Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Inaku rezultative za mene se shokiracki. Kratovo...Shtip 10 glasa razlika vo bastionot na DPMNE, a da ne zboram deka on im e megju najasalnite gradonocalnici...


(а и општо гифов ја сумира реакцијата на дпмне за овие избори) :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@Џони Вајсмилер Не те изненадуваат резултативе рочко?:eek:
Ова е ко Реал да изгуби од Леганес.:D
Па искрено јавна тајна беше дека Дпмне ги користеше сите можни механизми од власта за аплашување на гласачите,на нивното партиско тело,со притисоци,закани,поткупувања..и секако фантомите со 30 души во еден стан како и гласачите од Пустец..резултат?..150.000 гласачи помалку за само 10 месеци:pos::pos:..вмро вечно:pos::pos:[DOUBLEPOST=1508111906][/DOUBLEPOST]
Во Прилеп падна дпмне еј, не ни се веруваше.
Дебакл. Ова е дебакл.
Ова за мене е изненадување,не очекував дека Прилепчани ќе гласаат против Марјан..иако искрено не беше лош градоначалник без разлика на партијата
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Па искрено јавна тајна беше дека Дпмне ги користеше сите можни механизми од власта за аплашување на гласачите,на нивното партиско тело,со притисоци,закани,поткупувања..и секако фантомите со 30 души во еден стан како и гласачите од Пустец..резултат?..150.000 гласачи помалку за само 10 месеци:pos::pos:..вмро вечно:pos::pos:
Реално Вмро и има најголемо членство у земјава, али порази у Зеленикови и Кратово ултра хардкор вмровски места тоа ти е баш ко Леганес да го тепа Реал. Исто сум изненаден и у Карпош кај мене. Стевче доживеа катастрофа, а пред 4 години сам ги тепаше и СДС и Вмро.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Реално Вмро и има најголемо членство у земјава, али порази у Зеленикови и Кратово ултра хардкор вмровски места тоа ти е баш ко Леганес да го тепа Реал. Исто сум изненаден и у Карпош кај мене. Стевче доживеа катастрофа, а пред 4 години сам ги тепаше и СДС и Вмро.
Многу паметно искористи ситуација тогаш. Скина дел од членството на СДСМ и се договори со ВМРО. Сеа не бидна работата, плус лупаше глупости на митинзи. Памет за друг пат.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Реално Вмро и има најголемо членство у земјава, али порази у Зеленикови и Кратово ултра хардкор вмровски места тоа ти е баш ко Леганес да го тепа Реал. Исто сум изненаден и у Карпош кај мене. Стевче доживеа катастрофа, а пред 4 години сам ги тепаше и СДС и Вмро.
Има најголемо членство поради лична корист за некој бизнис или да се пикни на работа некаде, а не дека се симпатизери на партијата..сега се виде вистинската сила на Дпмне кога луѓето гласаа послободно без притисоци..
 
P

psychostasia

Гостин
На Стевче да му ставеа единствен противник независен кандидат магаре ќе изгубеше од магарето. На клоци го набркаа уште кога се правеше мангуп и шеташе по населбата на средби со граѓаните.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
На Стевче да му ставеа единствен противник независен кандидат магаре ќе изгубеше од магарето. На клоци го набркаа уште кога се правеше мангуп и шеташе по населбата на средби со граѓаните.
Па не пратам многу политика и како му идела кампањава и све тоа, али за мене е изненадување поготово и ја гласав за него и уште милион други у мое опкуружување и очекував сигурно да тепа, изгледа овде затаило и членството на Вмро мада у Карпош од увек комуњарите имало поголем број на членови.
Свеедно мислам дека Стевче Митар Мирич >Богац.
 
P

psychostasia

Гостин
Па не пратам многу политика и како му идела кампањава и све тоа, али за мене е изненадување поготово и ја гласав за него и уште милион други у мое опкуружување и очекував сигурно да тепа, изгледа овде затаило и членството на Вмро мада у Карпош од увек комуњарите имало поголем број на членови.
Свеедно мислам дека Стевче Митар Мирич >Богац.
Не знам како ти е изненадување кога цела општина Карпош му го собираше. Ваљда не си прател ич јавно мислење и не си гледал што се случува околу тебе. Доволно е на улица да прошеташ и ќе чуеш сигурно некој да збори за Стевче.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Не знам како ти е изненадување кога цела општина Карпош му го собираше. Ваљда не си прател ич јавно мислење и не си гледал што се случува околу тебе. Доволно е на улица да прошеташ и ќе чуеш сигурно некој да збори за Стевче.
Реков не сум политички активен ниту ме занимаат кампањи, али баш добив таква слика дека ќе тепа лесно чак и кладба сакав да праам со еден комуњара. :D
@Џони Вајсмилер Глеаш рочко мој не само да се чмаи у кладилница него треба да се излезе и на улица.:D:LOL:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Дека има работено на нива ова или искуството? :D
Пева братот, реално цепа после прослава на избори има добар репертоар и избор на песни, тоа беше најголемиот фактор да се одлучам да гласам за него искрено.:D

Мени ништо ми нема згрешено, мислам ко Крадоначалник има највише напраено за Карпош можда сум пристаресен.:D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.339
Поени од реакции
18.216
„Изборниот ден помина со бројни нерегуларности, узурпирање на ресурси, притисок, поткуп на гласачи, организирано превезување на граѓани до гласачки места, и манипулации со гласачки ливчиња, кражба на гласови“, обвини Груевски.

Само неколку месеци во опозиција и одма знај што се недемократски и нерегуларни избори.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom