Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.896
Поени од реакции
31.847
^^
Не ја разбирам потребата од таква инфантилност. Но секако слабо успева во обидот за одвлекување на вниманието од фактот дека политиката за имиграција, владата ја има целосно напишано по директива на газда Сорос. Што се гледа од посочениот (и недемантиран) владин документ.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ми се покачува мене друго нешто, прашај си дома.

Кедев беше кандидат за претседател на вмро, како тоа не се конфронтирал со никого? Уште ќе лажеш вморону? Стручњак како Кедев треба да е во операциона сала, стручњак како Софијанова не треба да си го продава газот.

Не ми одговори дали се осеќаш излажано после се што збореше за тиранската платформа, двојазичноста, а ваму од вмро викаат дека збореле албански? Не се осеќаш излажано вморону?
Ти си тотален грев кој и 12000 не заслужува. Ти одговорив мочко. 100 пати ли треба? Од што да сум излажан? Не сум.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.708
Поени од реакции
11.969
како знам дека не потпишувале сумњиви договори со Катар?
како знам дека не ни ја донесоа АлЏезаира?
...
OK, доволно ти беше внимание
Значи навистина појма немаш што објавуваш на темава. :tapp:

Може да се смени имево на темава? Еве еден предлог од мене:

Криминалите на фамилијата и дркање на преродбениците на СДС
Јас предложив да ја преименуваат во Натпревар во мавање со виртуелен измет.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ти си тотален грев кој и 12000 не заслужува. Ти одговорив мочко. 100 пати ли треба? Од што да сум излажан? Не сум.
Излажан си. Јадеше гомна за двојазичноста, а пратеници од вмро јавно ви кажуваат дека албански збореле. Значи ве излажале, пусти вие вморони хахаха.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
сега ќе може целото свое време да му посвети на пациенти наместо да потпишува правни документи подготвува извештаји проверува набавки црта графикони и оди по состаноци
Од него зависи. Може ќе замине во странство.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.526
Поени од реакции
36.481
Другарот Јово Вангеловски, тврдината на паторот во судството не дозволува да се спроведат одлуките за притвор, со што тројата бандити од УБК се единствените во Македонија за кој притвор е доделен а не им се спроведува веднаш комплетно надвор од сите законски норми.

Ако во последниве години судот ги прифаќаше 99% од барањата за притвор на обвинителството и делеше 30 дена притвор за сто кебапи, сега за тешки дела против државата одлучуваат за земање на пасош.

Зборувајте ми за што било друго ебаве вмровските морони. Да ви се насерам и на мигрантите и платформите и што и да е што ви го продаваат.

Вакво судство нема ни Белорусија. Целото судство е мртво слово на хартија, а овие предмети го потврдуваат масакрот што Груевски го направи на судството. Комплетен крах.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Излажан си. Јадеше гомна за двојазичноста, а пратеници од вмро јавно ви кажуваат дека албански збореле. Значи ве излажале, пусти вие вморони хахаха.
Грев. Англиски знае речиси цел народ па нема двојазичност со англиски јазик. Тотален дудук си. Ако имаш факултет, се чудам како си на ова ниско ниво.
Што ме засега кој каков јазик знае? Ниту е важно. За друга тема се зборуваше, за воведување на службен јазик. Не си ти на ниво за дискутирање.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Грев. Англиски знае речиси цел народ па нема двојазичност со англиски јазик. Тотален дудук си. Ако имаш факултет, се чудам како си на ова ниско ниво.
Што ме засега кој каков јазик знае? Ниту е важно. За друга тема се зборуваше, за воведување на службен јазик. Не си ти на ниво за дискутирање.
Прашај дома ќе ти кажат за шо сум хахаха. Вморонче, ав ав.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857


Аирлија нека е.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom