Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Симптоматично е што секогаш кога им се заканувале затвор на членови од фамилијата сме на работ од граѓанска војна и треба да застанеме на браникот на татковината. :-D
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
S

silmarillion

Гостин
Чекај малце не ми е јасно, Грујо повикува на протест пред суд у 13.30 а он у 13.30 дава прес од шампита. Па да му ебем матер бе, ја сум видел кукавица али ова бе. Абе иди таму у прв ред да пиеш пендраци глупердо една. Бранко отиде ти уште не.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Чекај малце не ми е јасно, Грујо повикува на протест пред суд у 13.30 а он у 13.30 дава прес од шампита. Па да му ебем матер бе, ја сум видел кукавица али ова бе. Абе иди таму у прв ред да пиеш пендраци глупердо една. Бранко отиде ти уште не.
Сеа после прес конференцијата ќе оди.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Сеа полека, полека, газдите у затвор, а вие што останавте сирочиња - плачење по социјални мрежи.
А вие гремлинчињата апологетски, дежурни лигавци тука и општо по социјални мрежи шо сте, пошто и сирачиња не сте, и за толку немате во себе...

Него газда немам за разлика од тебе, тоа шо дробеле ќе сркаат, шо се надевав дека ќе биде и за тие после нив, ама тешко, инвестиција се тие голема.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.450
Поени од реакции
36.387
Симптоматично е што секогаш кога им се заканувале затвор на членови од фамилијата сме на работ од граѓанска војна и треба да застанеме на браникот на татковината. :-D
Тоа е тој класичен L'Etat, C'est Moi комплекс.
 
S

silmarillion

Гостин
Сеа после прес конференцијата ќе оди.
Чекај да го замислам Грујо со сите негови миљарди натегнат на тоа барикадите умрсени од издувни гасови. Од карши пандур го глеа со тетреб фаца и си чисти сиренце од шеска. Е на тоа падна нашиот мајбах цвикера патриот.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Чекај малце не ми е јасно, Грујо повикува на протест пред суд у 13.30 а он у 13.30 дава прес од шампита. Па да му ебем матер бе, ја сум видел кукавица али ова бе. Абе иди таму у прв ред да пиеш пендраци глупердо една. Бранко отиде ти уште не.
пишав уште порано, ама не ти се чита... и пастирот е дел од шемаата на брдото , ако немаше инциденти на 27април можеше да биде оспорен изборот на Талат и шемата со двојазичност...
Бргу ќе излезе се на виделина..
До неодамно, како вчера да беше соросоидите јадеа гомна дека пастирот се пазарел со грците за името, сега кој стигне се пазари се у 16, ама НЕ само името, си кажа Козиас, до топоними ќе оди...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.664
Поени од реакции
43.589
Симптоматично е што секогаш кога им се заканувале затвор на членови од фамилијата сме на работ од граѓанска војна и треба да застанеме на браникот на татковината. :-D
nemame apsolutno nikakov kapacitet za gragjanska vojna, a sega otkako ovoj ke saka svoite kucinja da gi vadi na ulica, onie koi seuste slepo mu veruvaat, nisto cudno da pocnat ovie da ja vadat celata onaa vistina za smilkovsko, pocnuvajki od trajko veljanovski, a u paket so ova i za kumanovskite slucuvanja da izlagaat novi informacii ...
Pa na kraj nivnite da im presudat, javno, ko gadafi koga se shetashe so stap u gz.

Jebiga, surova rabota e politikata, leshinarska, nisto ne e slucajno, nit tajming nit nisto, a ova bez dzokeri u rukav sekako ne se pravi, taka da ... :icon_lol:
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Чекај да го замислам Грујо со сите негови миљарди натегнат на тоа барикадите умрсени од издувни гасови. Од карши пандур го глеа со тетреб фаца и си чисти сиренце од шеска. Е на тоа падна нашиот мајбах цвикера патриот.
Заеби ти тоа. Глеј шо се случува. После 10ина години прв пат е човеков да се појави како лидер/организатор на протест. До сега се криеше зад некој друг. ГДОМовци, Ќосиња, оние загрижените за гаќите на прометеј и чистачки на споменици, разни типови на верници и шо се друго не.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom