Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Ама јако си погоден ! Незнам зошто не признаеш дека со тој амбер 12 грееш 120 м2. или пак нешто поголемо. Те убива помислата дека луѓето најдоа начин да дојдат до призната и докажана марка клима уреди за прифатлива цена. Секој кој има можност да земе Fujitsu за прифатлива цена, нашироко ќе го заобиколи Gree. Оваа можност што луѓето ја открија те загрижува не можеш веќе да го браниш единственио адут кој го имаш кајGree-прифатлива цена. Сега очекувам омаловажување на Fujitsu ,плукање,навреди и сл.
Da...Prifatliva cena za Fujitsu OsnovenModel ima vo Grcka i toa za BlackFriday....i za monteri so 15% rabat, so koj ti dobro stois....kako sto ti ni 30.000 ne si ja platil....40.000 cena za toj model e samo za laici[DOUBLEPOST=1511735413][/DOUBLEPOST]
Bi sakal i tuka malce da definiras koi se tie twinovi i stejdzovi bas me interesira koi se tie kompresori i vaka laicki na toj amber da mi napravis paralela megu 9-ka i 12-ka, posebno so akcent na toj amberot posto veke kako sto pisav i porano samo ti veruvas uste vo toa deka hansolot e so twin komprsor, ja sum siguren deka ne e, AC ROTTARY bese.
Ti sto bi saskal prvo pokazi kaj tvojata Ameba/Avanta kolku reda izmenuvac ima od 50.0000
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
2.036
Da...Prifatliva cena za Fujitsu OsnovenModel ima vo Grcka i toa za BlackFriday....i za monteri so 15% rabat, so koj ti dobro stois....kako sto ti ni 30.000 ne si ja platil....40.000 cena za toj model e samo za laici[DOUBLEPOST=1511735413][/DOUBLEPOST]
Ti sto bi saskal prvo pokazi kaj tvojata Ameba/Avanta kolku reda izmenuvac ima od 50.0000
Najlesno e preku nebulozi da napagas se drugo, ajde imaj malce usul i objani ubavo sto te prasuvam, OBJASNI NI NA SITE NAS STO VERUVAME
Bi sakal i tuka malce da definiras koi se tie twinovi i stejdzovi bas me interesira koi se tie kompresori i vaka laicki na toj amber da mi napravis paralela megu 9-ka i 12-ka, posebno so akcent na toj amberot posto veke kako sto pisav i porano samo ti veruvas uste vo toa deka hansolot e so twin komprsor, ja sum siguren deka ne e, AC ROTTARY bese.
Vidi ubavo, razmisli i pocni konecno da odgovoras KAKO SO 9-ka AMBER TI GREES STAN OD 100 KVADRATA, OTKRIJ JA TAJNATA ZOSTO E TAA KLIMA TOLKU JAKA, ajde poveli !!
 
Член од
4 февруари 2011
Мислења
29
Поени од реакции
5
Здраво на сите. Дали некој може повеќе да објасни околу самостоечките клими дали се добри, колкава квадратура може да затоплуваат и нормално колку би била потрошувачката.
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Do utre ke imas celosna sporedba pomegu tvojata Toshiba i GREE Hansol, za site kapaciteti.[/QUOTE/





Dali e ovoj dijagram postiran na soseden forum
Ko sto gledam na -15 kapacitet ie 40% od mokta t.e 5.8kw se dobiva 2.3kw a toshibata ima 2.38kw
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
@gigovit
2 klimi "bozem" imas i dvete ti se utka, nit dvoreden izmenuvac imas nit greac na tacna, ednata ti e do -10 deklarirana, i dvete greska do greska utki i dvete klimi ti se
Suzumka13ka od 50.000 so ednoreden izmenuvac mrzne i defrostira i na na +0 :D
fmzb.jpg

Vtorata klimaPanasonikot zatapen od strana so pola izmenuvac mrzne i defrosti pravi na +5 :D
RE12QKE-1.jpg
Tvoj izbor...i .tvojata glupost ne ja shiri na site deka si najpameten.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.675
Edno e ocigledno deka mnogu clenovi se padnati bolni od pojavata na GREE.
Dali gi boli sto zemale nesto drugo, nameso GREE, po preporaka na serviser/montazer/prijatel ili e nesto drugo vo prasanje.

Vi rekov, ima vreme ...ke pocnete i vie da go falite GREE...vremeto ke pokaze.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1

Kajgana Shop

На врв Bottom