Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
T

Terroir

Гостин
Добра е, ама не треба да ја прави он.
Што ви е бе денеска? :pos:
Репликата ти беше чисто за твитот, каде што пофалбата кон амбасадор ликот ја израмнува со пушење на амбасадорски к..

Абе ич не ви се погодува, и кога на Заев му праќаат пораки индиректно дека нема да го толерираат (оти директно не е дипломатски) пак не ви чини :D
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Репликата ти беше чисто за твитот, каде што пофалбата кон амбасадор ликот ја израмнува со пушење на амбасадорски к..

Абе ич не ви се погодува, и кога на Заев му праќаат пораки индиректно дека нема да го толерираат (оти директно не е дипломатски) пак не ви чини :D
ngo.JPG
 
T

Terroir

Гостин
Абе јас ниту сум по партиите ниту по невладините па ме израдува оваа реакција на Бејли, да имав твитер и да знам дека чита се замара со твитер ќе му пишев и да се јавува почесто со вакви работи оти ако само ќутат поради одржување добри односи и остават на совесност никогаш нема да не биде. Ете ставив на предходната страна линк што почнал да прави Американскиот амбасадор во Албанија и таму почнале малце построго, се надевам дека е ова некоја нова политика кон државите тука..

Инаку нема збор дека и оставки треба да летаат во ДИК доста го молзеа буџетот, мора да се стави крај на ваквите појави
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Сите партиски пајташи на СДСМ им се веќе вработени, барем јас шо ги знам, ни конкурс ни пичке си материне. Во меѓувреме истите такви како нив од rezimod, само место им направија на бироата и сеа ќе треба братска делба да прават на се, пошо претходно за џепарац им даваа само, другарчиња се или шо се.

Се манипулира со бројките на јавна администрација, да се прикире раст, згора ветуваа транспарентност при вработувања и сл...уште Грујо е крив.

Да и законот за јазици е приоритет.

Nма Ра3лика!
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
9ката во планот `3-6-9` била за х9 поголеми трошоци исплатени за ДИК(за добро завршената работа на изборите) со амин од министерството за финансирање на режимот. Capturetr.JPG
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.286
Поени од реакции
18.111
Тооооо Бејли мајсторе...

Гледам решиле Македонија да ја биди држава!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Сега прочитав.

Вилипче Петровски имал притисок од партиски групации да се кандидира за лидер на ДПМНЕ.

Вилипче бе.

Ха-ха-ха
Ха-ха-ха-ха
Ха-ха-ха-ха-ха

:lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
:pos::pos::pos::pos::pos:
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Јас пак сега гледам Топ Тема и Кекеновски запнал акционерско друштво, та акционерско друштво.
Дебели, знам дека читаш - нареден пат дај ми shout out.

едит; мислам дека некој од Милошевски или Тодоров (повеќе вториов) ќе биде нов "лидер", шознам.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.286
Поени од реакции
18.111
Јас пак сега гледам Топ Тема и Кекеновски запнал акционерско друштво, та акционерско друштво.
Дебели, знам дека читаш - нареден пат дај ми shout out.

едит; мислам дека некој од Милошевски или Тодоров (повеќе вториов) ќе биде нов "лидер", шознам.
Шо збориш бе, абе Филип ако подлегни на притисоците од партиски групации и се кандидира, то е то, крај ...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.026
Поени од реакции
84.730
Видете Филип Петровски може да се кандидира за нов лидер на партијата, тоа нема да ме чуди, толку му чука на човекот... проблемот ќе биде ако членството на партијата стварно го избере него за лидер.

Ќе си пукаат у колено :shook:
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Абе аманнн... :facepalm::facepalm::facepalm:


Барем да го прашаше и дали Трамп знае за овие информации и шпекулации, а само што му се навлажнија гаќињата куртоноидите на форумот! :mad:[DOUBLEPOST=1512448238][/DOUBLEPOST]
Оти се среќавал со грци и со бугари е предавник?
Друже само Северна Кореја е изолирана, дали сакаш и ние да одиме по тој пат?
Друже командире... со СДСМ на власт и таквите криви правци сме ги фаќале во минатото!


Денес истите тие ликови се главни советници во влада и борци во првите редови против режимската чизма на Грујо!

 
Последно уредено:
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
kaj i da e,marin kje go ukine besplatniot parking za zitelite na aerodrom use malce marin.JPG
 
S

silmarillion

Гостин
Да бидеме реални има проСДС новинари и симпатизери кои ги направија парче СДС и за Донев и за ДИК нешто во време на ВМРО беше незамисливо од еден Нонковиќ Миленко Мирка Јанко Латас Сарма Цаци и сл. Е останува за едно 10 години америте да ни го дотераат паметот па да не се дрзнува ниедна власт да ги праи глупостиве.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Да бидеме реални има проСДС новинари и симпатизери кои ги направија парче СДС и за Донев и за ДИК нешто во време на ВМРО беше незамисливо од еден Нонковиќ Миленко Мирка Јанко Латас Сарма Цаци и сл. Е останува за едно 10 години америте да ни го дотераат паметот па да не се дрзнува ниедна власт да ги праи глупостиве.
Ги врати парите Донев? Што фајде што проСДСМ новинарите контролирано го вентаа гневот на народот кога крајниот исход е ист=апаши како вмро.
Фактот дека од министерството за Вистина пуштаат шеги од типот "ако не па вмро да ги вратиме" ,кажува доста за нивниот потценувачки однос кон јавноста
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom