Бодибилдинг суплементи

Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Дали е штетно/корисно да се пие ги пијам понекогаш, бидејки слушам шумечите биле многу штетни?
http://www.alkaloid.com.mk/content/images/2016/magnezium-packshot-02.png[DOUBLEPOST=1516129446][/DOUBLEPOST]Дали е штетно/корисно да се пие ги пијам понекогаш, бидејки слушам шумечите биле многу штетни?

http://www.alkaloid.com.mk/content/images/2016/magnezium-packshot-02.png
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Прегледај го приврзокот 183853 еве денес како заврши протеинот од my protein impact whey 2kg. И гејнерот шо го кипив на акциа 3000денари 6кг. 1 ден нема од ко е земен. Причината е: пролив,гадење,поспаност,нагло паѓање на апетитот,надуеност на стомакот,прдење без престан. Евтиното носи лоши последици. Досега сум немал ниту еден ваков проблем се до денес. Чкарт роба и без размислување ги зедов.
Не лажи кокаин е ова
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Дали е штетно/корисно да се пие ги пијам понекогаш, бидејки слушам шумечите биле многу штетни?
http://www.alkaloid.com.mk/content/images/2016/magnezium-packshot-02.png
Ова не се шумечи, ова е во прашкаста форма и се истура директно во уста. Не е штетно.
Имам читано дека не е здраво прекумерна консумација на прашоци за бубрезите, но една ваква кесичка на ден е сосема безопасна. Јас ги користам истиве. Далеку од многу штетно. ;)[DOUBLEPOST=1516132902][/DOUBLEPOST]
1 ден нема од ко е земен. Причината е: пролив,гадење,поспаност,нагло паѓање на апетитот,надуеност на стомакот,прдење без престан.
Сигурен си дека ти е од нив? Само 1 ден си ги користел. :unsure: Да не се погодило да си јадел нешто баш тој ден...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Ова не се шумечи, ова е во прашкаста форма и се истура директно во уста. Не е штетно.
Имам читано дека не е здраво прекумерна консумација на прашоци за бубрезите, но една ваква кесичка на ден е сосема безопасна. Јас ги користам истиве. Далеку од многу штетно. ;)[DOUBLEPOST=1516132902][/DOUBLEPOST]
Сигурен си дека ти е од нив? Само 1 ден си ги користел. :unsure: Да не се погодило да си јадел нешто баш тој ден...
My protein go piev 2 nedeli a gejnerot 1 den. 4 pati se napiv od gejnerot i 4 pati vo vc me spotara isto i od proteinot osejkav i gadenje nagon za povrajkanje mi se namali apetito. Eve sega negipijam nemam nisto. :) jadam sekoj den isto: pilesko telesko oriz ovez badem lesnik osven to nejadam nisto drugo.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.661
Поени од реакции
34.953
My protein go piev 2 nedeli a gejnerot 1 den. 4 pati se napiv od gejnerot i 4 pati vo vc me spotara isto i od proteinot osejkav i gadenje nagon za povrajkanje mi se namali apetito. Eve sega negipijam nemam nisto. :) jadam sekoj den isto: pilesko telesko oriz ovez badem lesnik osven to nejadam nisto drugo.
Само се мачиш, земи јади како што треба и не се заебавај со прашоците.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Само се мачиш, земи јади како што треба и не се заебавај со прашоците.
Планирав само една доза да имам за на работа за втора пауза пошто немам време да јадам. Ке пробам нешто со домашни намирници да не е без ич:pijanco:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
My protein go piev 2 nedeli a gejnerot 1 den. 4 pati se napiv od gejnerot i 4 pati vo vc me spotara isto i od proteinot osejkav i gadenje nagon za povrajkanje mi se namali apetito. Eve sega negipijam nemam nisto. :) jadam sekoj den isto: pilesko telesko oriz ovez badem lesnik osven to nejadam nisto drugo.
Од кај ги зема?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Од кај ги зема?
my protein го зедов од брутал а гејнеров е нов за амерички пазар али вкусот мава исто како гејнерот онај нај евтиниот 900 денари што е 2 кг. слабо внесувам јаглени хидрати пошто немам време да варам ориз или компир а месото го земам готово печено. ме убедуваше продавачот дека е со врвен квалитет а испадна сранје :D
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Земав трибулус про од мупротеин.
Првата недела осетив зголемено либидо, ама од втората недела имам многу намалено либидо.
Дозирањето 2 капсули дневно.

Имал некој сличен проблем?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Земав трибулус про од мупротеин.
Првата недела осетив зголемено либидо, ама од втората недела имам многу намалено либидо.
Дозирањето 2 капсули дневно.

Имал некој сличен проблем?
Повеќе фактори играат улога, ако си имал промена некоја како стрес, алкохол, крвен притисок и слично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom