Проектот HAARP

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Хаарпот ни е добро познат на нас Македонците ... Август месец 2016 поплави во Скопско, Септември месец 2016 земјотреси во Скопско, Јуни и Јули месец 2017 земјотреси и потенцијална ерупција на вулкан во Охридско ... :cautious:
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
И некој сеуште верува дека Америка може да влијае на временската прогноза

На Флорида 5,6 милиони луѓе, односно 25 отсто од населението на американската држава добија предупредување да ги напуштат домовите. Метеоролозите предвидуваат дека невремето утре ќе стигне до архипелагот Флорида Кис, а дека југозападната страна на полуостровот може да ја погоди попладне, пренесува Асошиејтед прес. Ирма досега на Карипските Острови зема најмалку 20 животи и остави илјадници луѓе без покрив над глава. Клајмат центар објави снимка од симулација на налетот на ураганот Ирма на Мајами и пустошот по него. Симулацијата е прилично страшна.

 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
И некој сеуште верува дека Америка може да влијае на временската прогноза

На Флорида 5,6 милиони луѓе, односно 25 отсто од населението на американската држава добија предупредување да ги напуштат домовите. Метеоролозите предвидуваат дека невремето утре ќе стигне до архипелагот Флорида Кис, а дека југозападната страна на полуостровот може да ја погоди попладне, пренесува Асошиејтед прес. Ирма досега на Карипските Острови зема најмалку 20 животи и остави илјадници луѓе без покрив над глава. Клајмат центар објави снимка од симулација на налетот на ураганот Ирма на Мајами и пустошот по него. Симулацијата е прилично страшна.

Vo edna od mnogute emisii za klimata na National Geographic TV,Amerikanski naucnici priznaa deka e razvien sistem za kontrola na i manipulacija so klimata.Vo druga emisija na Discovery Channel beshe potencirano vo koi bazi se razviva vakva tehnologija.Navistina se surovi. :shook::shook::shook::shook::shook:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Вклучувањето на хаарпот е всушност отклонување на шестиот печат од книгата која Јован од Патмос ја видела во неговата визија. Кога ќе куцне последниот час, и кога јагнето, односно Илон Маск, Победникот, Лавот од семето на Јуда, Давидовиот потомок ќе биде достоен да ја отвори книгата тој ќе пристапи и еден по еден ќе ти скрши печатите.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
И некој сеуште верува дека Америка може да влијае на временската прогноза

На Флорида 5,6 милиони луѓе, односно 25 отсто од населението на американската држава добија предупредување да ги напуштат домовите. Метеоролозите предвидуваат дека невремето утре ќе стигне до архипелагот Флорида Кис, а дека југозападната страна на полуостровот може да ја погоди попладне, пренесува Асошиејтед прес. Ирма досега на Карипските Острови зема најмалку 20 животи и остави илјадници луѓе без покрив над глава. Клајмат центар објави снимка од симулација на налетот на ураганот Ирма на Мајами и пустошот по него. Симулацијата е прилично страшна.

Ispadna deka ruskiot haarp e mnogu pojak od americkiot gi srozi gleas li sto im se desava
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Кај следите за ситуацијава?Колку опаднал форумов една тема се нема отворено за дешавкава.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
364
Поени од реакции
152
Денес е 24 Јули 2018. Времето е облачно и врнежливо и сеуште зелено, за оваа доба. Оваа година, досега не сме имале пеколни горештини - над 40Ц. Времето е добро кај нас на штета на Американците и Јапонците. Можеби треба да му се заблагодариме токму на овој ХААРП систем.:D
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Milenko from the Flat Earth :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom