Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Пинокио! Носот низ монитор ти излезе!! ;)

Ебате партиската логика: Јас кој ги критикувам и двете усрани партии - мене ме нарекуваш вмро-овец, а ти всушност си објективниот овде. :facepalm:
Ти бе, што си ти ако не партиски навивач (или работник), ако очигледниве срања од сдс - не ги гледаш, не ги слушаш, не ги коментираш... ?
Хахах тој ги критикувал и другите. Тоа со другарчињата у маало да си се лажете.
BTW оди по комшии собери си го носот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.896
Поени од реакции
31.847
Абе остај ме мене. Терај си ја ти работата, да не те задржувам (па да те кара шефот)... :)
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Абе остај ме мене. Терај си ја ти работата, да не те задржувам (па да те кара шефот)... :)
Тоа од искуство ти а? Вас шефот ве кара? На Халкиди или каде одите на карање? :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.920
А овие срања што сдс ќе носат законски регулативи за примање, вдомување, и ВРАБОТУВАЊЕ мигранти... Сето тоа без потреба од никакви документи, ниту докажување дека се бегалци (како демек да имаме обврска да им го даваме сето тоа дури и ако СЕ бегалци).

За овие срања затвараш очи? Ќе ги оставиш прво да испосерат, за да се свестиш дека пак те онадиле?
Не ми се свиѓа тоа, мада не станува збор за закони, како ти што сакаш да претставиш. Станува збор за, цитирам: "...документите се само еден патоказ без никакви обврзувачки акти кон кое било министерство или институција."

Мигрантите можда пак ќе нагрнат, можда не. Ако нагрнат и ако нашите решат да задржат бројка, ако донесат такви закони и ако стварно камобви праат, ќе биде лошо.
Многу ако има тука.

Вехабиските џамии се тука, без ако. Исламските медреси во кои се учи вехабизам, се тука, без ако. АлЏезаира - тука. Бурките низ источна Македонија - тука, без ако.... веќе пет години.

Све ова е тука и на сцена без ако и без можда, веќе пет години отприлика, за прв пат у Македонија. Али не е битно, ништо од тоа не ви сметаше, како да не постои. На крајот од краиштата том господинот Груевски штом решил така, гарант е тоа добро за Македонија.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Потребните квалификации за портпарол се: 1) Да знаеш да прочиташ 10 реда текст; 2) Да изгледаш пристојно.
Тоа кај нас е така, затоа што сме тотално аматерска држава. Инаку, портпаролот треба да е многу образована и интелигентна личност. Кај се обично „деца“ кои само прочитуваат соопштение од некоја институција. Пикнати преку партија.[DOUBLEPOST=1500642697][/DOUBLEPOST]
Сеа се чека уште Миле Паника да го бапнат негде. Техничка поддршка.
За тебе нема ништо? Да ти се покачи платата.[DOUBLEPOST=1500642892][/DOUBLEPOST]
Изгледа Таравари најпаметен испадна, ги разбрка вмороните уште одма. Еден Кедев го шутна ко куче.
Другиве чекаат уште, нека чекаат.
Токму тоа е нашата мака. Стручњак како Кедев треба да го земеш со себе, а не да го шутнеш „како куче“. Плус, Кедев политички многу не се експонирал, ниту со некого се конфронтирал. Пристоен, образован стручњак.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Тоа кај нас е така, затоа што сме тотално аматерска држава. Инаку, портпаролот треба да е многу образована и интелигентна личност. Кај се обично „деца“ кои само прочитуваат соопштение од некоја институција. Пикнати преку партија.[DOUBLEPOST=1500642697][/DOUBLEPOST]
За тебе нема ништо? Да ти се покачи платата.[DOUBLEPOST=1500642892][/DOUBLEPOST]
Токму тоа е нашата мака. Стручњак како Кедев треба да го земеш со себе, а не да го шутнеш „како куче“. Плус, Кедев политички многу не се експонирал, ниту со некого се конфронтирал. Пристоен, образован стручњак.
Ми се покачува мене друго нешто, прашај си дома.

Кедев беше кандидат за претседател на вмро, како тоа не се конфронтирал со никого? Уште ќе лажеш вморону? Стручњак како Кедев треба да е во операциона сала, стручњак како Софијанова не треба да си го продава газот.

Не ми одговори дали се осеќаш излажано после се што збореше за тиранската платформа, двојазичноста, а ваму од вмро викаат дека збореле албански? Не се осеќаш излажано вморону?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.920
Ако немаш информација, од каде знаеш дека зајко кукурајко и плавите жолтици за овие два месеца по ред не ги направиле истите идиотизми кои пастирот и пвеводбениците ги правеле повеќе од 10 години додека биле на власт пред нив ?
како знам дека не потпишувале сумњиви договори со Катар?
како знам дека не ни ја донесоа АлЏезаира?
...
OK, доволно ти беше внимание
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.896
Поени од реакции
31.847
На крајот од краиштата том господинот Груевски штом решил така, гарант е тоа добро за Македонија.
Отиден си ти скроз... За неизбежна претстојна опасност ти се зборува, а ти сеуште Груевски од уста не го вадиш.







Или ти се допаѓа вкусот, или ти се заглавила плочата на тоа место. :(
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.920
Отиден си ти скроз... За неизбежна претстојна опасност ти се зборува, а ти сеуште Груевски од уста не го вадиш.







Или ти се допаѓа вкусот, или ти се заглавила плочата на тоа место. :(
еве
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.506
Поени од реакции
47.681
А шо треба истите кадри да ги остават?..ете ти како премиер што ќе направиш?..ќе пробаш да ги задоволиш луѓето што ти донесоа власт и еден куп пратенички мандати или ќе ги остајш куропушачите на Груевски и Мијалков рекетарите што зборуваа јавно за тебе црпнат ваков таков онаков?..таква ни е државата не знам што очекуваш
Јас како премиер ќе пробам баш тоа што проба заев и тоа што направи груевски пред него, сите можни луѓе и (организми што опстојуваат само на интернет) со некакво влијание (жално е што стана со влијанието како поим овде) да ги купам со малце пари, со платички, дневници, авторски договори и проектчиња за да можам да ги неутрализирам. Нема да ги терам хвалоспеви пошто е премногу ВМРО, ама само да траат и да не серат.

Не е прашање што би направил премиерот, прашање е што направиле “советнициве“. Како сега така тие млади, урбани коректори на секоја власт,( потенцирам„ секоја“ пошто тоа го продаваа додека беа независни “ ќе продолжат. Дали со свој образ понатака у животот, па ако ја засере премиерот би можеле да пљукнат по него, или ќе си чучнат за канцеларија и платичка, и повторувајќи ја мантрата дека “влегле да донесат некаква промена’’ секој кредибилитет за бивање ’’коректив на секоја власт’’ ќе го изгубат засекогаш..

Јасно е што одбраа, одбраа да се Бетмен и Дамовски кои толку многу им сметаа.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.240
Поени од реакции
12.901
Може да се смени имево на темава? Еве еден предлог од мене:

Криминалите на фамилијата и дркање на преродбениците на СДС
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom