Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
У прaвo си,и не сaмo ти туку пoлa фoрум имaме пaри дaденo зa нештo штo зaкoнски ни следи зa дa "ни зaвршaт рaбoтa" вo некoјa институцијa.Мене ме јебеa зa извoд зa прaдедo 2 месеци нејќеa дa ми гo дaдaт и нa крaј гo пoткупив службеникoт утредентa ми гo издaдoa,муaбетoт е другo декa немa пoтребa зa тoa дa трубиш нa кaјгaнa фoрум.Ке те рaзберaт пoгрешнo и пoсле 50 пoстoви ке имa зa твoите дoкументи штo кaкo.Зaврши си рaбoтa и немa пoтребa дa знaaт сите штo и кaкo си нaпрaвил.
I ti si vo pravo dzabe e muabetot
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
315
Пријателееееее јас за деца со татко бг. и им закажаа интервју после една година поточно 11 месеци за интервју па после уште колку до указ оф лелеле.
На која возраст се децата, моите се 9 и 11 год. Кога прашав во министерство за правда ми рекоа дека треба било кој да однесе копии од бугарски лични карти и преведени и легализирани изводи од децата и дека за 3-4 месеци ќе им дадат државјанство. Не ми е јасно како може мало дете да оди на интервју
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
27.10.2016 bev na intervju, 25.11.2017 finalna, danas Molbata razgledena od savet predstoi izdavanje na ukaz
Со што документи си ???[DOUBLEPOST=1518528225][/DOUBLEPOST]
I mene istoto me interesira, jas sum na dopolnitelna so datum do 09.03.2018. I go dostaviv originalniot dokument kako sto se barashe na pocetok na dekemvri, pa cekam... Si vikam kje bidi. Stom ima promena kje pisham Pishi i ti :)
Vo red. Bi te zamolil stom ke imas info da pisis odma, da znam dali da pravam extra trosoci za tie novi izvodi i osanati zafrkancii
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Изгледа тие што не биле на дополнителна ги пуштаат. И јас сум со таков документ ама не ми го зедоја на интервју оригибалот и сеа ште почјакаме..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom