Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.339
Поени од реакции
18.216
Зависи ти што подразбираш под држава како што треба , ама генерално странците супер не средија. Баш по нивни терк. Уште некој финеси и топ не не бие. Нас никој не не ни праша а не пак некој да ни даде шанса да средиме нешто, така да смешно е тие две работи да се ставаат во иста реченица.
Да поарно е, затоа што се виде ние колку знајме држава да напрајме. Жално е што и тие малку работи за кои одлучуваме можеме да ги заебиме.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
дпмнеовци ништо не знаат, не пак година. Изгубени се они во просторот и времето.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.757
Ефтов, Миленко, Јанко се одлични ... Најинтересните емисии беа нивни, убедливо. Сега кога дојде демократијата... ги стопира. Дојде живот, со цензура.
Заев в очи не гледа и лаже дека сега нема да било недемократски... Па човекот речиси за се значајно излажа. Ретко да си стоел на зборот, а со тоа се фали. А најголемата лага беше кога со име и презиме ветуваше оставка, ако изгуби... Барем своето име не го валкај... ако си намислил државното... да виткаш „кичма“.
(Миленко сеуште има некаква емисија, мислам)
Многу добри емисии, да не беа тие ке живеевме со многу заблуди. На пример да не беше емисијата на Миленко јас сеуште ке мислев дека земјата е топка како што ме лажеа во комунизмот, а сега сум просветлен и знам дека земјата е плоча што стои на грбовите на три кита. И не само тоа, после Миленко и Мирка ми се разјаснија сите заговори на ЦИА, МОСАД ми се веке предвидливи како мали деца, КГБ се провидни а УДБА веке и не е интересна, плановите на Трамп се изнесени на виделина а на балканов знам што ке се случува во наредните 50 години....
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
cenzura ? pa nema vekje so drzavni pari da si pravat emisii
a za gledanost ne znam stvarno ako imas zvanicni podatoci za nivnata gledanost mozes da gi pokazes
Ako ti si gi gledam i si se palen na sovinizmot na Milenko i idiotizmot na janko nemora i drugi da gi gledale
Јанко и Миленко имаа емисии на приватни ТВ куќи.
Никој не мора(л) да ги гледа. Никаде не реков дали сум се палел. Јас не сум од тие кои гледаат емисии според партиска провиниенција. Напротив. Гледам се што ми е интересно од секоја ТВ. Сега, ако тебе не ти се допаѓаат не ги гледај. Ама, не значи дека тоа треба да е правило.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Не постои закон за амнестија кој опфаќа воени злосторства.

За меѓупартиско дудлање, беше изгласано ново морбидно толкување на законот со кое изродите решија место да ги судат, да ги аминуваат тие злосторства.

Треба тебе и на секој друг ретард да му е срам да спинува вакви едноставни работи.
Така е, тоа го кажа и Пендаровски 2014... и дека тој кога ќе биде власт ќе ги покрене случаите...
Ама сега устата му е полна го*на и молчи
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Многу добри емисии, да не беа тие ке живеевме со многу заблуди. На пример да не беше емисијата на Миленко јас сеуште ке мислев дека земјата е топка како што ме лажеа во комунизмот, а сега сум просветлен и знам дека земјата е плоча што стои на грбовите на три кита. И не само тоа, после Миленко и Мирка ми се разјаснија сите заговори на ЦИА, МОСАД ми се веке предвидливи како мали деца, КГБ се провидни а УДБА веке и не е интересна, плановите на Трамп се изнесени на виделина а на балканов знам што ке се случува во наредните 50 години....
Види, сепак, треба да имаш некои знаење да гледаш. Миленко рекол дека земјата е рамна? Мислам дека не е точно тоа. Друго, кога гледаш емисија, треба да знаеш што е прифатливо, а што не е.
Факт е дека луѓето имаа добри проекти кои беа најгледани. Ама, не е тоа важно. Трагедија е што се појави ЦЕНЗУРА.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.588
Поени од реакции
6.080
Јанко и Миленко имаа емисии на приватни ТВ куќи.
Никој не мора(л) да ги гледа. Никаде не реков дали сум се палел. Јас не сум од тие кои гледаат емисии според партиска провиниенција. Напротив. Гледам се што ми е интересно од секоја ТВ. Сега, ако тебе не ти се допаѓаат не ги гледај. Ама, не значи дека тоа треба да е правило.
Приватни ТВ куќи дебело финансирани од државен буџет.
Каде се 3.000 муџахедини на Ефтов? Во нормална средина би бил повикан на одговорност за такви гомнарии.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Така е, тоа го кажа и Пендаровски 2014... и дека тој кога ќе биде власт ќе ги покрене случаите...
Ама сега устата му е полна го*на и молчи
За случајот тенковски делови пресудата паднала, прочита? :D
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Приватни ТВ куќи дебело финансирани од државен буџет.
Каде се 3.000 муџахедини на Ефтов? Во нормална средина би бил повикан на одговорност за такви гомнарии.
Емисијата на Миленко беше приватен проект, мислам преку Томато, на ТВ имаа само простор за емитување. За Јанко мислам дека менуваше, не се сеќавам. Ефтов исто мислам дека имаше приватен проект...
И сега, дека не ти се допаѓале политички, треба да се цензурираат? Да се забранат? Јасно е колку е часот.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Емисијата на Миленко беше приватен проект, мислам преку Томато, на ТВ имаа само простор за емитување. За Јанко мислам дека менуваше, не се сеќавам. Ефтов исто мислам дека имаше приватен проект...
И сега, дека не ти се допаѓале политички, треба да се цензурираат? Да се забранат? Јасно е колку е часот.
Некој ги забранува? Или едноставно нема пари од влада, нема смисла да се снима емисијата.[DOUBLEPOST=1507899459][/DOUBLEPOST]
Види, сепак, треба да имаш некои знаење да гледаш. Миленко рекол дека земјата е рамна? Мислам дека не е точно тоа. Друго, кога гледаш емисија, треба да знаеш што е прифатливо, а што не е.
Факт е дека луѓето имаа добри проекти кои беа најгледани. Ама, не е тоа важно. Трагедија е што се појави ЦЕНЗУРА.
Треба да немаш ум.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Види, сепак, треба да имаш некои знаење да гледаш. Миленко рекол дека земјата е рамна? Мислам дека не е точно тоа. Друго, кога гледаш емисија, треба да знаеш што е прифатливо, а што не е.
Факт е дека луѓето имаа добри проекти кои беа најгледани. Ама, не е тоа важно. Трагедија е што се појави ЦЕНЗУРА.
Престани да го користиш зборот МИСЛАМ. Ти не мислиш значи, треба да ти е јасно.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Кои црни знаења бе несреќо една.

Мислел ... МИСЛЕЛ ...
Па кога си лажго. Миленко не велел дека Земјата е рамна, туку имал гости, од странство кои имаат такви теории. Мрсул еден, лажго. Се служиш со лаги.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom