Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

dreambox520

Outstanding Сasual Dating Real-life Females
Член од
20 ноември 2017
Мислења
391
Поени од реакции
218
ma samo neka se skenira neka imaat llugevo so da gledaat :)
 

0nline

ЕУ и Нато Антифашист
Член од
8 јануари 2012
Мислења
103
Поени од реакции
58
Дали може да се лепат преводи на филмови од VoD ,кога се стартуваат од iptv адресите? На пример, се стартува iptv .apk , се вчитуваат адресата со ip податоците. Потоа одбираш филм од VoD и го гледаш со помош Мх плеер. Сум пробал да пуштам превод, да искомбинирам нешто и не ми успеало.
 
Член од
9 јуни 2016
Мислења
139
Поени од реакции
68
mozeli nekoliko user / pass za bitku na neretvu koji rade spremiti na vukyu6vv@gmail com.UNAPRIJED HVALA[DOUBLEPOST=1518984988][/DOUBLEPOST]samo za licnu upotrebu necu siriti dalje.HVALA
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Дали може да се лепат преводи на филмови од VoD ,кога се стартуваат од iptv адресите? На пример, се стартува iptv .apk , се вчитуваат адресата со ip податоците. Потоа одбираш филм од VoD и го гледаш со помош Мх плеер. Сум пробал да пуштам превод, да искомбинирам нешто и не ми успеало.
може
само не работи најсовршено,
во МХ плеерот имаш во подесувањето.
да земе превод од интернет
од серверот subs.org или како беше точното име,ама не е битно,пишува во мх плеерот
 
Член од
30 март 2012
Мислења
144
Поени од реакции
749
Дали може да се лепат преводи на филмови од VoD ,кога се стартуваат од iptv адресите? На пример, се стартува iptv .apk , се вчитуваат адресата со ip податоците. Потоа одбираш филм од VoD и го гледаш со помош Мх плеер. Сум пробал да пуштам превод, да искомбинирам нешто и не ми успеало.
Mozes.... instaliraj apk lazy iptv
Код:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lazycatsoftware.iptv
ne moras od google play skines odakle hoces i kad unosis listu ili stream posto je osnovni player mx player prvo idi na ovu aplikaciju da ti povuce prevod
Subslauncher APK
Код:
https://apkpure.com/subslauncher/nl.anaar.xbmc.mxsubtitles
i podesavasnjima namestis da ti vuce Makedonski prevod prvo i skidace ti sa sajtova openstubititles ,org i Subscene o kad nadjes odgovarajuci prevod stkilras kukicu i onda download i posle on sam automatski otvara u mx playeru
 

dreambox520

Outstanding Сasual Dating Real-life Females
Член од
20 ноември 2017
Мислења
391
Поени од реакции
218
mozeli nekoliko user / pass za bitku na neretvu koji rade spremiti na vukyu6vv@gmail com.UNAPRIJED HVALA[DOUBLEPOST=1518984988][/DOUBLEPOST]samo za licnu upotrebu necu siriti dalje.HVALA
hahahah a da nesakas i da prodavas (nekoliko usera)? i jas sakam nekoliko usera ama nemam tolku :)
 
Член од
28 декември 2017
Мислења
19
Поени од реакции
10
Ima li neko listu koja bi bar neko vreme radila sa fox,sci-fi,top i sport klub kanalima a koja bi se gledala u VLC plejeru ,ne bih je nikako dalje sirio-vezan sam za krevet pa samo da mogu nesto da gledam bar neko vreme[DOUBLEPOST=1518988905][/DOUBLEPOST]Hvala olaNik na veoma brzom odgovoru na moju molbu,ali na zalost lista ne radi.
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2017
Мислења
18
Поени од реакции
2
Neko da mi da BT1 Sport HD, beIN SPORTS 1 HD FR ili SKlub HD ili neki drugi kanal gde mogu noćas gledati NBA All Star?
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
29
Поени од реакции
75
Neko da mi da BT1 Sport HD, beIN SPORTS 1 HD FR ili SKlub HD ili neki drugi kanal gde mogu noćas gledati NBA All Star?
искенирај ову на брзака ...име-име --број-број
Код:
http://mnenvyiptv.org:5050/
и имаш за вечерас NBA All Star ,опуштено ;)
bt.PNG
имаш и тилове да не ометаш укућане са звуком ноћас :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom