Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Што си јак на зборови, како се закануваш. Тоа ти го отсликува капацитетот на личноста.
Собранието е народен дом, стотици влегоа. На времето влегуваа и штрајкувачи (на Железарница, на пример), па после Арачиново 2001... не сум слушнал дека некој бил осуден...
Нека излезе брадосаниот па ќе видиме колку јаки на зборови има низ Скопје. Нема да можат да го состават му ебам мајката небричена. Има да се влече по улица ко да е камен пијан. Тоа им се случува на ќосињата низ општиниве, ако не веруваш оди види. Да не зборувам за другите градови ко Прилеп и Охрид. Ти кажував и порано ама ти не веруваше, плачете сега.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Кажано му е ако оди на нови парламентарни ќе ги изгуби.
Која мизерија сте бе.:tapp:
Ти можеш да си културен. Стоко една смрдлива. Те навреди ли некој? Полн е форумов со лепешки ко тебе.[DOUBLEPOST=1508246359][/DOUBLEPOST]
Нека излезе брадосаниот па ќе видиме колку јаки на зборови има низ Скопје. Нема да можат да го состават му ебам мајката небричена. Има да се влече по улица ко да е камен пијан. Тоа им се случува на ќосињата низ општиниве, ако не веруваш оди види. Да не зборувам за другите градови ко Прилеп и Охрид. Ти кажував и порано ама ти не веруваше, плачете сега.
Толку ти е капацитетот. Прво, човек треба да се помачи да ги поврзе речениците за да разбере (ако успее до крај) што сакаш да кажеш. Друго, јас за тебе велам колку си јак на зборови, а на плата, вредност.. ништо... 12000 денари. Толку чистачите земаат, некои и повеќе. Надмини се себеси, нели факултет си завршил (како и да си завршил), примитивно е да настапуваш на таков начин.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.766
Поени од реакции
5.036
Види, да препознаеш како велиш млади луѓе со ментални проблеми, треба или да си стручно лица па да донесиш такава констатација, или алергично на разлчино мислење и фрустрирано од истото, со ментални проблеми човече, па да навлезеш во таква полемика...

Е сеа не знам то кој шо позмнаваш ама глеам дека ептен си наапан на Левица, а и општо на различно мислење од твоето, дали е резултат на нешто шо си пишал како екс наркос или метална фабричка грешка не знам.

Инаку тоа со осторвчето оди поќе со како фашиста, уствари и фашистите имале каква такава идеолошка матрица.
Удбаш е посоодветно, пошто немаат националност, религија користат по потреба...секта.

Дали пушеле не знам, ама знам дека независно настапија а се лиферуваше во јавноста дека СДСМ им нуделе да влезат во коалција а Левица не прифатиле

Баш така :)
Сум зборувал лично со луѓе од Левица. Премногу се радикални за мој вкус. Инаку генерално се млади и образовани ама задоени се и малку со за мене неприфатливи идеи. Не би сакал да дојдат на власт и да имаат влијание...е сега зошто не се во коалиција со Сдсм незнам не следам толку детално политика а и гајле ми за нив ☺
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
http://novatv.mk/politsija-vrshi-pretres-vo-opshtina-karposh/

Полиција врши претрес во Општина Карпош

По пријава дека се изнесуваат документи од Општината Карпош и од кабинетот на досегашниот градоначалник, Стевчо Јакимовски полицијата денеска влегла во Општината и извршила претрес, дознава НОВА ТВ од извори во општината.

По завршување на претресот направен бил записник. Од МВР засега не даваат никакви информации за овој настан.

Јакимовски најави прес конференција која треба да започне за десетина минути.
Како се одвиваат работиве, не ќе да е затворот само за тие т.н ситни риби.. Јас имам таков впечаток, не верувам дека туку така ќе поминат сите тие кривични пријави..
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ти можеш да си културен. Стоко една смрдлива. Те навреди ли некој? Полн е форумов со лепешки ко тебе.[DOUBLEPOST=1508246359][/DOUBLEPOST]
Толку ти е капацитетот. Прво, човек треба да се помачи да ги поврзе речениците за да разбере (ако успее до крај) што сакаш да кажеш. Друго, јас за тебе велам колку си јак на зборови, а на плата, вредност.. ништо... 12000 денари. Толку чистачите земаат, некои и повеќе. Надмини се себеси, нели факултет си завршил (како и да си завршил), примитивно е да настапуваш на таков начин.
Многу си глупав бе скапан затоа не сфаќаш. Ај за некој ден ќе разбереш, можеби ни тогаш. Глупав си.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ти можеш да си културен. Стоко една смрдлива. Те навреди ли некој? Полн е форумов со лепешки ко тебе.[DOUBLEPOST=1508246359][/DOUBLEPOST]
Толку ти е капацитетот. Прво, човек треба да се помачи да ги поврзе речениците за да разбере (ако успее до крај) што сакаш да кажеш. Друго, јас за тебе велам колку си јак на зборови, а на плата, вредност.. ништо... 12000 денари. Толку чистачите земаат, некои и повеќе. Надмини се себеси, нели факултет си завршил (како и да си завршил), примитивно е да настапуваш на таков начин.
Дали има 1 член на форумов ти шо си во нормална дискусија со него? Во рок од 2 години додека смрдиш на темиве се имаш испокарано со преку 100 членови.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.306
Поени од реакции
86.341
Пандов вчера рекол дека големи се шансите Никола Поповски да застане на чело на партијата.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Види, да препознаеш како велиш млади луѓе со ментални проблеми, треба или да си стручно лица па да донесиш такава констатација, или алергично на разлчино мислење и фрустрирано од истото, со ментални проблеми човече, па да навлезеш во таква полемика...

Е сеа не знам то кој шо позмнаваш ама глеам дека ептен си наапан на Левица, а и општо на различно мислење од твоето, дали е резултат на нешто шо си пишал како екс наркос или метална фабричка грешка не знам.

Инаку тоа со осторвчето оди поќе со како фашиста, уствари и фашистите имале каква такава идеолошка матрица.
Удбаш е посоодветно, пошто немаат националност, религија користат по потреба...секта.

Дали пушеле не знам, ама знам дека независно настапија а се лиферуваше во јавноста дека СДСМ им нуделе да влезат во коалција а Левица не прифатиле.[DOUBLEPOST=1508246048][/DOUBLEPOST]

Баш така :)
Се препознава многу лесно човек, ментална сообраќајка, какви што се скоро сите "главни" таму.
Сум бил, сум видол.

Левица се преваранти, рак, исто како и друите - не се алтернатива.

И да, мора да се искористи тоа ти си фашист, тоа е таа класична SJW реплика.

Еееех што ти прави 11годишно владеење на еден Патор, толкав вакум се направи кај алтернативата за бивши џанаци и ментални сообраќајни проблеми да ти бидат левичари и да ме наракуваат фашист а јас кутриот со Држава и Револуција ко да си го потпирам плакарот :pos:

Левица ништо не направи, само пушеше кур на СДСМ таму пред влада (Шарена револуција).

Ниту студентите (со смешните окупирања на факултетите), ниту независните, никој ништо не направи.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Оваа вест всушност оди на Курир, што е за во рубриката верувале или не.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/sekoj-petti-makedonets-e-siromashen-prezhivuvaat-so-6-500-denari-mesechno/

На два дена после катаклизмата која го снајде Гвујо најдоа за сходно да признаат дека секој петти Македонец е сиромашен. После 11 години власт кога бевме економски лидери во регионот, Европа, Планетата Земја и Млечниот пат, сега ни кажуваат дека секој петти Македонец бил сиромав.

Не заебавајте.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.408
Поени од реакции
7.864
Се препознава многу лесно човек, ментална сообраќајка, какви што се скоро сите "главни" таму.
Сум бил, сум видол.

Левица се преваранти, рак, исто како и друите - не се алтернатива.

И да, мора да се искористи тоа ти си фашист, тоа е таа класична SJW реплика.

Еееех што ти прави 11годишно владеење на еден Патор, толкав вакум се направи кај алтернативата за бивши џанаци и ментални сообраќајни проблеми да ти бидат левичари и да ме наракуваат фашист а јас кутриот со Држава и Револуција ко да си го потпирам плакарот :pos:

Левица ништо не направи, само пушеше кур на СДСМ таму пред влада (Шарена револуција).
Премини на главното, ете се покака на Левица, кои тогаш според тебе, ете да ти мериме умот?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
http://novatv.mk/politsija-vrshi-pretres-vo-opshtina-karposh/

Полиција врши претрес во Општина Карпош

По пријава дека се изнесуваат документи од Општината Карпош и од кабинетот на досегашниот градоначалник, Стевчо Јакимовски полицијата денеска влегла во Општината и извршила претрес, дознава НОВА ТВ од извори во општината.

По завршување на претресот направен бил записник. Од МВР засега не даваат никакви информации за овој настан.

Јакимовски најави прес конференција која треба да започне за десетина минути.
то то то то
убавини
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Премини на главното, ете се покака на Левица, кои тогаш според тебе, ете да ти мериме умот?
Според мене треба да има експертска влада.

Левица не направи ништо (освен пушење кур), доста ги митологизирате и да се правите морално супериорни кога не сте.

Глупи хипици.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.596
Поени од реакции
36.547
Оваа вест всушност оди на Курир, што е за во рубриката верувале или не.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/sekoj-petti-makedonets-e-siromashen-prezhivuvaat-so-6-500-denari-mesechno/

На два дена после катаклизмата која го снајде Гвујо најдоа за сходно да признаат дека секој петти Македонец е сиромашен. После 11 години власт кога бевме економски лидери во регионот, Европа, Планетата Земја и Млечниот пат, сега ни кажуваат дека секој петти Македонец бил сиромав.

Не заебавајте.
Сигурно одеднаш имаме осиромашено од кога е дојден Заев на власт.:вонзем:
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.408
Поени од реакции
7.864
Според мене треба да има експертска влада.

Левица не направи ништо (освен пушење кур), доста ги митологизирате и да се правите морално супериорни кога не сте.

Глупи хипици.
Тоа шо делиш гадни навреди во секој текст многу повеќе говори за тебе него за Левица, ама ти си знаеш.

Ескпертска Влада за шо конкретно?

Бран Ко Бричковски, ти си бе?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom