Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Те гледам како интелектуалец.Поврзај го во било кој контекст муабетот како бара за по едно евро кај Вицето?Употреби логика зошто бара по евро за квадрат и зошто го бара да ги однесе кај брат му во менувачница.
Склопи реченица и напиши ми.Баш ме интересира што би можело да фали во тој разговор.[DOUBLEPOST=1503313316][/DOUBLEPOST]
Си ја чува на УСБ во фиока.
Абе...

да имало било каков криминал. Снимката е од пред 2015 година чинам. Башка нелегално снимено а и објавена.
Снимката која е од ПМ мерка ја објавува јутуб канал факинг ре-инфо, кој сега на јутуб си објавува видеа од вмровски функционери. И тоа ја објавуваат у екот на сред бомбите.

Ај размисли зошто? Каков е тој временски гап?

Да имало било што било што... немало ни 2 сек да размислуваат, одма ќе го затвореа...

Проблемот со снимката е што е сецкана и се добива впечаток ете едно евро за вицето ова она а уствари тоа е за нешто сосема друго.

На крај краева самиот Заев кажа објавете ја снимката во целост. На крај краева судот ќе си пресуди.

Она што мене ме интересира како снимка од ПМ мерки се објавува на јутуб канал од вмровски штаб? да тргнеме на страна што е следен и сниман со години без дозвола...

а пилиња? Ова е више апсурдно да се зборува...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Од она шо целата македонска и светска јавност го знае е дека протестантите беа од ВМРО, дека вратите на собранието се отворени од страна на ВМРО и дека меѓу луѓето кои упаднаа во собранието се наоѓаа и виоки офицери на српската воено обавештајна служба и дека во тој период во Македонија беше и пратеник од српското собрание семејно поврзан со воени криминалци од период на војните во југославија во девесетите и со изразени српски националистички ставови а на покана на коалициски партнер на ВМРО

Ова Лупевска не го кажа

Ти реков, беше смешен, сеа не си поќе, дај сеа кажи шо врска има ова со недостаток на полицајци и кој недостаток според тебе, беше една од причините за тоа шо се случи?

Еве шо си напишал:

Вероватно нема доволно полицајци, целата Македонска и светска јавност виде како на 27 април собранието на Македонија беше под напад и опсада на српски специјалци и офицери на воено безбедносни служби со подршка од припадници на ВМРО и дека со сати не се појави ни еден полицаец да интервенира. Мораа да ги носат од други градови за да го заштитат уставот и преставниците на народот. Уште тогаш се виде дека МВР нема доволно полицајци да реагира во такви услови. Исто така кога Диме Спасов под влијание на алхохол и опијати дивееше со сати низ скопските улици предизвикувајќи смртна опасност за граѓаните и огромни материјални штети, МВР немаше доволно полицајци да го застане и уапси туку успеа да избега и да се крие неколку недели на тајна локација. Последно имаме и бекство на неколкумина бивши функционери обвинети за тешки криминали против државата, што е уште еден доказ дека на Македонија и требаат полицајци за да МВР извршува нормално своите обврски и задачи
Да не се збуна?



Ова е 2014, од тогаш до сега колку ново вработени полициски службеници имало никој не кажува, а велат пак треба, фалеле.

Тоа е, ДПМНЕ ги униформираше партисктие војници и деликвенти (оние кои можеше, тие шо се со потешки дела зад себе се по јавни претпријатија), сеа овие да не останат покусо, пошто Nма Ра3лика.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: sap
V

viktora

Гостин
Абе...

да имало било каков криминал. Снимката е од пред 2015 година чинам. Башка нелегално снимено а и објавена.
Снимката која е од ПМ мерка ја објавува јутуб канал факинг ре-инфо, кој сега на јутуб си објавува видеа од вмровски функционери. И тоа ја објавуваат у екот на сред бомбите.

Ај размисли зошто? Каков е тој временски гап?

Да имало било што било што... немало ни 2 сек да размислуваат, одма ќе го затвореа...

Проблемот со снимката е што е сецкана и се добива впечаток ете едно евро за вицето ова она а уствари тоа е за нешто сосема друго.

На крај краева самиот Заев кажа објавете ја снимката во целост. На крај краева судот ќе си пресуди.

Она што мене ме интересира како снимка од ПМ мерки се објавува на јутуб канал од вмровски штаб? да тргнеме на страна што е следен и сниман со години без дозвола...

а пилиња? Ова е више апсурдно да се зборува...
Па све се нелегални и објавени и бомбите и од заев видеото.Што не каже Заев кој бил разговорот?
Заев прво збори дека бомбите му ги дале странски служби па испадна некој од внатре.Мене ме интересира кој е тој глуп да се снима самиот себе?И пиле за тебе сето ова има логика?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Ти реков, беше смешен, сеа не си поќе, дај сеа кажи шо врска има ова со недостаток на полицајци и кој недостаток според тебе, беше една од причините за тоа шо се случи?

Еве шо си напишал:



Да не се збуна?
Имаше полиција во собранието да интервенира кога пратеници на ВМРо предводени од српски специјалци и офицери на тајни служби влегоа внатре да ги ликвидираат?
немаше.
Значи недостасува кадар.
То филозофирање и теории како кој мислел, не пали, немаше полиција на место кога требаше да биди и за задачи за која е платена и обучена. Ни обична ни специјална полиција. Ти велиш ги имале доволно али ете не дошле оти некој од ВМРО им забранил. Јас не верувам во тие прикаски пошто полицијата си беше тогаш професионална и надвор од политички контроли. Немаат во станиците низ Македонија листи на ВМРОвци и СДСМовци па ко ќе се јави некој за интервенција да проверуваат “За овој не пуштај патрола не е наш“
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Имаше полиција во собранието да интервенира кога пратеници на ВМРо предводени од српски специјалци и офицери на тајни служби влегоа внатре да ги ликвидираат?
немаше.
Значи недостасува кадар.
То филозофирање и теории како кој мислел, не пали, немаше полиција на место кога требаше да биди и за задачи за која е платена и обучена. Ни обична ни специјална полиција. Ти велиш ги имале доволно али ете не дошле оти некој од ВМРО им забранил. Јас не верувам во тие прикаски пошто полицијата си беше тогаш професионална и надвор од политички контроли. Немаат во станиците низ Македонија листи на ВМРОвци и СДСМовци па ко ќе се јави некој за интервенција да проверуваат “За овој не пуштај патрола не е наш“
Поарно филозофирање од глупирање, едното има смисла од овие две, него од кај ти заклучи дека тоа што во одреден момент на одредено место условно речено „немаше доволоне број“ полицаијци значи дека има во општи рамки има недостаток на полициски службеници?

Тоа „аргументите“од типот јас знам ти не знајаш за на друг да му ги продаваш, еве јас ти наведов извор врз осонова на шо темелам тврдење, ти за промена нешто издржано?

Според ова шо пишуваш КОД е глупости а Лупевска лаже, така?

Списоците со заслужни партиски подлизурковци печени за полицајци дали се готови или има гужва пред голот?

Прашувам дека NмаРа3лика, не за друго.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: sap
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Па све се нелегални и објавени и бомбите и од заев видеото.Што не каже Заев кој бил разговорот?
Заев прво збори дека бомбите му ги дале странски служби па испадна некој од внатре.Мене ме интересира кој е тој глуп да се снима самиот себе?И пиле за тебе сето ова има логика?
Абе пиле тоа странски служби искочи од разговорите во кабинетот во груевски, кој го снимаше со камера у цвеќе? Зашто бе? А иначе што сакате да му каже ли Заев на груевски кој му ги дал снимките? па фала богу... мисирот мислел дека лаже и блефира.

Заев за снимката многу убаво повеќе наврати објаснува за што станува збор.

Инаку бомбите да се нелегално снимени во УБК по налог се знае чив, а на Заев му ги дале луѓе од службата и тоа само дел, а објавени се за општо добро, да се уверат луѓето да се обелодени вистината.

Инаку тоа жолтото комбе со тактичка опрема во радиус од 2 км со антени уште ли кружи низ Скопје?

Значи сите можни ебани лудачки пропагантски теории ви паднаа во вода. џабе ви е...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Поарно филозофирање од глупирање, едното има смисла од овие две, него од кај ти заклучи дека тоа што во одреден момент на одредено место условно речено „немаше доволоне број“ полицаијци значи дека има во општи рамки има недостаток на полициски службеници?
Па ги немаше
По твое филозофирање, секој Македонец има милион евра само то шо во моментот ги нема во себе или на сметка на банка не значи дека ги нема
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Па ги немаше
По твое филозофирање, секој Македонец има милион евра само то шо во моментот ги нема во себе или на сметка на банка не значи дека ги нема
Не прави јадни обиди да банализираш нешто, џабе ти е глупирање, споредбата благе везе нема, дај кажи како тоа шо се случи на 27ми во Собрание е поради недостаток на полицајци?

Камо аргументи?

Јас па мислам дека тоа шо се случи на 27ми во Собранието е резултат на недостаток на професионален команден кадар во МВР, некоја меритократија место партиски подлизурковци, исто шо го прават и едните и другите, затоа.
 
V

viktora

Гостин
Абе пиле тоа странски служби искочи од разговорите во кабинетот во груевски, кој го снимаше со камера у цвеќе? Зашто бе? А иначе што сакате да му каже ли Заев на груевски кој му ги дал снимките? па фала богу... мисирот мислел дека лаже и блефира.

Заев за снимката многу убаво повеќе наврати објаснува за што станува збор.

Инаку бомбите да се нелегално снимени во УБК по налог се знае чив, а на Заев му ги дале луѓе од службата и тоа само дел, а објавени се за општо добро, да се уверат луѓето да се обелодени вистината.

Инаку тоа жолтото комбе со тактичка опрема во радиус од 2 км со антени уште ли кружи низ Скопје?

Значи сите можни ебани лудачки пропагантски теории ви паднаа во вода. џабе ви е...
Значи Груевски и Мијалков наредиле да бидат самите прислушкувани?И кога би знаеле дека се прислушкувани дали би воделе вакви разговори преку телефон?
Дај бе биди сериозен,мочконо Заев за се се предомислува.Прво јадеше говна дека не зборел ништо пред албанската диаспора во Швајцарија.Кога испаднаа снимките се правдаше дека на друго мислел.Жив мрсул.
Му ги дале странските служби па после испадна други биле.Ве шупчи како сака а вас не ви текнува.За греота.

А за жолтото комбе чека некаде на јјавно место,да може народот убаво да го разгледа.
Еве и србите ја повлекоа цела амбасада зошто биле прислушкувани.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Па све се нелегални и објавени и бомбите и од заев видеото.Што не каже Заев кој бил разговорот?
Заев прво збори дека бомбите му ги дале странски служби па испадна некој од внатре.Мене ме интересира кој е тој глуп да се снима самиот себе?И пиле за тебе сето ова има логика?
И според тебе бомбите на Заев се местени, сечени, монтирани а снимката за Вицето е вистинска?????????????????????????????????????[DOUBLEPOST=1503326237][/DOUBLEPOST]
Значи Груевски и Мијалков наредиле да бидат самите прислушкувани?И кога би знаеле дека се прислушкувани дали би воделе вакви разговори преку телефон?
Дај бе биди сериозен,мочконо Заев за се се предомислува.Прво јадеше говна дека не зборел ништо пред албанската диаспора во Швајцарија.Кога испаднаа снимките се правдаше дека на друго мислел.Жив мрсул.
Му ги дале странските служби па после испадна други биле.Ве шупчи како сака а вас не ви текнува.За греота.
Груевски и Мијалков наредиле сите други да бидат прислушувани освен нив. И кога они разговараат со сите останати снимени се самите.
И зборуваш дека Заев не знаел што зборел.
А паторот објасни ли кој дел од снимките биле вистина, кој дел делумно вистина и кој дел невистина? Или се сечени, лепени и монтирани? Или комбиња низ Скопје ги снимале? Или странски служби ги донеле?
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Не реков дека не е вистина.Но треба и Заев да одговара.
Ако правел криминал не само да одговара, туку и да лежи! Ама не може во постапка едните снимки да се користат а другите не!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Не прави јадни обиди да банализираш нешто, џабе ти е глупирање, споредбата благе везе нема, дај кажи како тоа шо се случи на 27ми во Собрание е поради недостаток на полицајци?

Камо аргументи?

Јас па мислам дека тоа шо се случи на 27ми во Собранието е резултат на недостаток на професионален команден кадар во МВР, некоја меритократија место партиски подлизурковци, исто шо го прават и едните и другите, затоа.
По твоја филозофија има и доволно лекари и опрема и лекови за пациенти а то шо умираат болни по болници и операциони сали од недостиг на лекови и опрема и стручен кадар е шо во моментот немаало инаку има доволно[DOUBLEPOST=1503326527][/DOUBLEPOST]
Не реков дека не е вистина.Но треба и Заев да одговара.
еве ќе одат на суд, обвинителство ќе поднесе како доказ снимка која е сечена и фалат делови... и толку.
Имаат целосна снимка?
Имаат парите дадени за поткуп?

Факт е дека 3 години цел случај им е базиран на сечена снимка од јутуб.
 
V

viktora

Гостин
И според тебе бомбите на Заев се местени, сечени, монтирани а снимката за Вицето е вистинска?????????????????????????????????????[DOUBLEPOST=1503326237][/DOUBLEPOST]
Груевски и Мијалков наредиле сите други да бидат прислушувани освен нив. И кога они разговараат со сите останати снимени се самите.
И зборуваш дека Заев не знаел што зборел.
А паторот објасни ли кој дел од снимките биле вистина, кој дел делумно вистина и кој дел невистина? Или се сечени, лепени и монтирани? Или комбиња низ Скопје ги снимале? Или странски служби ги донеле?
Уште еден бисер.Груевски и Мијалков да знаеле дека ќе бидат снимени со други мислиш глупави се па сами ќе се издаваат?Знаеш дека има и снимки од нив двајца?
Зајакот си кажа кој му ги дал на видеото.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom