Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Се само се повторувате и плачете никој не нуди информации, гледате пак на моето, ај ви давам рок до 2018, да се уверите. Само ве молам не ја оптеретувајте темата со глупости.

Инаку сакам да ве прашам, Дали некој има разбрано за ограничувањето од европска унија за лицата со бугарски фирми и лични карти но без пасоши???? Имено од 1/1/2018, ваквите лица ќе смеат да работат само во Бугарија, а доколку својата дејност не ја финишираат до 90дена ќе им следи забрана за работа во ЕУ???

Дали се усвои барањето на гермаските и француските камионџии за забрана на работата на шофери кои немаат ЕУ државјанство?

Фала
go cekame zakonot bratce
 
Член од
27 август 2017
Мислења
27
Поени од реакции
13
Може ли да пишеш кое бројче си , отприлика. Да можам така некако да се ориентирам до кај се стигнати. Јас сум во систем од 3ти окт 2016 и сеуште на задолжителна
I jas oste sum na isto intervju oktomvri 2016 nema izmeni
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Koj broj od prilika si i jas sum 2016 evee 12 meseci seuste zadolzitelno soglasuvanje[DOUBLEPOST=1504560515][/DOUBLEPOST]
aa si napisal uste da kazes koj broj odprilika si :P
Може ли да пишеш кое бројче си , отприлика. Да можам така некако да се ориентирам до кај се стигнати. Јас сум во систем од 3ти окт 2016 и сеуште на задолжителна
68××/2016
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Се само се повторувате и плачете никој не нуди информации, гледате пак на моето, ај ви давам рок до 2018, да се уверите. Само ве молам не ја оптеретувајте темата со глупости.

Инаку сакам да ве прашам, Дали некој има разбрано за ограничувањето од европска унија за лицата со бугарски фирми и лични карти но без пасоши???? Имено од 1/1/2018, ваквите лица ќе смеат да работат само во Бугарија, а доколку својата дејност не ја финишираат до 90дена ќе им следи забрана за работа во ЕУ???

Дали се усвои барањето на гермаските и француските камионџии за забрана на работата на шофери кои немаат ЕУ државјанство?

Фала
Daj be ne ja tupi so toa tvoe deka ke sme videle po tvoe ke izleglo. Ako znaes sto i kako ke bide ti nemase da se registriras na forumov i da baras informacii. Da ne bese tragicno,ke bese komicno. Zemi preslusaj se sto pisuvas.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
po dve godini na dopolnitelna toa e nesvatlivo pa kolku nie tuka i da se tesime so nekoi zakoni,toa ne pomaga[DOUBLEPOST=1504648804][/DOUBLEPOST]da im se pluknam na nivnite zakoni i administracija
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
Се само се повторувате и плачете никој не нуди информации, гледате пак на моето, ај ви давам рок до 2018, да се уверите. Само ве молам не ја оптеретувајте темата со глупости.

Инаку сакам да ве прашам, Дали некој има разбрано за ограничувањето од европска унија за лицата со бугарски фирми и лични карти но без пасоши???? Имено од 1/1/2018, ваквите лица ќе смеат да работат само во Бугарија, а доколку својата дејност не ја финишираат до 90дена ќе им следи забрана за работа во ЕУ???

Дали се усвои барањето на гермаските и француските камионџии за забрана на работата на шофери кои немаат ЕУ државјанство?

Фала
Mislis bez eu vozacka a ne bez eu drzavjanstva
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Daj be ne ja tupi so toa tvoe deka ke sme videle po tvoe ke izleglo. Ako znaes sto i kako ke bide ti nemase da se registriras na forumov i da baras informacii. Da ne bese tragicno,ke bese komicno. Zemi preslusaj se sto pisuvas.
vazi be[DOUBLEPOST=1504681407][/DOUBLEPOST]
Mislis bez eu vozacka a ne bez eu drzavjanstva
Не ЕУ возачка имам, зборам за МКД пасош, а фирма во Бугарија
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.687
Поени од реакции
28.152
Унaзaд 2 гoдини еден ден немa пoминaтo нa фoрумoв дa не се прaвaт стaтистики,кaлкулaции,прoгнoзи,спoредби сo брoјчињa нa преписки и местo нa интервјуaтa.Дaј кaжете ве мoлaм кoјa стaтистикa дo сегa излеглa кaкo тoчнa и верoдoстoјнa, кoјa мoже дa се земе кaкo репер зa вo иднинa? Тoлку ли немoже дa рaзберете декa имaaт земенo држaвјaнствa луѓе сo исти или слични дoкументи штo се пoсле вaс сo брoјчињaтa? Акo нештo е сигурнo нa фoрумoв тoa е декa немa врскa редoследoт.Знaчи две сестри сo пoтпoлнo исти дoкументи еднaтa дoбилa држaвјaнствo oдмa,другaтa 3 гoдини нa дoпoлнителнa и финaлнa
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom