Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.193
Поени од реакции
85.801
Ајде нека го изберат Бемката за нов претседател...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Што се однесува на мене Груевски е најдобар Македонски лидер од 1945 до денес...и крајно способен политичар ако не и најуспешен во историјата на РМ. Дали си оди или остане се исто е. Има многу способни лидери во ВМРО...не дека Груевски е лош напротив одличен е но, кој и да изберат нема да згрешат. Нов, стар лидер, ново, старо ЦК...ВМРО е бренд и ќе си остане. Кој и да е јас го подржувам...:)
Само ти избегнувај ги моите постови и твоите бесмислени повраќаници истурај ги на друго место. Немам време за кретеноидни тролови. ОК?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.446
Поени од реакции
36.381
Дното на кариерата на Груевски беше вчера на протестите пред судот.

Доаѓа Груевски на протестот а таму едвај имаше 50-60 души.

Крах.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Монстроум од доживотен затвор во домашен притвор.
И викате оние 70 000 албански гласови за СДСМ беа за канализација а?
Идеолошки, наднационално се определија, нема врска друго ништо...
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.834
Поени од реакции
2.703
Толку долга анализа за да се заклучи дека треба да си поднесе оставка Грујо после 11 год ебавање матер на државава, само ја отсликуе интелигенцијата на просечен вмровец, кој се пали ко неонка после неколку секундно брмчење додека да му светне дека нешто е труло. И успут, "патриотите" на дугме, што ќе прават?

Ceni falis sotebe sme dokraj da znes so lafofsko srse ja naprafi makedoinija lider fo graf i piftijada

 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.485
Поени од реакции
47.521
И викате оние 70 000 албански гласови за СДСМ беа за канализација а?
они уште ништо не викаат , чекаат на топ тема да им кажат рамадан рамадани и мерсаљ што да викаат. Некоја гимнастика со логиката и резонот ќе им измислат сигурно , и после кога ќе им даде васиљ инструкции како тоа да иде по интернет, све ќе си легне таман.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Што се однесува на мене Груевски е најдобар Македонски лидер од 1945 до денес...и крајно способен политичар ако не и најуспешен во историјата на РМ. Дали си оди или остане се исто е. Има многу способни лидери во ВМРО...не дека Груевски е лош напротив одличен е но, кој и да изберат нема да згрешат. Нов, стар лидер, ново, старо ЦК...ВМРО е бренд и ќе си остане. Кој и да е јас го подржувам...:)
Јас пак колку што ме држи сеќавањето, кога и да дојде ДПМНЕ на власт, освен крадење без усул, обавезно има афера со прислушкување и некаква полувојна.
 
T

Terroir

Гостин
Уште само малку..

1.jpg

Ќе ја погодат со Поповски. Не познавам ниту еден вмровец кој кажал добар збор за него. На ДПМНЕ му треба комплетно ново раководство.
Груевски сакаше Мицковски да го намести како пиун негов ама изгледа му пропадна тој план

Според мене Антонио Милошовски има најголеми шанси да биде нов претседател на дпмне иако не сум сигурен дали и тој ќе сака да превземе ваква улога со оглед на сегашната состојбата таму..[DOUBLEPOST=1512160034][/DOUBLEPOST]
они уште ништо не викаат , чекаат на топ тема да им кажат рамадан рамадани и мерсаљ што да викаат. Некоја гимнастика со логиката и резонот ќе им измислат сигурно , и после кога ќе им даде васиљ инструкции како тоа да иде по интернет, све ќе си легне таман.
Ако истрагата не е добро направена и немаат баш конкретни докази што треба да им прават ?

И јас стојам на тоа дека треба убаво да се истражи и да се најдат злосторниците, ама неможе да местиш луѓе како што беше она случајот за убиството во Ореше. Викнале некоја бараба да биде заштитен сведок а немал никакви сознанија за случајот, овој сведочел и на крај лупнаа во затвор луѓе без никакви докази да лежат
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Јас пак колку што ме држи сеќавањето, кога и да дојде ДПМНЕ на власт, освен крадење без усул, обавезно има афера со прислушкување и некаква полувојна.
ВМРО секогаш водело вистински економски политики. И најмалку имало крадење и корупција од сите партии кои биле на власт...а Албанците и СДС што не го сакаат ВМРО и прават проблеми е позната работа на сите зошто и како. Криминалот е секогаш погоден од страна на ВМРО и нормално мафијата и СДС и странските безбедносни служби си прават афери бидејќи меѓу овие три антимакедонски ентитета нема граница. Кој малку ги познава работите знае за ова и секогаш било тоа така од 1991 па наваму.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Nekoi vmrovski akteri bojkotirale pretstava vo znak na protest.
sve toa u kjorka mamu im ebem vmrovsko.
изјави демијан што редовно одеше на претстави на истите тие вмровски актери.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Ако истрагата не е добро направена и немаат баш конкретни докази што треба да им прават ?
И јас стојам на тоа дека треба убаво да се истражи и да се најдат злосторниците, ама неможе да местиш луѓе како што беше она случајот за убиството во Ореше. Викнале некоја бараба да биде заштитен сведок а немал никакви сознанија за случајот, овој сведочел и на крај лупнаа во затвор луѓе без никакви докази да лежат
Орешје е случај од 12/2005, на МВР и ОЈО на СДСМ беа најмалку до јуни 2006, а мислам обвинителите од ОЈО и уште подолгу...
За истраагата се битни почетните докази од местото на злосторството... за Орешје немаше никакви малцински бариери и ограничувања како за Смилковско езеро...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom