Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.455
Поени од реакции
22.415
Се претпоставува дека пробно на следните редовни претседателски избори ќе настапат со консензуален кандидат ДУИ и СДСМ, ако не проценат дека имаат доволно контрола воспоставено врз сенвичите па импичмент да му удрат, ама со оглед на тоа шо се тргнале да прават тешко.
Ако ова е успешно наредни парламентарни кога и да се настапуваат во коалиција истите две партии и ќе се роди тек тогаш нова република, со сите салтанати.
Во игра е и бирањето на претседател да биде во Собрание, сега ете Хорхе му ја мати водата,па во иднина да нема губење време во развојот на федерацијата.
Па и не е тоа толку лоша работа. Ќе имаме стабилна влада, стабилно парламентарно мнозинство, Претседател од нивните редови, стабилно судство, стабилна полиција. Дури и досадно ќе биди малце.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Јане Ченто еј, страшна работа! Човекот се наполни со пари од тие идиотски организации, па и уште хуманитарна помош му пуштале пари од дијаспората за патриотот со ауди 6ка пуфки да продава.

Па зеде и презимето си го смени во Ченто :pos: Циркузи
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Јане Ченто еј, страшна работа! Човекот се наполни со пари од тие идиотски организации, па и уште хуманитарна помош му пуштале пари од дијаспората за патриотот со ауди 6ка пуфки да продава.

Па зеде и презимето си го смени во Ченто :pos: Циркузи
radi vnukot znaci i pradedoto chento bil terorist?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
radi vnukot znaci i pradedoto chento bil terorist?
Како да ти кажам, кур ме боли и за него и за дедото :) Сакав да ти доловам дека е исто гомно како и сите останати ПАТРИОТИ кои се наполнија со пари од дпмне. :)
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.408
Поени од реакции
7.864
Па и не е тоа толку лоша работа. Ќе имаме стабилна влада, стабилно парламентарно мнозинство, Претседател од нивните редови, стабилно судство, стабилна полиција. Дури и досадно ќе биди малце.
Истиот народ е во прашање, менталитетот не се менува преку ноќ, треба време за таква работа.

Во шо ја глеаш таквата драстична стабилизација, во кој потези?
 
W

wicked_1

Гостин
него СЈО до кај се? колку криминалци стрпаа во затвор?
kako bese ona`ce si lezite`?
najverojatno vekje lezat, na nekoja plaza
so ova tvoevo sdsm, pogolema e verojatnosta deka ti kje legnes nekoj decko od bihacka nego kriminalcite od vmro da lezat vo zatvor
toa e toa, kje `istrazuvaat` bez moznost da pokrenat obvinenija. i sve toa za 4milioni evra godishno
genijalno
SJ Obvinitelstvo sto nemoze da podnesuva obvinenija. pazi koja smeska, obvinitelstvo so 3000 evra plata i 4 milioni budzet,sto nemoze da ja ispolnuva funkcijata izjasneta vo samoto ime.
toa li e serioznost? toa li e pravdina?
sve moze, moze i zvrlevski da gi procesuira tuzbite od SDSM podneseni do JO,ama ete ne mu dadoa shansa na coekot pa go smenija.
gleas kolku drzi tvojot argument `moze li`?
zaso eve na primer ne go ostavija zvrle da postapi po tuzbite podneseni od sdsm?
ispagja deka sdsm namerno go trgnaa zvrle za da ne gi procesuira tuzbite od sdsm protiv dui.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

леле на што спаднавте
политичар од типот павле трајанов рекол нешто и тоа го постирате како факт.
ќе треба многу повеќе за да се среди мијалков. ама па не е тоа целта, врана на врана не си колве очи.
битно народ да се забавува со апсења. а реформите и правдата ќе почекаат.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Како да ти кажам, кур ме боли и за него и за дедото :) Сакав да ти доловам дека е исто гомно како и сите останати ПАТРИОТИ кои се наполнија со пари од дпмне. :)
ja da ti dolovam na sto sve se spremni sendvicite od sdsm da kazat samo da se pokazat pred shefot.
ete doziveavme i toa.
metodi andonov chento bil terorist.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.455
Поени од реакции
22.415
Истиот народ е во прашање, менталитетот не се менува преку ноќ, треба време за таква работа.

Во шо ја глеаш таквата драстична стабилизација, во кој потези?
Ами ко ти велев јас до менталитетот е ти ми се инаетеше;).
Како во што ја гледам. Ти не ја гледаш? Од ко дојде животот не гледаш како е се средено. Никој не се жали, нема никакви проблеми, на никој ништо не му пречи. Швајцарија вода можи да ни носи.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.408
Поени од реакции
7.864
ja da ti dolovam na sto sve se spremni sendvicite od sdsm da kazat samo da se pokazat pred shefot.
ete doziveavme i toa.
metodi andonov chento bil terorist.
За 90 000 кркачи месечно во министерство за вистина не ни сакам да помислам до каде можат да отидат. А сколија амин, сем дудлачка. А да има конкурс отворен да видиме дали има или не кај ПР професионалци, ама не знам дали би оделе до крај како овие...

Абе, @Let 3 кај е, тука нон стоп за правдини се бореше сеа го снема?
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.408
Поени од реакции
7.864
Ами ко ти велев јас до менталитетот е ти ми се инаетеше;).
Како во што ја гледам. Ти не ја гледаш? Од ко дојде животот не гледаш како е се средено. Никој не се жали, нема никакви проблеми, на никој ништо не му пречи. Швајцарија вода можи да ни носи.
Вода не знам, ама можи хуманитарна помош да ни носат.

Оти не се менва менталитетот, исто се понашаат во Немачка, Швицарска или Оштрелија нашите?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
За 90 000 кркачи месечно во министерство за вистина не ни сакам да помислам до каде можат да отидат. А сколија амин, сем дудлачка. А да има конкурс отворен да видиме дали има или не кај ПР професионалци, ама не знам дали би оделе до крај како овие...

Абе, @Let 3 кај е, тука нон стоп за правдини се бореше сеа го снема?
што ќе ти го лет, ете го викед како нарачан.
освен ако сварно не го нарачаа
нарачуваш Let3 од али експрес, добиваш wicked_1 :/
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.455
Поени од реакции
22.415
Вода не знам, ама можи хуманитарна помош да ни носат.

Оти не се менва менталитетот, исто се понашаат во Немачка, Швицарска или Оштрелија нашите?
Го имаме правено муабетот, да не се повторуваме сега пак јово на ново.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
ja da ti dolovam na sto sve se spremni sendvicite od sdsm da kazat samo da se pokazat pred shefot.
ete doziveavme i toa.
metodi andonov chento bil terorist.
Човекот што си го спомнал нема допирна точка со Ченто, на линија сме?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom