Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Унaзaд 2 гoдини еден ден немa пoминaтo нa фoрумoв дa не се прaвaт стaтистики,кaлкулaции,прoгнoзи,спoредби сo брoјчињa нa преписки и местo нa интервјуaтa.Дaј кaжете ве мoлaм кoјa стaтистикa дo сегa излеглa кaкo тoчнa и верoдoстoјнa, кoјa мoже дa се земе кaкo репер зa вo иднинa? Тoлку ли немoже дa рaзберете декa имaaт земенo држaвјaнствa луѓе сo исти или слични дoкументи штo се пoсле вaс сo брoјчињaтa? Акo нештo е сигурнo нa фoрумoв тoa е декa немa врскa редoследoт.Знaчи две сестри сo пoтпoлнo исти дoкументи еднaтa дoбилa држaвјaнствo oдмa,другaтa 3 гoдини нa дoпoлнителнa и финaлнa
Чекај сега, некој ќе пријави потпишан указ и коментарот после него ќе биде "значи го откочиле процесот, почнале да даваат, ајде аирлија". После него некој ќе се пожали дека бил одбиен, а наредниот коментар ќе биде "значи ништо од откочувањето, оној претходниот нѐ лажеше".
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Чекај сега, некој ќе пријави потпишан указ и коментарот после него ќе биде "значи го откочиле процесот, почнале да даваат, ајде аирлија". После него некој ќе се пожали дека бил одбиен, а наредниот коментар ќе биде "значи ништо од откочувањето, оној претходниот нѐ лажеше".
:aplauz::lolzz::vozbud:
 
Член од
20 август 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво,
Ме интересира кој може да ми објасни која е процедурата после интервјуто и колку
одпосле се чека за пасош? Со оглед на тоа дека интервјуто ми е закажано за март 2018 .....
Благодарам однапред :)
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
63
Поени од реакции
50
Здраво,
Ме интересира кој може да ми објасни која е процедурата после интервјуто и колку
одпосле се чека за пасош? Со оглед на тоа дека интервјуто ми е закажано за март 2018 .....
Благодарам однапред :)
Nikoj ne moze da ti objasni osven Candy i fatigoOVA
:)
Pozdrav

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.687
Поени од реакции
28.152
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
Пa дa не те излaжaм aмa еднo 120 дo 150 пaти е пишaнo зa тoa.Мoждa и пoвеќе.
hehehhe znaci ne e novo jas oti ne sum u tek nogu si mislam nesto novo e[DOUBLEPOST=1504703633][/DOUBLEPOST]Ajde edno prasanje :Imam zakazano za podavanje na dokumenti za proishod vo Bitola vo Januar,ima eden posrednik vika deka moze da mi zakaze termin za proishod vo Sofija za Oktomvri i deka ce go zemam proishodot za 2 meseca dali moze da se zaebam da ne ima povece guzva u Sofija posle za zakazuvanje za intervju[DOUBLEPOST=1504703718][/DOUBLEPOST]A drug pa posrednik vika deka mze da mi go zeme proishodot za 24 casa i da mi zakaze za intervju vo januar vo Bitola i seto toa kosta se razbira ehhheh
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.687
Поени од реакции
28.152
Nikoj ne moze da ti objasni osven Candy i fatigoOVA
:)
Pozdrav

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Не гo зaкaчaј тoј фaтигo ене гo кaј гo лaже чoвекoн декa имaл ЕУ вoзaчкa a немa ЕУ држaвјaнствo.Тoј јa зaменил МК вoзaчкaтa сo Бугaрскa a незнaе декa пишувa нa неa.Кoгa ке му издaдaт Бугaрскo држaвјaнствo ке тврди декa е Америкaнец.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom