Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Планинци, број на седиште незнаат да најдат, седнуаат кј сакаат... ама небитни се у ситуацијава пошто секој отидна за Милан а Милан штета што не играа првата у гости па да си гледавмо голеада, ваке со составов особено средината право мртвило... Едино чејф ми напрае мн Бонучи и Кутроне пошто им ја скрши кичмата


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Се случи и тоа!
Милан во Скопје!

Запата при еден старт скина парче трева и кутриот ја враќаше на место и ги рамнеше дупките, ова се деси во тек на натпреварот второ полувреме....абе душа од човек е, не го бива за фудбал ама па ете, видовме дека е душиче.

Повеќе имаше дресови од Милан отколку од Шкендија :) .

Да се надеваме дека ќе го гледаме Милан и по втор пат во Скопје :) ....
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Утaкмицaтa немaше никaкoв нaтпревaрувaчки кaрaктер и жaр дa се гледa.Нo ете мoже дa се кaже декa сме гo гледaле гoлемиoт Милaн кaкo игрa вo Скoпје.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.562
Oколу 70 мин од натпреварот ,за кого беше наменето УЧК ,УЧК ?
За итаљанците ли ?ќ
Но во секој случај супер провод и тоа со пола Косово у околина.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ќе дојде Милан пак во Скопје за кратко време да игра со Вардар. Утрешниот ден треба да покаже дали тоа ќе биде натпревар од групната фаза или ќе почекаме до нок-аут фазата. :pipi:
 
Последно уредено од модератор:
C

Castiel

Гостин
Племе се. Право племе. Еден па се дере бонучи јуве.... Збори на македонски спикерот овие уааа. Комедии живи се. Ваљда нешто правеа јави се север. Овие од јужма се дерат... 1 напред против 5 дефазивци се попалија демек шанса имаат. Милан си изгра колку што трева без потреба да форсира и ризикува повреди. Сторари фати доста добри топки. Ајде сеа да се исполни последното предвидување на змејот на Нино и со Вардар во групи посериозен натпревар да глеаме.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Fassone: "If we make some sales we might do something in the mercato, otherwise we'll stay as we are and I think the team is strong."
 
M

MD_

Гостин
Рутинска победа денеска, се гледаше дека ама баш ИЧ не се замараа играчите и гледаа само да заврши натпреварот а што помалце да се изморат.
Инаку треба Монтела да проба и 442 како ќе оди оти откако дојде Калинич греота ќе биде тројца играчи да се борат за една позиција и да делат време цела сезона..

Калинич - Силва
Бонавентура - Хакан - Кеси - Сусо
Родригез - Бонучи - Мусачо - Конти
Донарума

Во ваква постава би имало и многу повеќе можности за ротација со оглед на играчите што ги имаме
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Имаше еден момент, полицијата/редарите избација еден, ваљда од нивните и тогаш почнаа да викаат учк учк....
племе
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Маури најлош. Мора да се ослободат и од него и заедно со Соса ќе отворат место да двајца нови. Рафиња и Криховјак на позајмица ми изгледаат како најдобри опции и се на трансфер листа.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Маури и Занелато сеа шанса па здравје догодина а нив кур ги боли си трчкаат лаганица без да пробаат да се докажат...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom