Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.592
Најбољи ми се стариве куртони (Миленко, Нонковиќ, Мирка....), кои се против Грујо, али не дека крадел или за ситен личен ќар ги продавал интересите на Македонија, него затоа што бил мек со противниците на неговото владеење. Бре, бре, бре....

Боље ви е да се скриете у некоја дупка сега за сега, а понатаму ќе видиме што со вас.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Бројка барав ја инаку знам ја за вас и сите да ги уапсат па премалку ќе биде.
За нас? Кои сме тоа ние? :D Тоа што јас идеолошки (мада кај нас партиите некако не се бават со идеологии) сум поблиску до социјалдемократите, отколку до дпмне, не значи дека сум дел од нив.
Ти одговорив на прашањето како некој кој бара правда. Иначе околу 10 души треба да се. Само што водачите требаше одамна да се гонат кривично, не мора притвор.
 
V

viktora

Гостин
Ајде да ги видиме сите карти веќе кога збориме за економија.

http://telma.com.mk/vesti/edno-vrabotuvanje-vo-zonite-ja-chini-drzhavata-21000-iljada-evra

Едно вработување во зоните ја чини државата 21.000 илјада евра

Ова е тој економски раст за кој што збориме?
Анкетирале 268 менаџери кои потврдиле дека се согласуваат со владината политика за привлекување на странски инвеститори.Единствен проблем е што и донашните фирми немаат подеднаков третман.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.075
Поени од реакции
18.170
За нас? Кои сме тоа ние? :D Тоа што јас идеолошки (мада кај нас партиите некако не се бават со идеологии) сум поблиску до социјалдемократите, отколку до дпмне, не значи дека сум дел од нив.
Ти одговорив на прашањето како некој кој бара правда. Иначе околу 10 души треба да се. Само што водачите требаше одамна да се гонат кривично, не мора притвор.
Не знам ама секој кој дигнал рака на албанец како Зијадин Села би требало награда да добие а не затвор.Криво ми е само дека Бетмени,Еднооки и гомното од лидер нема да ги затворат.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.234
Поени од реакции
18.054
Силното лобирање на општинските комитети на ВМРО ДПМНЕ, кои со помош на закани, уцени и поткуп, влијаеа врз кампањите за референдуми, во сите општини каде што ги имаше, направија два, а не еден референдум да пропадне.
Се прашувам, дали и на тоа ниско ниво, функционерите беа нафатирани од компаниите или само ја следеа врховната команда на Груевски?
Во еден од тие рудниците кои прво беше Британска инвестиција, па после Британско - Украинска, за на крај да тврдат дека Украинска, најголем дел од инженерите на терен биле вработени во некоја од фирмите на Силекс.
http://novatv.mk/shest-neshta-za-rudnikot-vo-kazandol-za-koi-site-mora-da-znaeme/
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Не знам ама секој кој дигнал рака на албанец како Зијадин Села би требало награда да добие а не затвор.Криво ми е само дека Бетмени,Еднооки и гомното од лидер нема да ги затворат.
Izvini, ama u mojata ideologija ne e taka. Da, tipot e kvazi-nacionalist (da ne se lazeme deka tipot kur go boli za ideologija), ali toa ne e nacin.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.592
Анкетирале 268 менаџери кои потврдиле дека се согласуваат со владината политика за привлекување на странски инвеститори.Единствен проблем е што и донашните фирми немаат подеднаков третман.
Кој анкетирал?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
А има ли причина? Треба да има дело, или индиции.
Влегување во Собранието не е прекршок?
А за ќотекот чисто онака од мерак треба да биде претепан, ама не ко досега со по два шамара да поминува. Ај кај и да е ако излезе и не се крие ко пичка ќе си го добие.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.658
Поени од реакции
28.041
Не треси бе глупости.
Штo глупoсти збoрaм мoре шилименгo? Пoвеќеминa се имaaт жaленo декa не им плaкaaт прекувременo,и oд плaтa кoгa ке им префрлaт им бaрaaт нaзaд.Глупердo.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Зошто ти не влезе во собрание да се тепаш? Ако веќе го оправдуваш ваквиот начин?[DOUBLEPOST=1508237886][/DOUBLEPOST]
Штo глупoсти збoрaм мoре шилименгo? Пoвеќеминa се имaaт жaленo декa не им плaкaaт прекувременo,и oд плaтa кoгa ке им префрлaт им бaрaaт нaзaд.Глупердo.
Така е во право си.. па ти уште ко му кажа дека овде редовно плаќат, сигурно од нервоза му идеше чевлата да си ја касни.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.774
Поени од реакции
13.032



МВР бара помош од граѓаните за пронаоѓање на тројца насилници од 27 април


Министерството за внатрешни работи, по претходно одобрение на јавен обвинител, на својата интернет-страница јавно објави фотографии од три лица кои се бараат во врска со насилствата во Собранието од 27 април годинава.

Од МВР наведуваат дека станува збор за лица кои се важни за постапката.

„Ги повикуваме сите граѓани што имаат какви било сознанија за лицата, за тоа веднаш да ја известат најблиската полициска станица, да пријават на телефонскиот број 192, да ја употребат апликацијата „Пријави сомнително лице“ на официјалната веб-страница на МВР или да пријават во Јавно обвинителство“, стои во соопштението на МВР.

Инаку, вчеравечер, по наредба на јавен обвинител, извршени се претреси и уапсени се пет лица, осомничени за учество во насилствата во Собранието на 27 април.

http://meta.mk/mvr-bara-pomosh-od-graganite-za-pronaogane-na-trojtsa-nasilnitsi-od-27-april/
Театар е ова. Сите што учествувале на било кој протест каде што имало насилство ги знаат по име презиме, кај се движеле и што правеле. Дури и тие со фантомки ги знаат само нив не можат да ги апсат без некој да ги исцинка.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.658
Поени од реакции
28.041
Зошто ти не влезе во собрание да се тепаш? Ако веќе го оправдуваш ваквиот начин?[DOUBLEPOST=1508237886][/DOUBLEPOST]
Така е во право си.. па ти уште ко му кажа дека овде редовно плаќат, сигурно од нервоза му идеше чевлата да си ја касни.
Читaј штo пишувaм,не рекoв декa oвде е дoбрo.Тие штo ги мaлтретирaaт лугетo зa ич пaри требa дo смрт дa се кaменувaaт, прaшaв кaкo е тaму вo истите фaбрики.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.075
Поени од реакции
18.170
Зошто ти не влезе во собрание да се тепаш? Ако веќе го оправдуваш ваквиот начин?[DOUBLEPOST=1508237886][/DOUBLEPOST]
Така е во право си.. па ти уште ко му кажа дека овде редовно плаќат, сигурно од нервоза му идеше чевлата да си ја касни.
Јас не сум одел по протестите бидејќи знаев дека е масло на гомното да си ја спаси кожата од затвор но сите не се исти и не размислуваат.Затоа и постарите патриоти го направија тоа.Е сега ако веќе се осудуваа треба да се почне од лидерите и оние со фантомките а не обични родољуби.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.658
Поени од реакции
28.041
Јас не сум одел по протестите бидејќи знаев дека е масло на гомното да си ја спаси кожата од затвор но сите не се исти и не размислуваат.Затоа и постарите патриоти го направија тоа.Е сега ако веќе се осудуваа треба да се почне од лидерите и оние со фантомките а не обични родољуби.
Тие испaднaa глупaци.Зa сечење нa живo рaбoтници и мaсaкрирaње пoлицaјци aмнестирaa убијци a oвие зa кубење и пo некoјa глaвa скршенa ке лежaт зaтвoр пo 4-5 гoдини.Кaј дa се свртиш сaмo предaвници штo си гo гледaaт сoпствениoт џеб и интерес
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom