Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Aj bas ke idam da pustam ..ako primaat uplata .nego po koj osnov bi ponistile ako veke se odigra natprevarot ?
Bas lani istoto mi desi i me isplatija,ova ne e greska u koef nego nivna ne azurnost ..ke lupnam 100eu.,pa gde puklo .


Sent from my iPhone using Tapatalk
мене бетфеар ми зема 1300 евра поради грешки кои имаа на неколку мечеви, и тоа 4-5 дена по завршување на мечевите, откако ме исплатија, па јас си ги повлеков парите на нетелер, стоеа така 2-3 дена и после депозитирав пак 100-200 евра и ги направив околу 1500 евра и дури тогаш ми пратија меил со објаснување на кои мечеви имале грешки и ми скинаа околу 1300 евра, наведено им е тоа во правилата и не можеш против тоа, се е можно, затоа велам вреди да се проба на некоја средна уплата ако коефициентот е сеуште 5.20, ај пиши што ќе направиш
 
L

Löwe

Гостин
мене бетфеар ми зема 1300 евра поради грешки кои имаа на неколку мечеви, и тоа 4-5 дена по завршување на мечевите, откако ме исплатија, па јас си ги повлеков парите на нетелер, стоеа така 2-3 дена и после депозитирав пак 100-200 евра и ги направив околу 1500 евра и дури тогаш ми пратија меил со објаснување на кои мечеви имале грешки и ми скинаа околу 1300 евра, наведено им е тоа во правилата и не можеш против тоа, се е можно, затоа велам вреди да се проба на некоја средна уплата ако коефициентот е сеуште 5.20, ај пиши што ќе направиш
Ама ти си класично Македонче, после такво лапање на меч кој што е веќе предаден, класичен грабеж на кладилницата од твоја страна, ти наместо да затвориш акаунт и све тоа, ти по 4-5 дена пак си депонирал пари таму, класично македонче, што си рече пак ќе има такви локуми а?
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Во Моцарт е 1.50 за кинезов што значи можеш на поголема уплата да ги играш и двата типа и добитен да бидеш на крај.

Да речеме 3000 на кинезот 4500 и 1000 на другиот 5200, минимален ќар ама на поголема уплата е друго.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
хахаахахаха 80 000 евр на тој меч, на другите по 3000 евра максимум, едино Рублев 6000 :D Го има негде мечот ама Турсунов да е фаворит, да одиграм макази и да бидам секако во ќар? :D
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
мене бетфеар ми зема 1300 евра поради грешки кои имаа на неколку мечеви, и тоа 4-5 дена по завршување на мечевите, откако ме исплатија, па јас си ги повлеков парите на нетелер, стоеа така 2-3 дена и после депозитирав пак 100-200 евра и ги направив околу 1500 евра и дури тогаш ми пратија меил со објаснување на кои мечеви имале грешки и ми скинаа околу 1300 евра, наведено им е тоа во правилата и не можеш против тоа, се е можно, затоа велам вреди да се проба на некоја средна уплата ако коефициентот е сеуште 5.20, ај пиши што ќе направиш
Ne aktivno ..
Nego kaj nas praviloto glasi,greska u koeficienti .a pred natpravar ako ima pad na koef il slicno,mozat za Asimot da ti se fatat .mi se ima deseno so Herta kade im dadoa 10koef protiv nekoi amateri na prijatelski natprevar,fino lepo ne me isplatija,a pred 3/4 meseca na NBA mec pomegu Cikagi i Minnesota,gi fativ na 1.85 koef. so 10.000den uplata na veke smalen 1.15 po net,i pak isplatija .
A za tvojot slucaj stvarno steta .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
мене бетфеар ми зема 1300 евра поради грешки кои имаа на неколку мечеви, и тоа 4-5 дена по завршување на мечевите, откако ме исплатија, па јас си ги повлеков парите на нетелер, стоеа така 2-3 дена и после депозитирав пак 100-200 евра и ги направив околу 1500 евра и дури тогаш ми пратија меил со објаснување на кои мечеви имале грешки и ми скинаа околу 1300 евра, наведено им е тоа во правилата и не можеш против тоа, се е можно, затоа велам вреди да се проба на некоја средна уплата ако коефициентот е сеуште 5.20, ај пиши што ќе направиш
Ne aktivno ..
Nego kaj nas praviloto glasi,greska u koeficienti .a pred natpravar ako ima pad na koef il slicno,mozat za Asimot da ti se fatat .mi se ima deseno so Herta kade im dadoa 10koef protiv nekoi amateri na prijatelski natprevar,fino lepo ne me isplatija,a pred 3/4 meseca na NBA mec pomegu Cikagi i Minnesota,gi fativ na 1.85 koef. so 10.000den uplata na veke smalen 1.15 po net,i pak isplatija .
A za tvojot slucaj stvarno steta .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Хаха, коефициентот на Лу сега падна на 1.40 а на Турсунов е 2.75 и оди нагоре, преку 105к евра уплатени на бетфеар, изгледа ставија некоја солидна сума од 30-40к на Турсунов за да го качат коефициентот на Лу и сега се лупа на негова победа
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.301
Јас мислам Лу ќе добие.Можеби пуштиле некоја глупава информација за да се полакомат луѓево на Турсунов, а овие ќе си изиграат на победа на Лу на поголем коефициент :D
 
L

Löwe

Гостин
Лу за да изгуби од Турсунов едноставно треба да стои, а тоа ќе биде преочигледна местенка, може и суспензија да јаде за тоа.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Лу за да изгуби од Турсунов едноставно треба да стои, а тоа ќе биде преочигледна местенка, може и суспензија да јаде за тоа.
гледаше хајлајтс од мечот на Дологополов синоќа?
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Да, срамно, а ова рачунај треба уште посрамно од тоа да биде. А и Долгополов сигурно ќе има истрага за мечот.
Веќе е отворена истрага, и во 90% од ваквите ситуации играчите успеваат да се извадат бидејќи не може да се докаже дека навистина го наместиле мечот, се вадат на повреди на глупости, едноставно не може да се докаже дека не дале 100% во мечот, а можеби и на тениската федерација и одговара да не се докаже дека има толку местење во тенисот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom