Драга Кајгана (виртуелен дневник)

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Дојде попот нешто да освети за Св. Никола, како за слава, а татко ми не се погоди тука кога дојде попот и бев сам со брат ми, ама човекот се си наместил пченица, лепче, вино, свеќи, само да дојде попот и супер.
Арно ама ми текна дека треба нешто пари да му дадеме, на крајот вадам новчаник гледам 500 денари си велам нема шанси 500 да дадам за 10 секунди пеење, му велам на попот на ти 500 ако можеш ама да ми вратиш 400 кусур за да протуркам уште некој ден со париве, знајш како е ова она...

Изгледа догодина дома поп нема да пее...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам дали се бедирам што годинава што ќе заврши ми беше меѓу најубавите или тоа што нареднава ќе има многу промени на секој план :/ Во 2017 од почеток до крај беше врв. Од НГ во Белград, два викенди на снегот во село како мало дете, земање CISCO сертификат, месец дена шетање низ Европа, дружење, унапредување, причини за славење со роднини и другари, Вардар шампион, станав тетка и што уште не... Да можам да изберам, пак ќе ја "преживеам" оваа 2017. Се што барам од 2018 е да е барем како 2017, не мора подобра.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Замисли К, највеќе коа ти требаат се тргаат.
Замисли, свесно го прават тоа. Замисли, мислат дека така треба за да докажат глупа поента.
Замисли да им текне како ти си постапувал со нив кога највеќе си им требал.
Само замисли.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Кои алапачи сме биле дома во детството еј. Кога некој ќе се степал со некој, кога некој ќе дупнел глава или паднел, одма дома извештај за се. За цело одделение се знаеше кој највеќе се закачал, кој со кого се тепал, кој најнемирен бил... Ама затоа јас ако паднев, прво наоколу што ме виделе сите ќе им кажев да не и кажат на мама, а потоа дома ќе седев со перничиња или наоблечен цел дури и во лето, за да се прикрие крвавото колено. Еднаш дури дупнав глава пред наставничката што не чуваше таму, па почнав солзи да ронам, не од болка, туку дека знаев дека нема шанси сега да заташкам, нема бегање :D Сега малку се удриш одма се жалиш ау ама се искршив, порано ќе се разбиеш од врата ќе кажеш промаја мавнало затоа лупнало за да не ти се каже зошто не внимаваш или пак “колку пати ти реков да не трчаш низ дома, на ѕидот ли му зборам“ :noze:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Creators update од април 2017 изгледа конечно дојде на моево 7 годишно PC.
Ми рече ќе потрае ова, планирај време за рестарт.
Ајде, со Господ напред.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131

Пари имаме.Имаме за службена кола од 35000€ или патни трошоци за 100000€, карти во бизнис класа и бифтек од бизон.Не се замараме ние со ситници.Македонија е пребогата за ова.
:sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.676
Поени од реакции
4.789
Ми недостига стариот живот.

Ми недостигаат пријателите.

Најмногу ми недостига една временска машина да можам да ги поправам сите грешки кој ги направив или барем да фатам друг правец од тој кој го зачекорив поседниве десетина години , едно отсуство од час тој ден - една друга улица да одберев тој ден којзнае кој живот ќе го имав сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom