Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ако беше дпмне на власт немаше денес да се случи тоа што се случи :lolzz: Кое дно од човек треба да си за да помислиш на вакво нешто! Исто немаше ни тој Мартин да го убијат. :facepalm:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.584
Поени од реакции
20.879
Ако беше дпмне на власт немаше денес да се случи тоа што се случи :lolzz: Кое дно од човек треба да си за да помислиш на вакво нешто! Исто немаше ни тој Мартин да го убијат. :facepalm:
Она кога ,,ако прават лоши работи ќе ги криткуваме и нив'' се сведе на ,,ај ако не да ги вратиме вмро''. ДНУ ДНА !!! Сега да има некоја нова тамара случај одговорот ќе биде ист, а тогаш се сечеа вени се палеше скопје и така натака. Бачко тоа ти се вика лицемери, користољубие и борба за фотеља а не подобар живот за мене тебе и сите останати.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
една од убиените имаше дуќаан во комшии..Но тој случај НЕМА НИКАКВА врска со оружен грабеж, едноставно психички лабилна особа изврши најтешко семејно насилие.. Тој случај беше индикаативен за оцена на одговорноста на надлежните кој дозволуваат работа со оружје...
а не е безботребно да се дига џева, нека се најдеш во ситуација да бидеш загрозен ќе видиме како ќе реагираш... во Чаир убисттото е извршено со 11 куршуми ... прашај ги луѓето што живеат таму. како се чувствуваат
Не ти е лесно, морам да признаам..
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
една од убиените имаше дуќаан во комшии..Но тој случај НЕМА НИКАКВА врска со оружен грабеж, едноставно психички лабилна особа изврши најтешко семејно насилие.. Тој случај беше индикаативен за оцена на одговорноста на надлежните кој дозволуваат работа со оружје...
а не е безботребно да се дига џева, нека се најдеш во ситуација да бидеш загрозен ќе видиме како ќе реагираш... во Чаир убисттото е извршено со 11 куршуми ... прашај ги луѓето што живеат таму. како се чувствуваат
Стварно не ти скурчи овие глупости што ги пишуваш?
И не ти е малце глупо што си за потсмев во темава?
Дај чукни се малку во таа црпката.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Она кога ,,ако прават лоши работи ќе ги криткуваме и нив'' се сведе на ,,ај ако не да ги вратиме вмро''. ДНУ ДНА !!!
Пошто сте тука некаде со иреал, ти што мислиш? Да беше сеа дпмне на власт ова немаше да се случи, така? :pos:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.584
Поени од реакции
20.879
Пошто сте тука некаде со иреал, ти што мислиш? Да беше сеа дпмне на власт ова немаше да се случи, така? :pos:
да имаше ти муда меѓу нозе ќе беше машко али јебига те родиле ко жена.
Како беше она ДОЈДЕ ЖИВОТ изледа а пошто твоја констатација е дека вмро и сдс се исти изгледа дојде бољи живот за глупи луѓе како тебе.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Види го само Иреал што прави на пример, се логира сабајле, отвора тајм мк и се што е црна хроника, копи пасте мава. Пред две години се пењаваше за Тамара, бараше резултати од обукции, па COD (cause of death) бил проблем со белите дробови а не искривениот рбетен столб (ноу шит шрлок), паралели влечеше со некое дете таму во Хрватска, абе да си брцнеш бормашина во слепоочница.

Има право @Bobi FCB можат на скотовиве да им се налепат 300 работи и критики кои му носат бодови на вмро ама тие се фаќаат за глупости како грабеж на менувачница во кој жртвите се криминалците.
ајде директно со факти...јас ништо не сум барал, за Тамара обдукција направија докторите и тие си утврдија причина за смртта, што не побараа опозиционите фактори независна обдукција од странски патолог ??.
А случа од Хрватска јас постирав, ама за друго, кога почина едно 15г девојче за 2 дена од некоја неутврдена вироза, а имаше тогаш 2 случаи во Хрватска, едно дете и 30г човек ..
б.т.в., сега во Август , за време на министерување на Таравери се случи да почине 2 годишно дете во Охрид од (се уште ?) неутврдена причина, наводно вироза, па и самиот Таравери се разочара и се откажа од жешката министерска фотеља која се уште е испразнета..
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.987
Поени од реакции
17.818
Она кога ,,ако прават лоши работи ќе ги криткуваме и нив'' се сведе на ,,ај ако не да ги вратиме вмро''. ДНУ ДНА !!! Сега да има некоја нова тамара случај одговорот ќе биде ист, а тогаш се сечеа вени се палеше скопје и така натака. Бачко тоа ти се вика лицемери, користољубие и борба за фотеља а не подобар живот за мене тебе и сите останати.
Тука има еден куп луѓе кој ги критикуваат сдсм а искачаа на протести против вмро. Дури и за возењето во бизнис класа се крена галама во јавност, а претходно за милион потрошено на једење бизони збор немаше во јавност. Значи има напредок, битно е да не тапкаме во место а Швајцарија секако нема да станеме.
Среќа нема случај како Тамара за да ја споредиме ситуацијата. Да се потсетиме, мајката на тамара ги водеше протестите,не заев, не павле, теле едно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
ајде директно со факти...јас ништо не сум барал, за Тамара обдукција направија докторите и тие си утврдија причина за смртта, што не побараа опозиционите фактори независна обдукција од странски патолог ??.
А случа од Хрватска јас постирав, ама за друго, кога почина едно 15г девојче за 2 дена од некоја неутврдена вироза, а имаше тогаш 2 случаи во Хрватска, едно дете и 30г човек ..
б.т.в., сега во Август , за време на министерување на Таравери се случи да почине 2 годишно дете во Охрид од (се уште ?) неутврдена причина, наводно вироза, па и самиот Таравери се разочара и се откажа од жешката министерска фотеља која се уште е испразнета..
Нема тука едноклеточни што ќе го бранат Таравари за разлика од твоето бранење од петни жили на Тодоров, не се секирај, не мора да ни постираш што се дешавало август месец. За причина за смртта сакав да ти доловам а и останатите што ти кажуваа тогаш во темата да се чукнеш по глава дека не треба да имаш дипломирано медицина да знаеш дека неразвиен рбетен столб -> неразвиен организам -> неразвиени органи и проблем со органите. Нешто како кога возиш под дејство на алкохол, ќе се рокнеш со 200 во ендек и причина за смртта ќе наведат дека е скршен трет вратен пршлен или што и да е ама јасно е дека главниот причинител е што си возел стропан.

Ти кажав и тогаш а ти кажаа и медицински потковани лица на форумов, во сите земји имаш стандард мал број на жртви годишно и од грип и од неутврдени вирози како што ти ги пласираат по тие сајтчињата што ги читаш, проблем е кога смртноста е огромна бројка.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.584
Поени од реакции
20.879
Тука има еден куп луѓе кој ги критикуваат сдсм а искачаа на протести против вмро. Дури и за возењето во бизнис класа се крена галама во јавност, а претходно за милион потрошено на једење бизони збор немаше во јавност. Значи има напредок, битно е да не тапкаме во место а Швајцарија секако нема да станеме.
Среќа нема случај како Тамара за да ја споредиме ситуацијата. Да се потсетиме, мајката на тамара ги водеше протестите,не заев, не павле, теле едно.
Така е, позади една личност се налепи партиска војска и евентот доби политички карактер пошто таму беа пристутни политички профитери ко павле и остали лајна кои сега мирно си уживаат во вмро-вските фотељите или си патуваат до разни туристички локации со нивните девојки во бизнис класа. Луѓе кои до вчера немале вода во очи и херојското дело со фрлање куртони го реализирале со добивање директорски позиции, магаренце низаедно.
НЕ ? Да не беше така немаше уште од прв ден да дознаеме дека павле и остала багра се едноклеточни организми.
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Нема тука едноклеточни што ќе го бранат Таравари за разлика од твоето бранење од петни жили на Тодоров, не се секирај, не мора да ни постираш што се дешавало август месец. За причина за смртта сакав да ти доловам а и останатите што ти кажуваа тогаш во темата да се чукнеш по глава дека не треба да имаш дипломирано медицина да знаеш дека неразвиен рбетен столб -> неразвиен организам -> неразвиени органи и проблем со органите. Нешто како кога возиш под дејство на алкохол, ќе се рокнеш со 200 во ендек и причина за смртта ќе наведат дека е скршен трет вратен пршлен или што и да е ама јасно е дека главниот причинител е што си возел стропан.

Ти кажав и тогаш а ти кажаа и медицински потковани лица на форумов, во сите земји имаш стандард мал број на жртви годишно и од грип и од неутврдени вирози како што ти ги пласираат по тие сајтчињата што ги читаш, проблем е кога смртноста е огромна бројка.
Што е позадината? Има некој вработен у МВР со вморонска книшка? Има „елаборирано“ овде зошто е ваква тешка ретарда...или грешам?
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
ајде директно со факти...јас ништо не сум барал, за Тамара обдукција направија докторите и тие си утврдија причина за смртта, што не побараа опозиционите фактори независна обдукција од странски патолог ??.
А случа од Хрватска јас постирав, ама за друго, кога почина едно 15г девојче за 2 дена од некоја неутврдена вироза, а имаше тогаш 2 случаи во Хрватска, едно дете и 30г човек ..
б.т.в., сега во Август , за време на министерување на Таравери се случи да почине 2 годишно дете во Охрид од (се уште ?) неутврдена причина, наводно вироза, па и самиот Таравери се разочара и се откажа од жешката министерска фотеља која се уште е испразнета..
@Ireal
Зошто не сватиш дека имаме најмизерно здравство во Европа ?
Сите кадри што ги имавме избегаа од овие катастрофални услови за работа.
Болнициве ни личат на места каде што ни стаорците не ги лекуваат во просечни Европски земји.
Ниту некој се нафаќа да биде министер и да корегира таму, ниту пак во следните 30 години би заличело на нешто здравствo.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Што е позадината? Има некој вработен у МВР со вморонска книшка? Има „елаборирано“ овде зошто е ваква тешка ретарда...или грешам?
Ај што е заглавен во еднонасочна улица, смешен ми е што мисли дека тука поголемиот дел се како него и дека ќе бранат некој очигледен „црно на бело“ виновник за одредена ситуација па Таравари ми го спомиња :icon_lol:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.584
Поени од реакции
20.879
Ај што е заглавен во еднонасочна улица, смешен ми е што мисли дека тука поголемиот дел се како него и дека ќе бранат некој очигледен „црно на бело“ виновник за одредена ситуација па Таравари ми го спомиња :icon_lol:
Она кога ќе поставиш министер за здравство кој себе не се гледа подалеку од градоначалничкото столче на некоја селска општина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom