Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
dali nekoj od 2014 go ima ovoa?koga pisam pin i brojot mi pisuva zapisavanje?!?!?!
Секој ли ден проверуваш на страната на Министерството или од време на време?
Пред да биде потпише указот пишува нели дека Молбата ти е уважена од Света по гражданство па затоа прашуван дали си проверувала секојден и одненадеш ти излезе ова без да ти пишува дека молбата ти е уважена?
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
63
Поени од реакции
50
Nisto ne se dvizi, jas sum od 2014 intervju januari mesec, broj 11** i uste na finalna
Pozdrav

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
94
Cisto za info...lani intervju na 10 juni vcera mi se smeni status vo:

"Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,"

Dokumenti: Na majka mi prv bratuched ima passos pa preku nego se povrzuvav so izvodi do mene...

@Pepibe mi rece da ti spomnam koga kje se smeni statusot...

Neam poima sto sega...
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Cisto za info...lani intervju na 10 juni vcera mi se smeni status vo:

"Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,"

Dokumenti: Na majka mi prv bratuched ima passos pa preku nego se povrzuvav so izvodi do mene...

@Pepibe mi rece da ti spomnam koga kje se smeni statusot...

Neam poima sto sega...
Сеа ке си чекаш ко сите други..
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Kako sto vi kazav proekt zakonot ke odi na dve komisii na tie sto vi gi napisav togas eve veke se objaveni
РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ ПО КОМИСИИ
aj objasnuvanje sto ke dobieme nie so ovoj zakon??? ke ima olesnuvanje ???
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
aj objasnuvanje sto ke dobieme nie so ovoj zakon??? ke ima olesnuvanje ???
Ke Ima ako zakonot vleze na vtoro citajne ili pretrpi izmeni .Sega zaseka nema nisto .se nadevame deka ke go donesat najbrzo do nova godina ili do na prolet.inace kako sto stoi rabotava site ke bideme na dopolnitelna koja moze i da trae I nad 20 meseci
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Cisto za info...lani intervju na 10 juni vcera mi se smeni status vo:

"Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,"

Dokumenti: Na majka mi prv bratuched ima passos pa preku nego se povrzuvav so izvodi do mene...

@Pepibe mi rece da ti spomnam koga kje se smeni statusot...

Neam poima sto sega...
a so ako imet drugo znaccenje to sho po finalna pishvet - izvaena na dopolnitelna proverka?

sega teksto vo zakonot ne mu dozvoluvat da minvat so braccedi, vujkovci, tetki i potvrdi.

ako e objaveno na sluzzbena stanica na narodno sobranie na bg oti od septemvri sledit da se menvit zakonoproekt koj sso bashka kako sso vicepremierot Valeri Simeonov kazza i pissesse vo vesninci go priprema samoto min za pravosudie imet edna druga tezzina otkolku ko cce go predlagat nekoja pol partija ko sso besse porano...

ako e minala od edna vo druga faza prepiskata po logika znaccit oti e pregledvana i mozno e samo da ccekat da se napraat izmenite vo zakonot za potoa da dobiet nov status kaj sho cce pishvet odobreno bg grazzdanstvo....

ne znam... ama taka mi dojde nekoe razmisluvanje.... oti nemojt da e mozzno i celo vreme da sedat so skrsteni race i nisso da ne rabotet i naednass... duri od septemvri da poccvet da gi rabotet sttarite 19000 ili vkupno 56000 prepiski...? taka izlegvit oti cce trebit da minvet usse 3-4 godini samo za nimi... a od druga strana da velet oti postapkata cce ja zabrzat so novite izmeni vo zakono...
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ke Ima ako zakonot vleze na vtoro citajne ili pretrpi izmeni .Sega zaseka nema nisto .se nadevame deka ke go donesat najbrzo do nova godina ili do na prolet.inace kako sto stoi rabotava site ke bideme na dopolnitelna koja moze i da trae I nad 20 meseci
Aj da ti gi skratam makite. Eve jas tvrdam
deka site ke dobieme otkaz i nikogas nema da dobieme drzavjanstvo. Pa da ne se vozbuduvas tolku okolu zakonite i sirenjeto dezinformacii so negativnanenergija :kezec:
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Aj da ti gi skratam makite. Eve jas tvrdam
deka site ke dobieme otkaz i nikogas nema da dobieme drzavjanstvo. Pa da ne se vozbuduvas tolku okolu zakonite i sirenjeto dezinformacii so negativnanenergija :kezec:
Pa neli gledas Dela site se gi prakjaat na dopolnitelna osven onie preku roditel.rabota ne e e deka ke dobieme otkaz tuku treba da se bide realen deka nemoze da se zeme pasos pobrzo od 3god.ako sve e vo red .eve jas sum 22 meseci od koga ja imam zapocnato procedurita a veke sum 5 meseci na zadolzitelna.znaci skoro 2god.treba da se bide realen i da to kazam sum spremen da cekame uste godina I pol.ne e toa negativna energija toa e realnosta.:kuracc:[DOUBLEPOST=1501866983][/DOUBLEPOST]
a so ako imet drugo znaccenje to sho po finalna pishvet - izvaena na dopolnitelna proverka?

sega teksto vo zakonot ne mu dozvoluvat da minvat so braccedi, vujkovci, tetki i potvrdi.

ako e objaveno na sluzzbena stanica na narodno sobranie na bg oti od septemvri sledit da se menvit zakonoproekt koj sso bashka kako sso vicepremierot Valeri Simeonov kazza i pissesse vo vesninci go priprema samoto min za pravosudie imet edna druga tezzina otkolku ko cce go predlagat nekoja pol partija ko sso besse porano...

ako e minala od edna vo druga faza prepiskata po logika znaccit oti e pregledvana i mozno e samo da ccekat da se napraat izmenite vo zakonot za potoa da dobiet nov status kaj sho cce pishvet odobreno bg grazzdanstvo....

ne znam... ama taka mi dojde nekoe razmisluvanje.... oti nemojt da e mozzno i celo vreme da sedat so skrsteni race i nisso da ne rabotet i naednass... duri od septemvri da poccvet da gi rabotet sttarite 19000 ili vkupno 56000 prepiski...? taka izlegvit oti cce trebit da minvet usse 3-4 godini samo za nimi... a od druga strana da velet oti postapkata cce ja zabrzat so novite izmeni vo zakono...
Ubavo kazano I toa veke se gleda deka e taka I samo da dodadam deka koga bev na intervju deckoto koj bese so nas zel grazdanstvo samo so potvrda ama cekal 4 god.ukazot my bil potpisan od prethodniot viceprezident.novava e kocnicar i se gleda deka I taa e edna golema precka.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom