Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Еј ај доста со тоа факинг режим зборче,скурчивте сериозно веќе....Никаков режим немаше, сеа и Сдсм истото ќе го прави,ќе се фокусира цело време за контра да оди,за реваншизам ....Цела енергија ќе биде контра Вмро,брат ми е во Сдсм,имам висок функционер на Сдсм кој ми е роднина и им го знам менталитетот ....Сдсм нема кадар,тепаше сега зошо се на власт,подарена од Грујо.... Грујо глуп цврст да беше во став,ќе ги немаше Сдсм сега во позицијава .....Тоа е реалноста и зборувајте реално
Не бе, ич немало режим. Сумливи сообраќајки, самоубиства со пукање во грб, судијки од тефтери, наместени тендери, угасени телевизии, селектирани спонзорства на други телевизии... Белгија на Балканот.
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
ако е ова вистинито, за мене се најубави избори во МК во мојот живот, има једна причина: замина режимот на ВМРО и Груевски!
п.с. никогаш не сум бил симпатизерот на Заев и СДСМ, ама неморам повеќе да трпим теророт на Грујо!
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
...е ако де поживи уште малку, ќе те цитирам за некој ден, да видам тогаш што ќе ми одговориш ;)
Толку од несудениот диктатор Гујо.
Доволно беше.
Аривидерчи бијонс.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Само да си отидат гркот и предавниците околу него убеден сум дека Вмро ќе се врати посилно од било кога.
За 8 години најмалку. Да не заборавиме тие другите во ВМРО си седеле и ќутеле во партија покрај лидерот и фино им било. А сега сите реформатори биле..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Вевчани Сдсм победуваат? :eek:
Замисли Убаво пишаа Ставрогин и Игор, сем пар сендвичи на темава, никој не го трпи веќе Груевски.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.880
Поени од реакции
36.622
Ви се чудам шо дрога земате дај кажете да земиме и ние така интересно фа ни биди.МОРЕ 4 месеци сакаш да земаш 500 евра плата шо очекуваше ти за 4 месеци еве да видиме ебаве дрвата
.... тебе само пари ти се вртат? кој спомна 500 Е ? јас реков ШТО НАПРАВИЈА за 4 месеци? инаку според мојот крими другар (начин како да откриеш лага, враќање на местото на злосторот и несвесно признавање) доволно да го следиш соговорникот со што те набедува - тоа му негови активности, значи покрај парите имаш проблем и со дрога? :sramezliv:
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
турканците за ВМРОвците тука на форумот, мелемот за мојите очи хахахахаха
 
Ф

Флеш

Гостин
Не бе, ич немало режим. Сумливи сообраќајки, самоубиства со пукање во грб, судијки од тефтери, наместени тендери, угасени телевизии, селектирани спонзорства на други телевизии... Белгија на Балканот.
А да не ти коментирам Сдсм ..... Исто гомно ..... Знам кој круг на луѓе се ,зошо некои и лично знам ....
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Реално оваа влада ќе биде најлоша во историјата на независност
Според одличниот почеток, многу тешко.
Со 6 месеци па се меѓу подобрите влади до сега. А за да бидат најлоша имаат јака конкуренција тешко да станат бетер од гвујото
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom