Матурска облека, шминка и фризура

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ја сеа видиш, да му текнеше на модераторката да отвореше тема за овогодинешните матуранти(да видевме кој шо како, па кинг, квин да одберевме па поклони па то, масовно) арно ќе беше, али таа изиграваше стручно жири пред Епинал!

:indi
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
и јас бев во сатен:vozbud: ама црн и не нападен и фустанчето ми беше кратко,а не како за на бал, од фризурата и шминката сум задоволна, барем си знам дека не бев ко тетка........................добро, главно скоро сите беа добри, но имаше и некои ептен утнати,сакам да кажам во смисла дека не им личеше на годините али битно е мнозинството:jaj:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Што ќе облечете за матура?

Веќе кај мене во училиштево почна да се збори кој како ќе се облакал, а мене уште не ми е гајле дека веќе знам како ќе се облечам - нешто casual како што си искачам навечер. Фармерки носам 100%, а за горе изгледа некоја кошула (не розева) или слично нешто. Патики секакви само не бели дека никогаш нема да носам бели патики, одбивни ми се.

Кај вас матуранти како е?
 
C

cige

Гостин
Јас едно знам.
Дека нема да имам на мене ништо розево.
Ми се гади веќе во последниве години од тие росеви кошули што ги носат 2/3 од матурантите.
Зошто не сватат дека тоа можеби е интересно 1 до 2 години највеќе, ами ова стана традиција:jaj:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Јас планирав да не се замарам ама кога видов каква е работава кај другите одлучив уште утре да одам да си порачам фустанче.
Планирам да биде сина(мастило) боја, кратко и не нешто премногу свечено. Ќе комбинирам со сребрено, најубаво ми изгледа таа комбинација.
:pipi:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
незнам сеуште што ќе биде можеби ќе земам костум, можеби ќе земам кошула и панталони....има време за тоа
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Па веке јас се облеков у бели панталони,лилјакова кушула,врска и едно палтенце,а во завршната лагам да се костумисам..:)
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
ni se blizat maturiteee!!!!

epa luge zavrsija i nasite 4 srednoskolski denovi , pa redno e i nie da go odbelezime toa kako i mnogu drugi generacii pred nas.neizbezno e prasanjeto za oblekata za taa vecer..razlgeduvav mnogu sajtovi i moram da priznaam deka navistina ima prekrasni modeli .Pa devojki odlucivte li za boja ,model , i dolzina na fustanceto ili sto i da nosite :)ajde cekam razgovor zasto celovo skopje za toa zbori pa i tuka da otvorime nekoja takva tema.I da zaboravam kade ke slavite matura???pozzdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
epa luge zavrsija i nasite 4 srednoskolski denovi , pa redno e i nie da go odbelezime toa kako i mnogu drugi generacii pred nas.neizbezno e prasanjeto za oblekata za taa vecer..razlgeduvav mnogu sajtovi i moram da priznaam deka navistina ima prekrasni modeli .Pa devojki odlucivte li za boja ,model , i dolzina na fustanceto ili sto i da nosite :)ajde cekam razgovor zasto celovo skopje za toa zbori pa i tuka da otvorime nekoja takva tema.I da zaboravam kade ke slavite matura???pozzdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
само немој да забораваш каде ќе славиме матура :)
ја се одлучив.. мислам барем, за црно и се мислам дали да биде долго или до колена ...не знам :toe:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
А зошто само девојките ги прашуваш? :):) Инаку ние ќе одиме на екскурзија и ќе немаме таква класична матурска вечер, така да не зимам костум а пак незнам што друго да земам. Ама ајде уште еден месец ќе размислам.:wink:
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
И ние одиме на екскурзија затоа и не се замарам
Ќе носам нешто ама не свечено,нешто пообично:toe:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ќе носам фустан, горе лила доле црн, до колена. Ќе има машна долга на грбот и мал дел за гол грб. Шминки најдов, уште да ги купам. Штикли уште не знам. Инаку славиме во ,,Ден и ноќ" а потоа во Dynamic. Шо знам... Не ми е нешто посебно матурава. Ама треската ме освести дека ако не однесам, наскоро нема да има слободна шивачка. Ово није нормално !:wink:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
пропаѓа план... нема ни да одам на матура
 

Kajgana Shop

На врв Bottom