Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
18
Добра вечер на сите кои ме познаваат и кој не ме знаат да ви се претставам Аце од Радовиш како посредник и полномошник на голем број кандидати за бугарско државјанство.
Ајде малку и Јас да Ве подружам гледам оти многу се пишува на оваа тема и многу од вас ме спомнуват токму мене па решив да ви одговорам на сите јавно и се разбита ако можам пишете ... поздрав
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
39BA9D61-B789-445B-A990-BB0D537301CE.jpeg
Eve jas imam cest prva da postavam
prasanje!
Zosto do sega nikoj ne uspeal da odgovori na prasanjeto “zosto”
Zosto sekogas posle zosto ima pak zosto i nikogas ne moze da se odgovori na toa “zosto” ?
Добра вечер на сите кои ме познаваат и кој не ме знаат да ви се претставам Аце од Радовиш како посредник и полномошник на голем број кандидати за бугарско државјанство.
Ајде малку и Јас да Ве подружам гледам оти многу се пишува на оваа тема и многу од вас ме спомнуват токму мене па решив да ви одговорам на сите јавно и се разбита ако можам пишете ... поздрав
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Рaспрaшaј се убaвo зa oвa сo презиметo зaштo aкo имaш кoпијa oд прoизхoдoт или aкo пaмтиш ке видиш декa тoa ски сaмите гo тргaaт.Акo нa пример некoј предaл дoкумент сo некoј штo се презивaл Трaјaнoвски вo прoизхoдoт гo пишувa Трaјaнoв.Мислaм декa тие сo рaзличнo aкo е сaмo тoa ски секaкo ги признaвaaт.Сепaк прaшaј
Само што мојот произход е на основ на сестра ми.
Инаку знам за овој случај,некој спомена тука на форумов дека во произходот од ДАБЧ "ски" го тргаат а каков е односот на Министерството во врска со ова прашање може да одговори само некој со исти проблем како овој и дали му побарале од Министерството да достави доказ дека се работи за исто лице или толерираат тоа што на една умреница презимето е Петров а на другата Петровски.
Ако има некој ваков случај да сподели.
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
Добра вечер на сите кои ме познаваат и кој не ме знаат да ви се претставам Аце од Радовиш како посредник и полномошник на голем број кандидати за бугарско државјанство.
Ајде малку и Јас да Ве подружам гледам оти многу се пишува на оваа тема и многу од вас ме спомнуват токму мене па решив да ви одговорам на сите јавно и се разбита ако можам пишете ... поздрав
Dali so poteklo od prv bratuced moze da se, dobie pasos?
Dali so potvrda od veliko trnovo za predok vojnik vo 2ww moze?
Dali moze so potvrda od BKK?
Koi povrzuvabja se najdobri za sega.?
Koja kombinacija bi bila solidna od navedenite 3 gore?[DOUBLEPOST=1507493741][/DOUBLEPOST]Dali nekoj sto gi zastapuvas dobi pasos ovaa hodina?
Kako e kaj drugite posrednici?
Na koja osnova dobivaat najlesno?
Ne smetajki, prvo koleno
Sto e rabotata sostojbata so. Licata od 2014???????
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
18
Dali so poteklo od prv bratuced moze da se, dobie pasos?
Dali so potvrda od veliko trnovo za predok vojnik vo 2ww moze?
Dali moze so potvrda od BKK?
Koi povrzuvabja se najdobri za sega.?
Koja kombinacija bi bila solidna od navedenite 3 gore?[DOUBLEPOST=1507493741][/DOUBLEPOST]Dali nekoj sto gi zastapuvas dobi pasos ovaa hodina?
Kako e kaj drugite posrednici?
Na koja osnova dobivaat najlesno?
Ne smetajki, prvo koleno
Sto e rabotata sostojbata so. Licata od 2014???????
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Добра вечер на сите кои ме познаваат и кој не ме знаат да ви се претставам Аце од Радовиш како посредник и полномошник на голем број кандидати за бугарско државјанство.
Ајде малку и Јас да Ве подружам гледам оти многу се пишува на оваа тема и многу од вас ме спомнуват токму мене па решив да ви одговорам на сите јавно и се разбита ако можам пишете ... поздрав
zdravo Ace
daj te molam ako imas nekoja informacija spodeli sto ke bide so nie sto sme na proverka od viceprezident?
ova e najgolema misterija nikoj nisto tocno neznae da kaze sto ke bide
dali moze da ne potpise?
za sto se proverkite?
kolku do koga bi traele koga ke pocne da podpisuva JOTOVA?
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
Jas sum so intwrvju od maj 2014, znaes do, kaj se stignati so 2014?
Kakvo ti ee mislenjeto za. 2014? Broj 56xx
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
28
Поени од реакции
15
Jas sum nova na forumov. Imam takva potvrda samo od mladenov i sum na finalna od maj... sto mislite ke bide?
Intervju vo juli vo skopje vo ambasadata
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
18
Во моментот во правосудието не поминуваат кандидатите што подале дополнителни документи со чичко вујко или прв братучед само има најава дека ке минат подадено со стар бг документ .родител со бг државјанство.брат или сестра со бг државјанство и возмозно е и тие што имат внесено потврди со дедо или пра дедо роден под 1920 година од бугарското здружение на Петар Колев
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Во моментот во правосудието не поминуваат кандидатите што подале дополнителни документи со чичко вујко или прв братучед само има најава дека ке минат подадено со стар бг документ .родител со бг државјанство.брат или сестра со бг државјанство и возмозно е и тие што имат внесено потврди со дедо или пра дедо роден под 1920 година од бугарското здружение на Петар Колев
Hahhaaaa da petar kolev lingur kolev govedo iskompleksirano
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Во моментот во правосудието не поминуваат кандидатите што подале дополнителни документи со чичко вујко или прв братучед само има најава дека ке минат подадено со стар бг документ .родител со бг државјанство.брат или сестра со бг државјанство и возмозно е и тие што имат внесено потврди со дедо или пра дедо роден под 1920 година од бугарското здружение на Петар Колев
A sto im falit na tie potvrdite od Lazar Mladenov?
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
18
Dali so poteklo od prv bratuced moze da se, dobie pasos?
Dali so potvrda od veliko trnovo za predok vojnik vo 2ww moze?
Dali moze so potvrda od BKK?
Koi povrzuvabja se najdobri za sega.?
Koja kombinacija bi bila solidna od navedenite 3 gore?[DOUBLEPOST=1507493741][/DOUBLEPOST]Dali nekoj sto gi zastapuvas dobi pasos ovaa hodina?
Kako e kaj drugite posrednici?
Na koja osnova dobivaat najlesno?
Ne smetajki, prvo koleno
Sto e rabotata sostojbata so. Licata od 2014???????
Со потврда од велико трново
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
18
zdravo Ace
daj te molam ako imas nekoja informacija spodeli sto ke bide so nie sto sme na proverka od viceprezident?
ova e najgolema misterija nikoj nisto tocno neznae da kaze sto ke bide
dali moze da ne potpise?
za sto se proverkite?
kolku do koga bi traele koga ke pocne da podpisuva JOTOVA?
А за вас никој ништо не знае вие сте сите во мирување
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom