Музика за време на секс

Член од
14 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
За време на секс би ја слушал Sign of the Cross од Iron Maiden едноставно кога почнува песната вака од мирно па збеснува, Е тука у средината има едни тапани и кога ќе дојде тоа време ќе и ја скинам пичката цела ќе и крвави !
haha e bravo be...aj sea smeni samo ulogi...devojkata vika: u sredina na pesna ima tapani e bas koa ke dojde toa vreme ke zeam ke mu go pusam i ke mu zarijam zabi i cel ke mu go raskrvaram i ke mu odgrizam nekoe parce...hmm bi te palelo ova? aj kako i da e valjda tvojot post do nekade bese i joke... inace muzika za vreme na sex...zasto pa da ne.epten mi prai kejf onaa od TITO TARANTULA- AFTER DARK i site slicni na taa...stilot mislam deka bese TRIP HOP...
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А ја перцепирате ли воопшто музиката за време на секс? :raz:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
pa muzikata i ne e za da ja slusame i da si peeme dodeka se seksame tuku za da naprai podobar ambient...toa e samo zacin :smir:

Епа затоа прашувам дали ја перцепирате? За да направи подобар амбиент треба да ја перцепираш. Јас не ја перцепирам на пример, исто ми е и со музика и без музика и сеедно која песна ќе свири.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не поштуем, ме замара. Не е дека ми има пуштено блек сабат да слушам, но сепак, не ми е филинг со музика бе... Шо знам.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Многу помага, посебно ако имаш проблеми со предвремено свршување. Пушти го Гоце Арнаудов и ке немаш гајле до сабајле :pos2:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
слушам и тоа местам на листата транс и плескам....многу подобро ми оди си таа музика
Бегај бе. Замисли да те фати ритмот и да почнеш така да се движиш. Има да и ја скршиш кичмата. Подобро пушти си нешто релаксирачки, да омекне воздухот околу вас.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Кога имам секс имам секс и не сакам ништо да ми смета, што ако има музика ко никој не ни ја слуша која е и што е, само ми смета да не можам да свршам едно 2 сати.
Деконцентрира бе.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Без музика нешто не ми штима во животов, без разлика што правам.
А најдобра песна за кревање на адреналинот при секс е Fucked With A Knife од Cannibal Corpse. :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не слушам музика кога треба пак не тогаш:pos:I hate music...
 
I

InF3cTeD

Гостин
Бегај бе. Замисли да те фати ритмот и да почнеш така да се движиш. Има да и ја скршиш кичмата. Подобро пушти си нешто релаксирачки, да омекне воздухот околу вас.
баце тоа е мој стил на музика...секогаш тоа слушам....па и додека сексам :helou:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
баце тоа е мој стил на музика...секогаш тоа слушам....па и додека сексам :helou:
Замисли да слушаш класична музика. Како ритамот така и и ти. Со саати сексот ке трае. А вака на транс, динг данга и готово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom