Заби и сѐ во врска со забите

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да точно. Тризмус се јавува понекад, дали од анестезијата дали од поголема траума при екстракцијата

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Фала, ќе изгуглам, ме заинтересира. Мене само дупка ми седеше 2-3 месеца кај што беа долните умници.
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
10
Аааа тоа обавезно си се дешава кај мене. Пред нова година го извадив едниот, и тогаш исто 10 дена бев онака само со полесна храна.. Сега со овој исто така. Ама кај мене екстрацијата беше многу тешка. Доста лоша позиција на забот, сечење вилица, стругање на коска,на коронка, на крајот дури и мало делче од коска ми извадија. А и што болки претрпев, ауууу... Мислам деца кога ќе раѓам некој ден не би ме толку болело. Сега после ова имам упла на тој столот таму да седнам.
А инаку, диазепам? Сериозно? Вежби веќе правам, ибупрофен може да се напијам иако не верувам да смене нешто, ама дијазепамот ќе го прерипнам. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Аааа тоа обавезно си се дешава кај мене. Пред нова година го извадив едниот, и тогаш исто 10 дена бев онака само со полесна храна.. Сега со овој исто така. Ама кај мене екстрацијата беше многу тешка. Доста лоша позиција на забот, сечење вилица, стругање на коска,на коронка, на крајот дури и мало делче од коска ми извадија. А и што болки претрпев, ауууу... Мислам деца кога ќе раѓам некој ден не би ме толку болело. Сега после ова имам упла на тој столот таму да седнам.
А инаку, диазепам? Сериозно? Вежби веќе правам, ибупрофен може да се напијам иако не верувам да смене нешто, ама дијазепамот ќе го прерипнам. :)
Пробај со магнезиум, и омега 3.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
А зошто воопшто прашувате кога на крај сами си изигравате доктори?

И не диазепамот не е за да те смири само, туку е и МИОРЕЛАКСАНТ (побарајте да видите што значи тоа кога веќе све знаете)

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
10
Божеее, кој ти е филмот тебе човече.. Добро, никој не проба да те демантира, ти даваш мислење и совет, и фала ти за тоа, а мое е дали ќе те послушам и со што ќе пробам. Ццц се и сешто бре :mad:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Точно, се и сешто. Ја сум крив што давам совети. Иди таму кај матичниот со него оправај се.
Малу на работа се расправам со пациенти па и овде плус. Ќути си нема подобро

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Божеее, кој ти е филмот тебе човече.. Добро, никој не проба да те демантира, ти даваш мислење и совет, и фала ти за тоа, а мое е дали ќе те послушам и со што ќе пробам. Ццц се и сешто бре :mad:
Па доктор што учел 15 години ти дава совети бесплатно, ти викаш ќе го прерипнам, го разбирам него во целост. Не е кокаин дијазепамот, релаксант е како што ти напиша, освен ако се подудара со некое лекарство што веќе го земаш не гледам зошто паничиш.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Зошто нашите пациенти го прават тоа?
Тоа е, фиромјани. Само фиромјани се спремни да страдаат со години, само за да не потрошат некоја минута во валидација на решението на проблемот кој се сугерира.
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
10
Значи не ми се верува каква нација сме и какви луѓе сме. Само да се навредуваме, да се караме,фрустрации по форуми да се лечат. Ајде сите вие што го браните докторот и што ме правите мене лоша и неедуцирана кажите каде јас му противречам дека диазепамот не е релаксант, дека не би помогнал или било што такво? Пишав сериозно, затоа што навистина се изненадив за советот, и баш ме заинтересира, на позитивен начин. Не сум јас доктор, не знам какви лекарства се даваат за тој проблем. Не се ни правам дека знам. Затоа и прашувам. Откако го слушнав тоа веднаш изгуглав, ги видов состојките, се расчитав, и сфатив зошто Cannon ми го препорачал. Меѓутоа, ете јас не сакам да одам со таа опција, не велам дека не е добра, ама лично не сакам. Попрво би пробала со магнезиумот и омега 3, што некој друг ми беше препорачал. И што сега? Тоа заслужува некој веднаш да прави понашање, да се навредува, да си го лечи егото зошто не сакам баш неговиот совет да го послушам?
Ете затоа и ретко пишувам на форуми, иако редовно читам. Бидејќи вие што сте постојано активни само чекате човек да каже нешто, да го извртите на ваш начин како ви одговара, да може да се закачите, да паметувате и да го ругате народот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Да ми препорача некој кај има добар ренген? Да биде некаде околу Партизанска, Ѓорче или Центар.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Да ми препорача некој кај има добар ренген? Да биде некаде околу Партизанска, Ѓорче или Центар.
Јас скоро правев панорамска снимка кај Толовски.
Ул. Железничка, наспроти средното фискултурно.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Да ми препорача некој кај има добар ренген? Да биде некаде околу Партизанска, Ѓорче или Центар.
Има и после Бит Пазар (ако ти се исплати), кај Др. Африм. :D
200 е мала, 800 е панорамска.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Има и после Бит Пазар (ако ти се исплати), кај Др. Африм. :D
200 е мала, 800 е панорамска.
За еден заб ми е, една кокошка пред многу години ми го извади живецот и почна да ме боли ненормално на ладно у задње време па појдов на забар и ми рече тој дека не ми ги исчистила корењата ми стави лек па да го преснимам, тука у ѓорче поликлиниката имаат чкљ апарат од 1969та и не вади убава слика, затоа барам некаде кај што е поубаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom