Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Дпмне паразити. Туку нешто не ги коментираш сдс-паразитите, а?
Немам потреба за сдсм да коментирам. Еве затоа ти ќе искоментираш за врховистичките педерчиња такозвани дпне (или дпбне, како ти е помило). Пошто нели се исти.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.904
Поени од реакции
31.850
Немам потреба за сдсм да коментирам. Еве затоа ти ќе искоментираш за врховистичките педерчиња такозвани дпне. Пошто нели се исти.
А за што имаш потреба, да бидеш партиски навивач (или работник) и да ги релативизираш срањата кои тие толку очигледно ги прават?
Нивните срања помалку смрдат??

Нешто што најмногу ме нервира од овците (сдсм-овци и вмро-овци), е што постојано се правдаат дека тие другите правеле поголеми криминали и предавства.



Во меѓувреме додека ги стрижат овците:
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
На Кедев местото му е во операциона сала а не во директорска фотеља. Со тоа шо го избркаа, му направија услуга на здравството зато шо сега Кедев ќе може да оперира 5 пати повеќе пациенти место да пополнува обрасци, чита и пишува извештаи, се расправа со вработени и годишни одмори се кара со чистачките прави рачуници и оди на службени ручеци и состаноци

Баш така, зошто директор на клиника би бил докажан доктор кој место да се бави со водење на институцијата, може да ќути и прави што ќе му кажат, тоа шо си набројал може и некој докажан твитерџија да го прави.
Квалитет пред партиска припадност.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
А за што имаш потреба, да бидеш партиски навивач (или работник) и да ги релативизираш страњата што тие толку очигледно ги прават?

Нешто што најмногу ме нервира од овците (сдсм-овци и вмро-овци), е што постојано се правдаат дека тие другите правеле поголеми криминали и предавства.
Немој жити се ти да глумиш неутралност. На километар смрдиш на вмр-овца.
Јас немам потреба да бидам партиски навивач нити сум.
Гвујо паторот требаше да замине пошто толку зулум не направил никој повеќе за државава од него. Еднинствена припадност ми беше тој паторот да се симне.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.708
Поени од реакции
11.969
Цацко за советник и оп еве ти 1000 евра сметка за ручек
Бог нека му е на помош со плата од буџет, се плашам дека можеби нема да ја надживее оваа гарнитура на крвопијци, а има што да понуди човекот за обожавателите на хуморот и сатирата.

Се надевам дека ќе си замине што е можно поскоро од тоа друштво на крвопијци и ќе се врати на неговата оригинална професија, пред се` за неговото здравје, да бидеш во друштво на крвопијци е ептен стресна работа, особено ако мислиш дека можеш да придонесеш за подобрување на сегашноста.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.904
Поени од реакции
31.850
Ма све тоа е ширење страв од бегалците, кои всушност со нетрпение чекаат да дојдат за да пушат хипстерско луле на мирот со сите нас.
Појаснување од Министерството за труд: Тенденциозно ширење страв од бегалците
Да да, само се шегувавме! (за да не донесе на власт газда Сорос, сега демек нема да играме како што ќе ни свири) :cautious:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.923
А за што имаш потреба, да бидеш партиски навивач (или работник) и да ги релативизираш страњата што тие толку очигледно ги прават?

Нешто што најмногу ме нервира од овците (сдсм-овци и вмро-овци), е што постојано се правдаат дека тие другите правеле поголеми криминали и предавства.



Во меѓувреме додека ги стрижат овците:
На погрешна врата чукаш. Следечи пут коа ќе идеш на баци рака кај твојон газда покажи му го ова. Негова заслуга е тоа.

Потсетување по којзне кој пат:
Како случајно, по потпишувањето на неколку договори со Катар и Турција, низ Македонија почнаа послободно да дејствуваат исламски "хуманитарни" организации.
Па така, во овој период на владеење на Груевски, а како случајно по тие зближувања со Катар и Турција, имаме, за прв пат во Македонија, појава на бурки по источна Македонија, неколку арапски џамии (изградени во арапски стил), одметнување на џамии од ИВЗ и проповедање на вехабизам во нив, во Топанско отворени дури три медреси надвор од ИВЗ, кои ги учат децата во салфистички правец, па дури и АлЏезаира ни ја напикаа.

Е сега можда ова некому ќе му личи на големо предавство, можда е така ама - ка-чинг, катарскиот кеш у џеб и платички за сендвич армијата на први.

Патетично е вака на удрени коа се праите. Тоа све е дел од развојната стратегија на господинот Груевски.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.708
Поени од реакции
11.969
На погрешна врата чукаш. Следечи пут коа ќе идеш на баци рака кај твојон газда покажи му го ова. Негова заслуга е тоа.

Потсетување по којзне кој пат:
Како случајно, по потпишувањето на неколку договори со Катар и Турција, низ Македонија почнаа послободно да дејствуваат исламски "хуманитарни" организации.
Па така, во овој период на владеење на Груевски, а како случајно по тие зближувања со Катар и Турција, имаме, за прв пат во Македонија, појава на бурки по источна Македонија, неколку арапски џамии (изградени во арапски стил), одметнување на џамии од ИВЗ и проповедање на вехабизам во нив, во Топанско отворени дури три медреси надвор од ИВЗ, кои ги учат децата во салфистички правец, па дури и АлЏезаира ни ја напикаа.

Е сега можда ова некому ќе му личи на големо предавство, можда е така ама - ка-чинг, катарскиот кеш у џеб и платички за сендвич армијата на први.

Патетично е вака на удрени коа се праите. Тоа све е дел од развојната стратегија на господинот Груевски.
Ама сендвич армијата е надвор од играта веќе 2 месеца по ред, исто како и пастирот и пвеводбениците.

Што превземаат тие кои се внатре во играта веќе 2 месеца по ред - зајко кукурајко и плавите жолтици, имаш некоја информација ?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.904
Поени од реакции
31.850
Aморе Берик со ајкјунаамеба... Јас нити сум Груевски, ниту сум неговата партија. Не сум носел вахабизам овде. Не ме обвинувај за срањата што си ги напишал.

Кажи што да се прави ако знаеш. Наместо да ги однапред оправдуваш срањата што сега сдс очигледно ги прави.



Немој жити се ти да глумиш неутралност. На километар смрдиш на вмр-овца.
Јас немам потреба да бидам партиски навивач нити сум.
Пинокио! Носот низ монитор ти излезе!! ;)

Ебате партиската логика: Јас кој ги критикувам и двете усрани партии - мене ме нарекуваш вмро-овец, а ти всушност си објективниот овде. :facepalm:
Ти бе, што си ти ако не партиски навивач (или работник), ако очигледниве срања од сдс - не ги гледаш, не ги слушаш, не ги коментираш... ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.923
Ама сендвич армијата е надвор од играта веќе 2 месеца по ред, исто како и пастирот и пвеводбениците.

Што превземаат тие кои се внатре во играта веќе 2 месеца по ред - зајко кукурајко и плавите жолтици, имаш некоја информација ?
Немам.
Стварно ме чуди како за овие два месеца (по ред:ROFLMAO:), не ги исправија сите срања што Груевски ги испосра за повеќе од десет години апсолутна власт.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.904
Поени од реакции
31.850
А овие срања што сдс ќе носат законски регулативи за примање, вдомување, и ВРАБОТУВАЊЕ мигранти... Сето тоа без потреба од никакви документи, ниту докажување дека се бегалци (како демек да имаме обврска да им го даваме сето тоа дури и ако СЕ бегалци).

За овие срања затвараш очи? Ќе ги оставиш прво да испосерат, за да се свестиш дека пак те онадиле?

Аман бе, толку ли сте глупи сите по ред??
Доста со тие дпмне/сдс срања, не ли гледате што ни се случува пред наши очи? Не чуствувате одговорност кон сопствените потомци??
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.708
Поени од реакции
11.969
Немам.
Стварно ме чуди како за овие два месеца (по ред:ROFLMAO:), не ги исправија сите срања што Груевски ги испосра за повеќе од десет години апсолутна власт.
Ако немаш информација, од каде знаеш дека зајко кукурајко и плавите жолтици за овие два месеца по ред не ги направиле истите идиотизми кои пастирот и пвеводбениците ги правеле повеќе од 10 години додека биле на власт пред нив ?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.904
Поени од реакции
31.850
Ако немаш информација, од каде знаеш дека зајко кукурајко и плавите жолтици за овие два месеца по ред не ги направиле истите идиотизми ...
Чекај сега, прво 11 години да серат - после ќе видат дали им смрдат гомната.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom