Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
e togas na taa istata i edinstvena kaseta so nonstop si ja vrtite pobaraj go delot kaj so ima izjavi od tipot: nema da ima dvojazicnost, nema kazni, nema dvojazicni uniformi i banknoti i slicni gluposti so neli ne postojat.
мене ми е гајле, јас си се враборив у министерство
вие ќе плаќате по 5000 евра казни, ја сеа имам врски
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Poznava li nekoj licno nekogo od ovie goveda botovi so glasaa kako da nemaat ni miligram mozocen materijal u toa suplinite? Kaj se krijat predavnicite i kako reagira nivnata okolina, komsiite, rodninit i prijatelite pa i sopstvenite im crni familii?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Poznava li nekoj licno nekogo od ovie goveda botovi so glasaa kako da nemaat ni miligram mozocen materijal u toa suplinite? Kaj se krijat predavnicite i kako reagira nivnata okolina, komsiite, rodninit i prijatelite pa i sopstvenite im crni familii?
ти познаваш некој од овие што гласаа за амнестија на хашките случаи?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
ти познаваш некој од овие што гласаа за амнестија на хашките случаи?
Tamu li zastana kasetata. Ne barajte izgovori vo veke napraeni gluposti. Amnestijata bese bukvalno naredena od nadvor, a za dvojazicnosta jasno bese kazano deka ne e prioritet. I prestanete da barate tugi gomna vo kanalizacija, grujo si otide, predavnikot sere 24/7 bez prestan. Ne barajte opravduvanje za zulumi zaradi nekoi drugi zulumi vo minato vreme. Nema.logika.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.415
Аха, комунизмот ја имаше својата шанса и заврши со десетици ако не и стотици милиони жртви.... далеку го надмина нацизмот.

Зошто мислиш дека сега ќе биде поинаков.
Јамајка комунизам се тоа бајките за пред спиење од Карл Маркс каде што објаснува колку е волшебно во светот на бајките и како сонот лета на крилест ат .
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Tamu li zastana kasetata. Ne barajte izgovori vo veke napraeni gluposti. Amnestijata bese bukvalno naredena od nadvor, a za dvojazicnosta jasno bese kazano deka ne e prioritet. I prestanete da barate tugi gomna vo kanalizacija, grujo si otide, predavnikot sere 24/7 bez prestan. Ne barajte opravduvanje za zulumi zaradi nekoi drugi zulumi vo minato vreme. Nema.logika.
Кој ја нареди амнестијата?
Сите релевантни фактори ја осудија (САД, ЕУ, Русија, ООН..).[DOUBLEPOST=1515799547][/DOUBLEPOST]
месен комитет Грнчарска Маала. Јака штикла.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
месен комитет Грнчарска Маала. Јака штикла.
Абе глеј од светлата страна. СДСМ полека но сигурно се полни со патриоти.
Се прашувам што би рекол @Almeida на ова? Хм.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Кој ја нареди амнестијата?
Сите релевантни фактори ја осудија (САД, ЕУ, Русија, ООН..).[DOUBLEPOST=1515799547][/DOUBLEPOST]
месен комитет Грнчарска Маала. Јака штикла.
http://press24.mk/node/12556
eve ti go kukavickoto gnezdo , se so se desi od togas navaka e posledica na ova.
So se tice amnestijata, mislam deka pritisna cela megunarodna fela, ljockite nejkea da go predadat oruzjeto i povtorno se spremaa za vojna ako ne bese amnestijata. I branko vo toa vreme glasase za ako ne se lazam.
http://veternica.macedonianforum.net/t278p45-topic
Povtorno kopas po kanalizacii za veke pominati gomna. Koncentriraj se na toa so se desi vcera i premotaj lentata do tamu.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Овој Бетменот мора да е во топ 3 најглупи луѓе во Македонија. Го ставија во извршен, го пикнаа притвор, па го исфрлија од извршен. Онаков залутан аматер во политиката ретко се гледа. И Илче Халкидики повеќе не е во извршен. Сега конечно ќе може да си фати женска и да се ожени.

Или не?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.057
Овој Бетменот мора да е во топ 3 најглупи луѓе во Македонија. Го ставија во извршен, го пикнаа притвор, па го исфрлија од извршен. Онаков залутан аматер во политиката ретко се гледа. И Илче Халкидики повеќе не е во извршен. Сега конечно ќе може да си фати женска и да се ожени.

Или не?
Не е веќе популарна таа серија, сега има друга, њу зајец погоди.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овој Бетменот мора да е во топ 3 најглупи луѓе во Македонија. Го ставија во извршен, го пикнаа притвор, па го исфрлија од извршен. Онаков залутан аматер во политиката ретко се гледа. И Илче Халкидики повеќе не е во извршен. Сега конечно ќе може да си фати женска и да се ожени.

Или не?
Neloski i Rangelova vo IK :pos: Betmenot go frlija kako pikavec na avtopat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom