Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Во право си јас не сум компетентен да дискутирам, само лица со функција смеат.

Затоа очекувам од тебе како што тераше досега да продолжиш да се бориш против режимот, некако те нема да критикуваш, како се да е мед и млеко.[DOUBLEPOST=1510509505][/DOUBLEPOST]http://kurir.mk/makedonija/vesti/vmro-dpmne-gruevski-e-pretsedatel-na-vmro-dpmne-i-ostanuva-da-bide/
Е ова не ми се допаѓа, изгледа само на него не му е јасно дека повеќе нема иднина за ВМРО ако остане претседател, колку побрзо добие нов претседател толку ќе има време да се смени нешто, избори сигурно ќе има 2018, а можеби и порано, затоа нема време за губење.
Гвујо по секоја цена ќе гледа внатрепартиски да опстани, не затоа што вистински сака туку затоа што СДСМ го држи заложник со одење во затвор. Секој барем малку паметен во сдсм ќе го лажи дека ако остани на лидерска позиција во вмро нема да го пикнат во затвор. Ситуација и волкот сит и овците на број (грујо ван затвор, а за противуслуга слабо ВМРО бидејќи тој не се повлекува од раководство)...

ќе видиме до каде ќе оди работата... во секој случај и едните и другите се тиња.
а најповеќе за жалење се овие што гласаа не за заев туку против грујо ;) мислејќи дека заменувајќи го едниот со другиот ќе има некакви промени во државата... (со кадри како шеќеринска, макрадули, шилегов и слични... тешко)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Џабе ти се сите политички експертизи на светот, кога животот ти е беден. Беш му матер, не верувам дека некој би се мењал со тебе, и покрај сета експертиза...
Не заебавај продолжи си, баш убаво почна. Вакви коалиции, онакви, толку пратеници, вака ќе било така ќе било. Може да се заклучи дека си го погодил никот, Неславно Копиле.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Ај, иреал, австралопитекус и скриени патористи сеа искулирајте од дудлање....после 3 години натегање сфати мајмунот колку е саат.

http://www.brif.mk/neofitsijalno-gruevski-ke-podnese-ostavka-od-pretsedatel-na-vmro-dpmne/


НЕОФИЦИЈАЛНО: Паторот ќе поднесе оставка од претседател на ВМРО-ДПМНЕ?!
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.128
Поени од реакции
3.345
Ај, иреал, австралопитекус и скриени патористи сеа искулирајте од дудлање....после 3 години натегање сфати мајмунот колку е саат.

http://www.brif.mk/neofitsijalno-gruevski-ke-podnese-ostavka-od-pretsedatel-na-vmro-dpmne/


НЕОФИЦИЈАЛНО: Паторот ќе поднесе оставка од претседател на ВМРО-ДПМНЕ?!
На курир друго викат, а знаеме што е поточно.


Туку заборавивме дека има избори у Чаир, а таму на БЕСА и треба 260-270 гласа разлика што нема шанси да се случи,
изгледа и оваа гласање е радиреда (исто како и ланското) колку да се каже дека имало прегласување.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
Не заебавај продолжи си, баш убаво почна. Вакви коалиции, онакви, толку пратеници, вака ќе било така ќе било. Може да се заклучи дека си го погодил никот, Неславно Копиле.
Screenshot_20171112-190934.png 20171112_191042.png
Побарај си стручна помош. Ако немаш пари, кажи, ќе се соберат. Греота да завршиш на некое дрво...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Прегледај го приврзокот 180206 Прегледај го приврзокот 180207
Побарај си стручна помош. Ако немаш пари, кажи, ќе се соберат. Греота да завршиш на некое дрво...
Ќе си побарам, ама пред тоа барам од тебе да продолжиш како што почна, да кажеш кој со кого кој каде и што ќе се случува. Уживав додека те читав.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
Ќе си побарам, ама пред тоа барам од тебе да продолжиш како што почна, да кажеш кој со кого кој каде и што ќе се случува. Уживав додека те читав.
Гледаш, баш за тој проблем збориме. Да се фокусираш на форумски лик што не го познаваш е доказ за тажен и беден живот по мој критериум. Ама остај ме мене, има психијатри на кои им е работа да ти помогнат.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Абе пиче комунjарите ги е толку страв од Груjо што додека не го сменат во ДПМНЕ нема ни да спиjат мирно:)
СДСМ не му се плаши на Грујо.Грујо ја свитка опашката отиде во Пржино и ја даде власта.Е сега кој од кого се плаши?Сите се плашат од чичко Бејли и дедо Сорос.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Исто така македонците се небанjати Бугари. Кога се симне српската и грчка пропаганда што останува оддолу?[DOUBLEPOST=1510511203][/DOUBLEPOST]
Не. Груjо отиде во Пржино зарад европеjсклиот си имидж. Ако не беше отишол да беа го исклjучиле од ЕвропеJската Народна партиjа.
А Бугарите се банјати Роми.Како се казваш,: Красимир.А го гледаш црн како ѓон.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Гледаш, баш за тој проблем збориме. Да се фокусираш на форумски лик што не го познаваш е доказ за тажен и беден живот по мој критериум. Ама остај ме мене, има психијатри на кои им е работа да ти помогнат.
Ако тој лик со неговите мислења ми го разубавува денот бидејќи се толку глупи и смешни тогаш ќе се фокусирам колку што треба за да се врати. Не биди педер, продолжи каде што престана.
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
357
Поени од реакции
450
Еве ќе пишам од моето искуство со скопските ноќни клубови / кафиќи / кафани во време мијалково. :D Бидејќи живеам во град кој што е оддалечен на едвај пола сат од Скопје, уште од мал скоро секој втор-трет викенд престојувам во Скопје кај братучеди.

Тогаш од некаде 2008/2009 години па и до ден денес ете, можеше секој малолетник кој има врска кај менаџерите, газдите да се протне без било каква лична карта (да и мене така еднаш-два пати ме уведоа, а бев малолетен). Всушност тогаш синот на Мијалков кое беше детиште од 15-16 години правеше лудории по сите скопски и охридски дискотеки, при што и заврши во прилог на Фокус еднаш. Законот за пушење ретко и да се почитуваше. Инспекци? Тоа тој период беше научна фантастика, барем за оние "фенси" места.

Имаше една хорор кафана близу до Педагошка во Карпош се викаше Филип Втори. Таму бевме по предлог на една другарка затоа што "пијачките биле евтини таму". A таму штом влегов не ми се веруваше што гледам. Некои дечишта водат кафанче каде што смрди од сите страни на кромид и цигари, кујната им изгледаше како нуклеарка да експлодирала, а пак муштериите друга прича. По ужасно место во живот немав видено. Веднаш следниот ден ги пријавив во Пазарна инспекција. Инспекторот и сам беше шокиран во какви услови работи биртијата, по што вратите им останаа запечатени. Али они си продолжиле да работат, така што влегувале од задните врати.:lolzz: На крај мислам целосно престанаа со работа.

Од друга страна пак на само 30тина километри подалеку, во Куманово се случуваше циркуси со инспекциски контроли. Затвараа ресторани, кафиќи и дискотеки, некои привремено, некои трајно. Добиваа енормни казни за најдени пакли по тоалети, постојано проверуваа да не пречекорат ни најмалку со дозволената граница за јачина на музиката.

Така да сума-сумарум треба ШТО ПОВЕЌЕ ВАКВИ АКЦИИ ПО ЦЕЛО СКОПЈЕ. Па да видите и вие малку Скопјани како е кога мечка ќе ви тропне на врата. Некој го спомна Avenue исто така мизерно место, дај боже да имаат неправилности во работење или прекршување на закон, по сељачко место нема. А да не ги спомнувам по име оние биртии кои ви работат до 4-5 сабајле секој ден, тоа е пак шоу.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
Ако тој лик со неговите мислења ми го разубавува денот бидејќи се толку глупи и смешни тогаш ќе се фокусирам колку што треба за да се врати. Не биди педер, продолжи каде што престана.
Глуп и смешен е сто пати подобро од беден. Да си побараш психијатриска помош е најдобриот совет што може било кој да ти го даде.

Ете можеш со првата реченица од постов на кој ти одговарам да му објасниш на психијатарот што ти е проблемот. Да не се мачите. Со лесно.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Македонските Бугари се прилично повеке црнки оти имат мешано и со грчки и со српски цигани:) Знам еден Канзуров. Он се прави дека не бил националист. а слави тодор александров и Иван Михаjлов што ретко има некоj со по националистички бугарски ставови од нив дваjцата :)
Абе токмак,секој втор и кај вас во Бугарија и во Србија е црн ќумур.Кај вас се Циганите.
 
S

silmarillion

Гостин
Гледајте код. Таа е таа мајка Македонија што ги праќа своите синови да гинат со раце у џеб. Ќе ми кажувате тука патриотизам национални чувства и слични измишљотини.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Немам таков впечаток.Каj вас во Македониja како ти кажав црнките се повеке.Но Jас немав предвид дека фиромите не се банJат буквално и ако и тоа е распространето. Имав предвид дека фиромот ако му се избрише српската и грчка пропаганда во мозокот и оодолу останува Бугарин:))))[DOUBLEPOST=1510512276][/DOUBLEPOST]
Не се измишльотини. Тоа е нормалното чувство на секоJ човек освен залупениот и со промиен мозок фиром.[DOUBLEPOST=1510512479][/DOUBLEPOST]@Frater Barrabbas да не си случаjно и ти Бугарин? Храбар си и збориш со мене а фиромите не смеат оти ке ги банира едно србоманче Пецко:))))
А ти си бил Бугарин,од кај јас да знам,и тоа да не разговарам со тебе.Јас највеќе сакав да го банираат српскиот провокатор @Милојко ,ама не ми успева расправијата со него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom