Што е подобро - одмазда или игнорирање

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Зависи за која особа станува збор, немаат сите ист третман.
На пр.за Берик би одбрала крвава одмазда:duel:
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Сум приметила дека кај машките посебно тинејџери и рана адолесценција, е приметливо такво наметнување од страна на некој член во друштвото, секогаш во машкото друштво некој АЛфа(што се прави) сака да издоминира и да ја превземе главната позиција, воЏа на тоа друштво, е... тука баш го имаме тој случај, @koletheman ти и другар ти и двајцата очигледно сакате да ја заземете челната позиција, во тоа ваше друштво, па сега тебе те нервира другар ти, но можеби и ти него го нервираш. Финтата е кој пофраер ќе излезе на крај и ќе седне на чело,мене така ми изгледа целава ситуација.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Го игнорираш ама потајно му го закачуваш без ни тој самиот д знае дека е твое масло.
 
Член од
26 јули 2017
Мислења
81
Поени од реакции
116
Многу зависи од ситуацијата во која се наоѓаш.
Пример доколку некој ти ги повреди децата секако дека одмаздата ќе ти биде многу послатка.
Но, ако зборуваме за во врска со некоја си жена, или кај жената со некој маж што не ценил ништо и само искористувал и се понашал како идиот, дефинитивно игнорирање :)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Odmazda ! Odmazdata e sekogash poslatka,a i opravdana-oko za oko,zab za zab,itn. :duel: :duel: :boksix: :boksix: :boksix: :boksix: :boksix: :jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee: :pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz: :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi: ;) ;) :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
И игнорирањето е некогаш најголема одмазда...ама јас не сум сигурна дека ние луѓето сме способни комплетно да изигнорираме луѓе кои претходно се однесувале лошо со нас. :vrtioci:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom