj znae da mi kaze.
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,

So dokument od tatko sum . Prasanjeto mi e kade da gi odnesam dopolnitelnite dokumenti intervjuto mi bese vo Skobje vo Ambasadata vo 2016 kako e procedurata za da se odnesat?
Dali nekoj znae da mi kaze.
Со документ од татко те ставија на дополнителна hmmmm

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Trajcepetroski netropaj gluposti svecka ja ramnis so germanija standardot sam po sebe si kazuva germanija vo momentot e najkatastrofa so migrantite i so plata do 1500 ako ne si kfalifikuvan za cista informacija vo svecka obicna cistacka zima 2500 od sigurni izvori imam roda vo malme... A od germanija site mi se zalat
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
Denes imalo promeni, nekoj da se pofali so potpisan Ukaz? Nekoj od status Proverka od Viceprezidenta na potpisan Ukaz?
Ima promeni proveriv isto taka i denes ima i od septemvri mesec 2016 sto bile na intervju imat potpisano ukaz broj 11 od 2018. ovie 2 dena ima mnogu ukazi potpisano.
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
82
Поени од реакции
50
Ova e lotarija jas sum na dopolnitelna so zapirka samo, preku ambasada sum prativ mail mi vratija ne treba dokumenti ako trebalo ke mi pisuvalo sto da odnesam i do koga so rok, e sea prativ i na deckoto od dofija aleksandar mailot go ima tuka vo temava , toj m8 pisa da odnesam dokumentite ksko sum dokazal poteklo ili dokument za predok , i sea sto sve e lotarija, jas i brat mi preku vujko sme , drugar preku prv bratuced i dobi na isti datum isto sve pominavme zaedno baska drugarov imashe i razlicni preziminja i vo izvodi i dok .i se , taka da nema pravilo ni zakon sve e sreka , eve covekov so roditel na dop. , za isti naslov dve tolkuvanja od institucii od bg sto da ocekuvash sve e sreka drugari
 
Член од
23 февруари 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ova e lotarija jas sum na dopolnitelna so zapirka samo, preku ambasada sum prativ mail mi vratija ne treba dokumenti ako trebalo ke mi pisuvalo sto da odnesam i do koga so rok, e sea prativ i na deckoto od dofija aleksandar mailot go ima tuka vo temava , toj m8 pisa da odnesam dokumentite ksko sum dokazal poteklo ili dokument za predok , i sea sto sve e lotarija, jas i brat mi preku vujko sme , drugar preku prv bratuced i dobi na isti datum isto sve pominavme zaedno baska drugarov imashe i razlicni preziminja i vo izvodi i dok .i se , taka da nema pravilo ni zakon sve e sreka , eve covekov so roditel na dop. , za isti naslov dve tolkuvanja od institucii od bg sto da ocekuvash sve e sreka drugari
moze da mi kazes so kakva zapirka????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom