Предлози, мислења и критики за Кајгана готвач

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Дечки и девојки, љубители на готвењето...имам задоволство да ви покажам нешто на што малку по малку, со големи паузи, се работеше уште од почетокот на годината. Тоа е мојот личен сајт посветен на готвењето EnjoyTheFlavors :vozbud: Засега ќе биде само на англиски. Се е оригинално моја работа (со помош за дел од рецептите од сопругата секако :love:). Разгледајте, like and share ако ви се допаѓа секако :LOL:. Сеуште е празен, само 4 рецепти има, ама како заладува времево, така повеќе време ќе се посветува на сајтот. Имаме собрано документирани околу 100 рецепти, се од тоа што сме зготвиле дома, па така неретко ќе гледате иста подлога на јадењата на масата :X3: ама ќе се потрудиме тоа да се промени со време, да освежиме малце на тој план.
Честитки! Ви посакувам голем успех со странава!:) Само би ти предложил и тавче гравчето со кое победи да го објавиш на страната:D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.528
Честитки! Ви посакувам голем успех со странава!:) Само би ти предложил и тавче гравчето со кое победи да го објавиш на страната:D
Да да секако, чекам некој петок тоа и ќе објавам ;).
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Еве ви сега прилика да го кажете вашето мислење со цел да се подобри и активира повеќе натпреварот.... што вам ви смета за да/не учевствувате?
...еве ќе пишам што ми смета за да/не учевствувам!
Гласам за бијонс пошто ми се свиѓа бојата на лакот што го искористила, секако бургер не е тоа :pos: :pos: :pos:
... не е реагирано, нормално се гледа „симпатичен“ коментар, како и да е да одговарам на тоа „дека бургер не е тоа“ што може ќе биде причина да не учествувам на натпреварот!
бургер- значи печено на скара парче тркалезно говедско месо ставено во две округли лепиња и толку, све друго се прилози кои се како споредни состојки на бургер, самиот бурегр може да има состојки да биде како висококатница во вис, ама како ќе се гризне? или ќе се отвори па ќе се јаде така како турлитава измешано све што се нашло, па се ставило внатре со чачкалица земајќи го во уста?
друго, може некој обичен смртник нема такви прилози, од сланина, кашкавал и што уште не сосови и прилози внатре, туку само една плескавица и лепче, грев е тоа таква фотка да се фотографира и да учествува на натпреварот? мора да има све и свешто внатре за да биде бургер, а не „ѓубре“ кога бургер печено на скара парче месо, а не пофрит, марула, домати, мајонез, сланина... мед, и што ќе му текне на тој што го прави?
трето,
колку да знаете убав и здрав бургер е топло печено месо во лепиње, каде не треба да се меша салата (домат, краставица, марула и др.) оти не трпи тоа топло или бургерот се јаде со оладено месо?

И јас гласав за бијонс, нашата докторка од алиекспрес:love:
...за ова веќе не коментирам!
Голем К*Р каде се припремани, радо тоа би го гледал и би се инспирирал, отколку да го гледам ѓубрено од бургер спреман од мизерната докторка Бијонс.
Целта на натпреварите овде не е само да се гласа и да се фалиш, туку да инспирираш некој друг барем да проба да те имитира, да си приготви нешто по дома и да биде ќеф сам со себе,
...што беше целта ОВДЕ на натпреварите?
Во подфорумов имаш две активни модераторки кои активно учествуваат во темите и имаат увид на тоа кој што постира во нив
... чекав неколку дена да се избрише барем тие несоодветни коментари иако не стиснав на „пријави“ оти нели се присутни тие што треба да реагираат, ама на жалост ниту некој од членовите изреагира на ваков однос, а најмалку тие што треба да го избришат, па и казнени да се додели поради вакво вреѓање, како и да е веќе го изгубив бонусот да реагирам лично на ЛП кај админ Х да се избрише коментар, па ете вака во ова тема да си го кажам моето мислење зошто можеби не би учествувала на фото натпревари во гурманско катче и напишав тоа што ми лежи на душа и ДА, не учествував на новата тема „Риба“ затоа што можеби имав само риба на чинијата во фотографијата, а не украси од све и свешто, па ќе бев повторно цел на вакво понижување...

П.С.
...да се гласа за три фотографии во натпревар е мој предлог!
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
...еве ќе пишам што ми смета за да/не учевствувам!

... не е реагирано, нормално се гледа „симпатичен“ коментар, како и да е да одговарам на тоа „дека бургер не е тоа“ што може ќе биде причина да не учествувам на натпреварот!
бургер- значи печено на скара парче тркалезно говедско месо ставено во две округли лепиња и толку, све друго се прилози кои се како споредни состојки на бургер, самиот бурегр може да има состојки да биде како висококатница во вис, ама како ќе се гризне? или ќе се отвори па ќе се јаде така како турлитава измешано све што се нашло, па се ставило внатре со чачкалица земајќи го во уста?
друго, може некој обичен смртник нема такви прилози, од сланина, кашкавал и што уште не сосови и прилози внатре, туку само една плескавица и лепче, грев е тоа таква фотка да се фотографира и да учествува на натпреварот? мора да има све и свешто внатре за да биде бургер, кога бургер печено на скара парче месо, а не пофрит, марула, домати, мајонез, сланина... мед, и што ќе му текне на тој што го прави?
трето,
колку да знаете убав бургер е топло печено месо во лепиње, каде не треба да се меша салата (домат, краставица, марула и др.) оти не трпи тоа топло или бургерот се јаде со оладено месо?


...за ова веќе не коментирам!

...што беше целта ОВДЕ на натпреварите?

... чекав неколку дена да се избрише барем тие несоодветни коментари иако не стиснав на „пријави“ оти нели се присутни тие што треба да реагираат, ама на жалост ниту некој од членовите изреагира на ваков однос, а најмалку тие што треба да го избришат, па и казнени да се додели поради вакво вреѓање, како и да е веќе го изгубив бонусот да реагирам лично на ЛП кај админ Х да се избрише коментар, па ете вака во ова тема да си го кажам моето мислење зошто можеби не би учествувала на фото натпревари во гурманско катче и напишав тоа што ми лежи на душа и ДА, не учествував на новата тема „Риба“ затоа што можеби имав само риба на чинијата во фотографијата, а не украси од све и свешто, па ќе бев повторно цел на вакво понижување...

П.С.
...да се гласа за три фотографии во натпревар е мој предлог!
Ух ме повреди и се сожалив сега. Многу јако ми е вака некој коа ќе одигра на таа карта "abe ne sekoj ima slanina, marula, kaskaval" па демек леле сеа да се запрашам што сум пишал. Кај тебе не е проблемот што нема сланина на бургерот, или што не е висококатница, туку не е пријатен за гледање... грубо кажано. И јас ги јадам бургерите што поедноставни, ама макар и една плескавица во лепче може многу убаво да изгледа. Ама ти тој момент не си го доловила, бургерот е тажен, делува ко оброк у затвор даден на некој што чека смртна казна.

Целта на натпревариве е да направиш на некој лиги да му течат. Не доаѓаат членови дома да го пробаат твојот бургер затоа за вкусови не може да збориме, туку може да ги направиме да изгледаат убаво и да ти дадат некое чувство преку слика каков е вкусот на тој бургер. Земи ги за пример сликите на шумеча. Некогаш со 2-3 состојки што секој ги има дома прави некои убер прости јадења, ама коа ќе ги видиш ти доаѓа да влезеш во монитор и да ги пробаш. Едноставно се труди. Тебе ти е колку да пишеш нешто, да објавиш, без разлика како изгледа тоа. И во фото и во готвач натпреварите. Ама изглеа така си растена, ти кажувале дека се што правиш е неверојатно, мене ако ме прашуваш треба да си најдеш нова занимација.

Извини што сум волку груб, ама не знам поинаку со луѓе што пробуваат да глумат жртви, да се прават најпаметни, што оговараат зад грб, праќаат слики од приватни профили и слично. Јебига...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.142
Поени од реакции
15.886
Ух ме повреди и се сожалив сега. Многу јако ми е вака некој коа ќе одигра на таа карта "abe ne sekoj ima slanina, marula, kaskaval" па демек леле сеа да се запрашам што сум пишал. Кај тебе не е проблемот што нема сланина на бургерот, или што не е висококатница, туку не е пријатен за гледање... грубо кажано. И јас ги јадам бургерите што поедноставни, ама макар и една плескавица во лепче може многу убаво да изгледа. Ама ти тој момент не си го доловила, бургерот е тажен, делува ко оброк у затвор даден на некој што чека смртна казна.

Целта на натпревариве е да направиш на некој лиги да му течат. Не доаѓаат членови дома да го пробаат твојот бургер затоа за вкусови не може да збориме, туку може да ги направиме да изгледаат убаво и да ти дадат некое чувство преку слика каков е вкусот на тој бургер. Земи ги за пример сликите на шумеча. Некогаш со 2-3 состојки што секој ги има дома прави некои убер прости јадења, ама коа ќе ги видиш ти доаѓа да влезеш во монитор и да ги пробаш. Едноставно се труди. Тебе ти е колку да пишеш нешто, да објавиш, без разлика како изгледа тоа. И во фото и во готвач натпреварите. Ама изглеа така си растена, ти кажувале дека се што правиш е неверојатно, мене ако ме прашуваш треба да си најдеш нова занимација.

Извини што сум волку груб, ама не знам поинаку со луѓе што пробуваат да глумат жртви, да се прават најпаметни, што оговараат зад грб, праќаат слики од приватни профили и слично. Јебига...
Што и објаснувсш бе, од сендвичара и е бургерот и сеа гачке за мали деца ќе кажува.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Плескавицата на победникот ми личи на свинска.
Ајде стручно жири нека провери и ако се утврди молам за дисквалификација на натпреварувачот.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
... чекав неколку дена да се избрише барем тие несоодветни коментари иако не стиснав на „пријави“ оти нели се присутни тие што треба да реагираат, ама на жалост ниту некој од членовите изреагира на ваков однос, а најмалку тие што треба да го избришат, па и казнени да се додели поради вакво вреѓање, како и да е веќе го изгубив бонусот да реагирам лично на ЛП кај админ Х да се избрише коментар, па ете вака во ова тема да си го кажам моето мислење зошто можеби не би учествувала на фото натпревари во гурманско катче и напишав тоа што ми лежи на душа и ДА, не учествував на новата тема „Риба“ затоа што можеби имав само риба на чинијата во фотографијата, а не украси од све и свешто, па ќе бев повторно цел на вакво понижување...

П.С.
...да се гласа за три фотографии во натпревар е мој предлог!
Види вака, океј е против тебе да бидат 2ца, 5ца, 10+ души на форум и да не се „мирисаш“ со нив. Против сите членови тука се имаат упатено навреди, почнувајќи од мене, па и до останатите. Не може сите да те „сакаат“, како во реалниот живот, така и тука. Ама кога гледаш дека сите ти одат контра и мислиш дека цел свет е против тебе кога се докажуваш и се удараш во гради дека си жртвено јагне, па бараш казнени поени како тоа да ќе ти смени нешто во реалниот живот, треба малку да се запрашаш, чекај дали е во мене проблемот? Ова најдобронамерно ти го кажувам.

Искрено, не ни памтам кој член што рекол - за колку јадења треба да се гласа. Кога имаше помалку пријавени, се гласаше за 1, некогаш за 2, еве сега имаше 16 пријавени, за 3ца се гласа. Не водам евиденција, нит па имам за цел да крадам туѓи идеи. Исто како што постојано се прилагодуваме за времетаењето на пријавувањето за натпреварите, така и за ова нема фиксни правила и презадоволна сум како функционираме.

бургер- значи печено на скара парче тркалезно говедско месо ставено во две округли лепиња и толку
Ако земеме сега да цепидлачиме, не може парче тргкалезно месо да го ставиш во две лепчиња. Може измеѓу две половинки од едно лепче.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Ух ме повреди и се сожалив сега. Многу јако ми е вака некој коа ќе одигра на таа карта "abe ne sekoj ima slanina, marula, kaskaval" па демек леле сеа да се запрашам што сум пишал. Кај тебе не е проблемот што нема сланина на бургерот, или што не е висококатница, туку не е пријатен за гледање... грубо кажано. И јас ги јадам бургерите што поедноставни, ама макар и една плескавица во лепче може многу убаво да изгледа. Ама ти тој момент не си го доловила, бургерот е тажен, делува ко оброк у затвор даден на некој што чека смртна казна.
Целта на натпревариве е да направиш на некој лиги да му течат. Не доаѓаат членови дома да го пробаат твојот бургер затоа за вкусови не може да збориме, туку може да ги направиме да изгледаат убаво и да ти дадат некое чувство преку слика каков е вкусот на тој бургер. Земи ги за пример сликите на шумеча. Некогаш со 2-3 состојки што секој ги има дома прави некои убер прости јадења, ама коа ќе ги видиш ти доаѓа да влезеш во монитор и да ги пробаш. Едноставно се труди. Тебе ти е колку да пишеш нешто, да објавиш, без разлика како изгледа тоа. И во фото и во готвач натпреварите. Ама изглеа така си растена, ти кажувале дека се што правиш е неверојатно, мене ако ме прашуваш треба да си најдеш нова занимација.

Извини што сум волку груб, ама не знам поинаку со луѓе што пробуваат да глумат жртви, да се прават најпаметни, што оговараат зад грб, праќаат слики од приватни профили и слично. Јебига...
...види, твојот сојуз со Х модератори против мене јасен ми е,
ве боли штикла ако некој јавно вака ќе напише веднаш го банирате и казнени, како што ме банираа во општи мубаети што укажав дека мушки ник игра со нас таму како женско... немате нит критериум ни колку време е некој член и придонесува на форумов ама не со изрази ,,куров ми“ и само линкови од Нет пошто нели сите читаме, туку вистински придонес и тоа секој ден!

...штом фотката не ти се допаѓа ќе има О гласа или зеро лајка, а тоа не значи дека треба да биде „ѓубре“ и мизерна бијонс, тоа што не ти се допаѓа бургерот нема да го гласаш ,туку ќе одиш таму на тема секс па ќе пишеш дека ти се допаѓа лакот и ноктот на бијонс, а не тука да ја расипуваш темата, ама нормално кон мушки член „статива“, не смеете да пишете, голем наклон кон него, скокнавте сите да го браните, а се навредил оти му пишавте „ова“ наместо со ник да му се обратите... ете и админот дури се извини, а ова моево „ѓубре“ „мизерија“ ... Али Експрес...итн , нели симпатично е и нормално!
јас не сум жртва, најмалку на форумов што е воден од ентузијасти како модератори, а никаде ги нема со месеци, а ние членовите ги вртиме темите (исклучоци има секоја чест), што ќе ми е мене да пријавам пост и да се избрише после недела дена кога ќе биде прочитан од сите и веќе стар пост?!
или пак како погорниов член, оти ете го игнорирам и само мрчи по мене истиот може сите мои постови да ми ги пријави, па ете оправдување дека е пријавен мојот пост, па казнени и бан за бијонс, тоа значи ентузијазмот на модераторот е во тоа што не може да разликува став добро од лошо, мрчење и тролање од коментар!?

... само кажувам тоа како е, а твојата фотка па и на Шумеча со своите вградени фотошоп , ХДР ефекти за да ни течат лиги? или да се измеша све што се има по дома, па ќе се направи специјалитет со сигурна послечасовна дијареја, ама јас поштујем секаков вкус и не пишувам на таков начин,ниту некоја фотка вреѓам ниту начин на рецептот, ете да прашам таму која разлика од зејтин и масло за пржење? веднаш ќе се сфати погрешно, а нема врска зејтин и масло е исти збор, прашање е во рафинирани масла и цедени, ама ете не коментирам, токму поради погрешно да не бидам сфатена, па нели ќе пишеш „во секоја тема коментира ова бијонс“ иако тоа ми е право како форумски член...

...велиш Шумеча, до пред некое време сама си постираше сама си беше прва, сама си даваше тема, па едно време ја снема нели, а фотографиите се исти...па сега има повеќе гужва тука отколку порано, мислам дека и мојата појава придонесе во тоа и затоа во прашање е дружењето, а не вреѓањето!

... тоа што си постирал јавно тука слика во кајгана галерија јас не сум крива не сум ти украла ни тебе ниту на друг фотка (низ темите самите си поставивте фотографии), и што мислиш нешто се изменува на поарно за членот? едноставно гледам со кого си имам работа пошто секогаш мислам дека позади никот стои сериозен член, а вака ехх бре бијонс за што и за кого се нервираш!

П.С.
...рече дека ќе ме ставиш под игнор, те молам стисни го тоа копче!
Ова најдобронамерно ти го кажувам
Ако земеме сега да цепидлачиме, не може парче тргкалезно месо да го ставиш во две лепчиња. Може измеѓу две половинки од едно лепче.
..не можеш ништо да ми кажеш добронамерно, оти ниту си поискусна од мене, ниту си постара од мене, а богами си меѓу тие што „не ме варат“, да прашам зошто!?

mcdonalds-double-big-mac.jpg d0c98a2cfb0d414a3810143f38d03427.jpg DY51dmiW4AEGjoX.jpg

...бургерот се подразбира тоа дека е едно лепче на пола, но тоа нема да биде лошо и да бидат така како две, три лепчиња ако некој е многу гладен како што бев јас еднашака, па си зедов така на спрат со три лепчиња и многу повкусно колку три лажички сол да ставиш во јадење кое не може да се изеде!

...како модераторка мислев дека поинаку ќе реагираш тука, не спрема мене туку спрема таму тие што го нагрдуваат со вреѓање темата, јас на Кафе модераторка и пишав ЛП, тебе не ти пишав, оти последен пат ниту ми одговори ме игнорираш, Кафе ја нема, па затоа сама си напишав во соодветна тема каде е токму за мислење зошто би учествувала или не на фотонатпревар во ова подтема Гурманско катче!
мое мислење, мое право да напишам!
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
...види, твојот сојуз со Х модератори против мене јасен ми е,
ве боли штикла ако некој јавно вака ќе напише веднаш го банирате и казнени, како што ме банираа во општи мубаети што укажав дека мушки ник игра со нас таму како женско... немате нит критериум ни колку време е некој член и придонесува на форумов ама не со изрази ,,куров ми“ и само линкови од Нет пошто нели сите читаме, туку вистински придонес и тоа секој ден!

...штом фотката не ти се допаѓа ќе има О гласа или зеро лајка, а тоа не значи дека треба да биде „ѓубре“ и мизерна бијонс, тоа што не ти се допаѓа бургерот нема да го гласаш ,туку ќе одиш таму на тема секс па ќе пишеш дека ти се допаѓа лакот и ноктот на бијонс, а не тука да ја расипуваш темата, ама нормално кон мушки член „статива“, не смеете да пишете, голем наклон кон него, скокнавте сите да го браните, а се навредил оти му пишавте „ова“ наместо со ник да му се обратите... ете и админот дури се извини, а ова моево „ѓубре“ „мизерија“ ... Али Експрес...итн , нели симпатично е и нормално!
јас не сум жртва, најмалку на форумов што е воден од ентузијасти како модератори, а никаде ги нема со месеци, а ние членовите ги вртиме темите (исклучоци има секоја чест), што ќе ми е мене да пријавам пост и да се избрише после недела дена кога ќе биде прочитан од сите и веќе стар пост?!
или пак како погорниов член, оти ете го игнорирам и само мрчи по мене истиот може сите мои постови да ми ги пријави, па ете оправдување дека е пријавен мојот пост, па казнени и бан за бијонс, тоа значи ентузијазмот на модераторот е во тоа што не може да разликува став добро од лошо, мрчење и тролање од коментар!?

... само кажувам тоа како е, а твојата фотка па и на Шумеча со своите вградени фотошоп , ХДР ефекти за да ни течат лиги? или да се измеша све што се има по дома, па ќе се направи специјалитет со сигурна послечасовна дијареја, ама јас поштујем секаков вкус и не пишувам на таков начин,ниту некоја фотка вреѓам ниту начин на рецептот, ете да прашам таму која разлика од зејтин и масло за пржење? веднаш ќе се сфати погрешно, а нема врска зејтин и масло е исти збор, прашање е во рафинирани масла и цедени, ама ете не коментирам, токму поради погрешно да не бидам сфатена, па нели ќе пишеш „во секоја тема коментира ова бијонс“ иако тоа ми е право како форумски член...

...велиш Шумеча, до пред некое време сама си постираше сама си беше прва, сама си даваше тема, па едно време ја снема нели, а фотографиите се исти...па сега има повеќе гужва тука отколку порано, мислам дека и мојата појава придонесе во тоа и затоа во прашање е дружењето, а не вреѓањето!

... тоа што си постирал јавно тука слика во кајгана галерија јас не сум крива не сум ти украла ни тебе ниту на друг фотка (низ темите самите си поставивте фотографии), и што мислиш нешто се изменува на поарно за членот? едноставно гледам со кого си имам работа пошто секогаш мислам дека позади никот стои сериозен член, а вака ехх бре бијонс за што и за кого се нервираш!

П.С.
...рече дека ќе ме ставиш под игнор, те молам стисни го тоа копче!

..не можеш ништо да ми кажеш добронамерно, оти ниту си поискусна од мене, ниту си постара од мене, а богами си меѓу тие што „не ме варат“, да прашам зошто!?

Прегледај го приврзокот 259216 Прегледај го приврзокот 259218 Прегледај го приврзокот 259222

...бургерот се подразбира тоа дека е едно лепче на пола, но тоа нема да биде лошо и да бидат така како две, три лепчиња ако некој е многу гладен како што бев јас еднашака, па си зедов така на спрат со три лепчиња и многу повкусно колку три лажички сол да ставиш во јадење кое не може да се изеде!

...како модераторка мислев дека поинаку ќе реагираш тука, не спрема мене туку спрема таму тие што го нагрдуваат со вреѓање темата, јас на Кафе модераторка и пишав ЛП, тебе не ти пишав, оти последен пат ниту ми одговори ме игнорираш, Кафе ја нема, па затоа сама си напишав во соодветна тема каде е токму за мислење зошто би учествувала или не на фотонатпревар во ова подтема Гурманско катче!
мое мислење, мое право да напишам!
Толку зборови искористи, а толку малку кажа... штета.
Него да се разбереме, ако тебе некој ти дал право да превземаш лични слики од модератори, и да ги препраќаш на други членови и да користиш погрдни зборови, тогаш сите ние имаме право да го наречеме твојот бургер како што сакаме... јавно. Не ти правам лице не се кријам по приватни пораки туку јавно ти кажувам дека на душман не би му дал таков бургер. Не сум лицемерен, вистината секогаш ја кажувам во лице.

Дека не глумиш жртва, тоа ти можеш така да се тешиш. Нема тема каде се немаш пожалено дека модераторите тебе те мрзат и те банираат, ама биди сигурна дека не си меѓу омилените, и да се прашував јас ти оддамна ќе беше избришана од форумов.
Место да водиш инат и да пробуваш да се докажуваш свиткај главата, прифати критика и ако не се откажуваш дај се од себе да се поправиш. Како што кажа колешката погоре, не си замерена само со 1, 2ца, 3ца туку со 95% од форумов.
И те молам не ми реплицирај, петок е да олабавиме.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ми пиша дека тоа што сум ставила ножиња во бургерите, предизвикувало расправии во куќата, ножот не знам во каква позиција требало да стои. Што да вратам на таа конверзација?
Кога ќе почнеш да се објаснуваш, нема крај и искрено губам желба да вратам.

По твоја логика, може бургерот да биде леб со леб и на спратови со лифтови, ама не може да биде леб со плескавица и салата. Си го вртиш муабетот како тебе ти одговара.

До кога ќе ми го вадиш низ нос муабетот за солените соленки? Наредна година, две...?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... ете што значи да се каже сопствено мислење, скокнаа модераторите со закани за целосно банирање од форум, со виткање глава, со докажување дека сум јас Баба Рога, а јас само обичен член...благодарам на разбирањето!
 
T

Torchyrus

Гостин
све друго се прилози кои се како споредни состојки на бургер, самиот бурегр може да има состојки да биде како висококатница во вис, ама како ќе се гризне? или ќе се отвори па ќе се јаде така како турлитава измешано све што се нашло, па се ставило внатре со чачкалица земајќи го во уста?
Прегледај го приврзокот 259216 Прегледај го приврзокот 259218 Прегледај го приврзокот 259222

...бургерот се подразбира тоа дека е едно лепче на пола, но тоа нема да биде лошо и да бидат така како две, три лепчиња ако некој е многу гладен како што бев јас еднашака, па си зедов така на спрат со три лепчиња и многу повкусно колку три лажички сол да ставиш во јадење кое не може да се изеде!
Толку....
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
@bijons ако почнеме да ја анализираме твојата слика, за којашто се буниш ради невкусните коментари, можеш самата да се зезнеш.

Со тие салфетките во позадина со логото од некоја сендвичара, хартиите во коешто е ставено лепчето, на кое се пресликани мрснотиите од плескавицата, делува како само да си го отворила сендвичот, нашљакала со некое ќесиче кечап што ти го дале гратис и сликнала.

Ама стварно немам намера да се докажувам или да се докажуваш. Океј е. Заврши тој натпревар за бургери.

Колку години имаш не знам, ама мене тие не ми се показател за ништо во животот.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
@bijons ако почнеме да ја анализираме твојата слика, за којашто се буниш ради невкусните коментари, можеш самата да се зезнеш.
Со тие салфетките во позадина со логото од некоја сендвичара, хартиите во коешто е ставено лепчето, на кое се пресликани мрснотиите од плескавицата, делува како само да си го отворила сендвичот, нашљакала со некое ќесиче кечап што ти го дале гратис и сликнала.
Ама стварно немам намера да се докажувам или да се докажуваш. Океј е. Заврши тој натпревар за бургери.
Колку години имаш не знам, ама мене тие не ми се показател за ништо во животот.
... во прашање и навреда од член што на ваша тема на модерирање за натпревар ме нарекува „мизерна“ и фотографијата ја нарекува „ѓубре“!
ако тоа вие го одобрувате и го сметате за коректно, како вели твојот колега „навали глава и ќути“ не ви се соодејствува со правилата на форумов ниту со ова подтема... нека седи така нека читаат и другите, јас реков дека нема да го пријавам, оти нема да го избришите, ти си модераторка на овој подфорум штом дозволуваш такво однесување ти си знаеш, универзумот е голем!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom