Кладилница (Генерална дискусија)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.015
Поени од реакции
36.096
Ти ебам преварантската спортјлајф .. Значи нема шанса да напишам тикет а коеф на сите утакмици да не се паднати за по 0.10 или 0.15. Минатиот викенд уште од петок ги правев сите тикети, само шо излезен билтенот шо се вика и утакмица за недела ја пишува 1.95 ми ја уплаќа на 1.82 све мафијашко да ви ебам. Ај уште малко све ви ебам после кур ќе ме видете, единствена причина шо играм во мк кладилници е шо не ми се чека по нет за повлекување пари.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Ти ебам преварантската спортјлајф .. Значи нема шанса да напишам тикет а коеф на сите утакмици да не се паднати за по 0.10 или 0.15. Минатиот викенд уште од петок ги правев сите тикети, само шо излезен билтенот шо се вика и утакмица за недела ја пишува 1.95 ми ја уплаќа на 1.82 све мафијашко да ви ебам. Ај уште малко све ви ебам после кур ќе ме видете, единствена причина шо играм во мк кладилници е шо не ми се чека по нет за повлекување пари.

Уште си немаш најдено букмејкер ?
+10% имаш бакшиш, поврат на данок ;)(y)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.015
Поени од реакции
36.096
Уште си немаш најдено букмејкер ?
+10% имаш бакшиш, поврат на данок ;)(y)
Имам, али минимална уплата е 5 евра. Кога играм на поголема сума нормално не уплаќам у мк кладилници, јас за овие тикетите по 50-100 ден зборував. :) Сега баш си пресметав шо уплатив преги, од 1900 добивка после данок како шо си ги пишаше коеф во додатокот, ме паднаа на 1560. :confused:

Иначе букмејкер да си му е мајката, се накотија бе и тоа се сериозни фаци шо прават исплати по пар илјади евра. И се е на црно, џентлменски договор, со принт скринови работат повеќето од planetwin365. :LOL:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.716
Поени од реакции
6.653
Вардар 4+
Зенит 3+
Плзењ 3+
Лацио 3+
Атл Билбао 3+
На околу 10 коеф во моцарт, на 2 евра нека трчаат :D.
@Del Boy во право си за СЛ, некогаш се ѓубриња ама што да се каже за моцарт, еве тикетов го уплатив кај нив прееска на 10.55, а гледам во СЛ истиот би бил 13.38 :LOL: само кое чаре, кога моцарт ми се буквално в зграда, а до СЛ имам 20 мин пешки. Кога сум излезен, успат, преферирам да уплаќам во СЛ затоа што во 90% од случаевите поголеми им се коеф каде каде спрема моцарт.
А имам приметено за сите мк кладилници, често на сајтовите стои еден коеф, а ти уплаќаат со нијанса помал и тоа не дека во меѓувреме паднал, туку како намерно да стои така на сајтот да те залажат да уплатиш, дојди си дома, отвори на сајтот пак стои поголемиот коеф. за разлика од помалиот на тикетот :D Ама не се бунам, никој со сила не не тера да уплаќаме кај едни или други. Чарето е онлајн ама заебаа работа што воведија монопол со државна лотарија само тие да имаа онлајн кладилница кај нас. Да им дадеа пример уште на СЛ, Моцарт и Копачка, ќе имаше поголема конкуренција и подобри услови.
 
Последно уредено:
Член од
25 октомври 2012
Мислења
823
Поени од реакции
1.259
Ти ебам преварантската спортјлајф .. Значи нема шанса да напишам тикет а коеф на сите утакмици да не се паднати за по 0.10 или 0.15. Минатиот викенд уште од петок ги правев сите тикети, само шо излезен билтенот шо се вика и утакмица за недела ја пишува 1.95 ми ја уплаќа на 1.82 све мафијашко да ви ебам. Ај уште малко све ви ебам после кур ќе ме видете, единствена причина шо играм во мк кладилници е шо не ми се чека по нет за повлекување пари.
Кај сите кладилници е скоро така,прашањето ми е не е некако уредено со закон тој дел ? Значи муштеријата плаќа/уплака за едно 90% на крајот му испаѓа друго од коефициентот,или нека ги пишаат најмалите што мислат и ае у курац а не на секоа утакмица паѓање коефицентот низ текот на неделата..
 
T

Terroir

Гостин
Ама не се бунам, никој со сила не не тера да уплаќаме кај едни или други. Чарето е онлајн ама заебаа работа што воведија монопол со државна лотарија само тие да имаа онлајн кладилница кај нас. Да им дадеа пример уште на СЛ, Моцарт и Копачка, ќе имаше поголема конкуренција и подобри услови.
Што сте запнале толку со тие спортлајфи, моцарти и сл кога имате на интернет многу подобри кладилници и притоа не плаќате 10% рекет на секој добитен тикет ?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.015
Поени од реакции
36.096
Кај сите кладилници е скоро така,прашањето ми е не е некако уредено со закон тој дел ? Значи муштеријата плаќа/уплака за едно 90% на крајот му испаѓа друго од коефициентот,или нека ги пишаат најмалите што мислат и ае у курац а не на секоа утакмица паѓање коефицентот низ текот на неделата..
Тоа и ми беше зборот. Ако мислиш дека треба да е 1.50 место 1.65 стај го 1.50 и остај го така до завршетокот на колото. Не го лупнал 1.65 , ти си правиш пресметки дома со се даноци со се, одиш да го уплатиш излегува сосема спротивно. Ај да е неколку утакмици океј, али ова буквално на 80 % од утакмиците се дешава. Еве преги на листот ми фалеа околу 350 ден, и тоа пази од додатокот беа пишани, додаток шо е излезен сабајле во 12 саат.

Абе најарно е бет365 стај си пари и пичај. И да е помал коеф барем свесен си дека е помал во моментот кога уплаќаш и е личен избор дали ќе го пуштиш бетот.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Тоа и ми беше зборот. Ако мислиш дека треба да е 1.50 место 1.65 стај го 1.50 и остај го така до завршетокот на колото. Не го лупнал 1.65 , ти си правиш пресметки дома со се даноци со се, одиш да го уплатиш излегува сосема спротивно. Ај да е неколку утакмици океј, али ова буквално на 80 % од утакмиците се дешава. Еве преги на листот ми фалеа околу 350 ден, и тоа пази од додатокот беа пишани, додаток шо е излезен сабајле во 12 саат.

Абе најарно е бет365 стај си пари и пичај. И да е помал коеф барем свесен си дека е помал во моментот кога уплаќаш и е личен избор дали ќе го пуштиш бетот.
Не дрндајте мн..Паметите пред 6-7 години кога ги затворија кладилниците,па уплаќавме во Македонско Лото,така некако беше,од тие листовите,со топчиња на заокружување,па пример си напишал 5 утакмици,и на последната си го утнал бројот,па се од почеток треба да правиш..Тогаш едно ливче се составуваше за 30-45 мин..
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
180
Поени од реакции
138
Bet365 има одлични коефициенти, барем за овие аматерскиве лиги кои најчесто ги играм, на голови... Спортлајф и Моцарт не даваат фазла од 1,35 за 3+, на бет365 оди до 1,55 ако изиграш некој ден порано.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
823
Поени од реакции
1.259
Не дрндајте мн..Паметите пред 6-7 години кога ги затворија кладилниците,па уплаќавме во Македонско Лото,така некако беше,од тие листовите,со топчиња на заокружување,па пример си напишал 5 утакмици,и на последната си го утнал бројот,па се од почеток треба да правиш..Тогаш едно ливче се составуваше за 30-45 мин..
И што има ова врска со тоа пред 6/7 години кога уплаќавме така ? :D Тогаш нов закон им воведија за лиценците и им требаше едно месец време да го извадат,не е поврзано за ова што го правиме муабет.
Он топик:Ги имам Лудогорец,Билбао,Лион и Лацио - 1 најсигурното што можеше се извади според мене ама од оваа лига нема да ме чуди и на сите 4 да паднам ...
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Se logirav samo zaradi stefan-kobe... Da mi go iscuclas tikvar Eden... Se zaletav na Pouille go poslusav...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom