Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Како се одвиваат работиве, не ќе да е затворот само за тие т.н ситни риби.. Јас имам таков впечаток, не верувам дека туку така ќе поминат сите тие кривични пријави..
кога може за десет ќебапи украдени и марули продавање да одат години во затвор, овие што украдоа милиони пари од мене и тебе, од наши деца, градинки, болници... тие да ги пуштиме?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Многу си глупав бе скапан затоа не сфаќаш. Ај за некој ден ќе разбереш, можеби ни тогаш. Глупав си.
Ама фрази си научил... Јаки, нема што. Туку, цело време си мислам... веројатно жив ќе се изедеш што јавно призна колку вредиш... 12,000 денари. Ти иде од „таквото“ да си гризнеш, а? Сепак, сам себеси не можеш да се излажеш.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Тоа шо делиш гадни навреди во секој текст многу повеќе говори за тебе него за Левица, ама ти си знаеш.

Ескпертска Влада за шо конкретно?

Бран Ко Бричковски, ти си бе?
Навреди ?
Реалноста е таа, а дали ќе плачеш или ќе се смееш - не ме интересира.

Имате ли комитет ?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.322
После апсолутната власт, дали ќе дочекаме да ги слушнеме бомбите за манструм и слично, ДУИ повеќе не му треба како што изгледа.

зошто Заев бара алиби подршка од дпмне за промена на името наместо да прогласи предвремени избори, доста му се 62 пратенички гласови за тоа ????
После дебаклов на ВМРО кој ни самиот он не го очекуваше, нема да се глупира целиот товар да биде врз него, сепак за власт се работи.
Надмини се себеси, нели факултет си завршил
Требаше да го стават директор, ама изгледа сега чека да се испразни некое од локалните директорски столчиња.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Пандов рече и дека преку него мртов влада ќе правеле. Пандов е педериште кое треба да е претепано.
Мислам дека си ти најјак, можеш да го сомелеш, со лева рака. Цело време се фалиш со тепање, па ајде..
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Инаку генерално се млади и образовани
Имаше таму еден "рапер" којшто до вчера правеше песни колку бил бот у школо, колку не му се учело, колку кецови имал а сега да ти биднал левичар, ентелекшуал и ќе ми продава демагогии.

Левица ќе биде левица кога ќе ја водат работници или некој кој што има барем нешто работено во животот а не паразити и интелекутали прдежи.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Требаше да го стават директор, ама изгледа сега чека да се испразни некое од локалните директорски столчиња.
Само така ќе успее... партиски поставен. На пазарот вреди 12,000 денари. „Утепај“ се ако толку вредиш. Семки да продаваш, повеќе ќе заработиш.
 
S

silmarillion

Гостин
Интересен тренд. Седиш чекаш да пише Мирка у некоја новина или порталче и фаќаш keywords кои до претходно не си ни знаел дека постојат и одма почнуваш да ги ставаш у секоја манџа. Таков упрден у тренерки, здивот на ефтино кисело кафе корне, доле билтени од 10 кладилници и пуштен на јутјуб џаба д хад...ЖЕНОО ОД УТРЕ ЗБОРОТ Е ФИНГЕРАЈКА, СЕГА КЛАСНАТА КАЖА! Па така имаме и на форумов и на фб ликови кои од еднаш почнаа да зборат за deep state, постизборен инженеринг, фингерајка, континуитет, корисен идиот,
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Па можеле и порано да вршат. Ме интересира од кој град имаат налог, ако е потребен.
Не се секирај ти, имаат и налог и документи и се, како викаше една брката министерка на времето, се во согласност со Уставот и законите, ич немај гајле.[DOUBLEPOST=1508248028][/DOUBLEPOST]
Интересен тренд. Седиш чекаш да пише Мирка у некоја новина или порталче и фаќаш keywords кои до претходно не си ни знаел дека постојат и одма почнуваш да ги ставаш у секоја манџа. Таков упрден у тренерки, здивот на ефтино кисело кафе корне, доле билтени од 10 кладилници и пуштен на јутјуб џаба д хад...ЖЕНОО ОД УТРЕ ЗБОРОТ Е ФИНГЕРАЈКА, СЕГА КЛАСНАТА КАЖА! Па така имаме и на форумов и на фб ликови кои од еднаш почнаа да зборат за deep state, постизборен инженеринг, фингерајка, континуитет, корисен идиот,
Да, и јас сум ги приметил истиот феномен.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Не се секирај ти, имаат и налог и документи и се, како викаше една брката министерка на времето, се во согласност со Уставот и законите, ич немај гајле.
Охо... од каде знаеш? Јас не се сомневам во законитоста. Се прашувам дали е Гевгелија пак вклучена или не..?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
После апсолутната власт, дали ќе дочекаме да ги слушнеме бомбите за манструм и слично, ДУИ повеќе не му треба како што изгледа.


После дебаклов на ВМРО кој ни самиот он не го очекуваше, нема да се глупира целиот товар да биде врз него, сепак за власт се работи.

Требаше да го стават директор, ама изгледа сега чека да се испразни некое од локалните директорски столчиња.
А ти чекаш Идризово да се испразни за да си седнеш во ќелија. Ќе дочекаш не се брзај.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Па можеле и порано да вршат. Ме интересира од кој град имаат налог, ако е потребен.
Полициските станици, колку што знам се контролирани на локално ниво.
До сега Стеввввче поддржикоњ ке требаше сам на себе да си нареди претрес..
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.408
Поени од реакции
7.864
Навреди ?
Реалноста е таа, а дали ќе плачеш или ќе се смееш - не ме интересира.

Имате ли комитет ?
Не види, реланоста е дека дечките постојат, не се сомневам дека ќе се обидат да ги сотрат сега малку порешително пошто не беа баш во можност до сега, онака во има на демократијата, онаа по удбашки терк.

Инаку не знам дали има комитет, не сум член, ниту активист.

Рече сакаш како удбаш да пушташ на островче неистомисленици, како се чувствуваш кога гледап документарци за голи оток и аушвиц?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
После апсолутната власт, дали ќе дочекаме да ги слушнеме бомбите за манструм и слично, ДУИ повеќе не му треба како што изгледа.


После дебаклов на ВМРО кој ни самиот он не го очекуваше, нема да се глупира целиот товар да биде врз него, сепак за власт се работи.

Требаше да го стават директор, ама изгледа сега чека да се испразни некое од локалните директорски столчиња.
Батали ова, не се замарај со глупости. Tебе ти е најпаметно да оформиш некој институт а ла Павел Шатев, кој се занимава со предизборни анкети. Има пара да намлатиш со точноста на анкетите. Ќе нема партија која нема од тебе да побара анкета.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom