Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Абе не кажавте колку плата зима тој посран советник во таа посрана влада?

Од принцип дека се scumbags, се. Пошто вечити борец за промени е вечита опозиција (неврзан со партија), а вака искочија опортунисти да не кажам вмровци, а ќе кажам.

Е сеа дај да видиме таа плата колку е за да знаеме. Еве за Бетменот се шушкаше некои 500-600 еур месечно што е кикирики али ок тешка ситуација фамилијарна па можам да разберам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.150
Поени од реакции
15.130
Koj od postarite ne se sećava da go potsetam.......Najčeska pred poveće od 10 -12 godini beše predlog za Javen Obvinitel na Grujo... no togaš Sds ne ja prifati so eden kup loši izjavi za nejze.

Priklonuvanjeto pokasno na Najčeska do Sds moži da se objasni so ona narodnoto- "ako sakaš nekoj da te ceni...eb..go"
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.250
Поени од реакции
16.854
Таа е... иначе заборавија да додадат дека жената боледува од хроничен аутошовинизам, а болеста во последните 10тина години напредна во Грујофобија! Последиците од таа болест се ова..




Сакам да ви кажам да олабавите со Грујо, зошто тој е минато... занимавајте се со тие што ви ветија реформи во судството и конечно исполнување на животната парола „Шутка не ти бега Никола“... во спротивно доколку не олабавите на време (а повеќето нема, зошто сте излажани) ќе прогресира грујофобијата и кај вас и вака ќе завршите т.е. ќе се тетеравите по ходници како дворски шутови!

Едно сигурно знам, во владата со ваков советник никогаш нема да му биде досадно... „тенка е линијата“ со вакви интелектуалци!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Таа е... иначе заборавија да додадат дека жената боледува од хроничен аутошовинизам, а болеста во последните 10тина години напредна во Грујофобија! Последиците од таа болест се ова..
Toa e последица од 11 години нехигиенско и болно владеење на помахнитали крвожедни зверови кои ја разболеа целата држава
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.909
Поени од реакции
31.852
Koj od postarite ne se sećava da go potsetam.......Najčeska pred poveće od 10 -12 godini beše predlog za Javen Obvinitel na Grujo... no togaš Sds ne ja prifati so eden kup loši izjavi za nejze.
Уште еден показател дека од исти „цицки“ цицаат и дмпне, и сдс (гнојните мадиња на Сорос).

https://mk.wikipedia.org/wiki/Мирјана_Најчевска
Членка на Бордот на Институтот „Отворено општество“ во Република Македонија
Фондација „Отворено општество“
http://www.soros.org.mk/
 
V

viktora

Гостин
Заев по Oбрадовиќ скапо најми уште еден светски мешетар и преварант Башановиќ

Денеска во Влада се вдоми уште еден експерт од Србија со свита од 20 луѓе. Станува збор за за специјалниот советник на Заев, Зоран Башановиќ, вмешан во низа скандали и афери во Србија.

http://vesti.mk/read/article/4712409/zaev-po-obradovikj-skapo-najmi-ushte-eden-svetski-meshetar-i-prevarant-bashanovikj

[DOUBLEPOST=1500630022][/DOUBLEPOST]
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Уште еден показател дека од исти „цицки“ цицаат и дмпне, и сдс (гнојните мадиња на Сорос).
Веројатно и за овие гнојни мадиња на Сорос зборуваш:

-Ѓорге Иванов бил член на Управниот одбор на фондацијата ФООМ на СОРОС од мaј 2002 до октомври 2004 година.

-Илија Димовски бил член на пододборот за доделување грантови за младински програми во ФООМ.

-Антонио Милошоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, бил корисник на еднократни стипендии за студиски престој во странство овозможено од ФООМ

-Ратко Димитровски – градоначалник на Кочани, сопственик на печатница „Европа 92“ која добила 80.000 долари од ФООМ.

-Паско Кузман бил член на Управен Одбор на ФООМ

-Јован Донев – сегашен амбасадор на Македонија во Лондон бил претседател на Управен Одбор на ФООМ од 1996 до 2002 година, а потоа и извршен директор на Институтот Евробалкан, каде еден од основачите била и соросовата Фондација.

-Тони Михајловски – член на ГДОМ, бил корисник на еднократни стипендии за студиски престој во странство овозможено од ФООМ.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
http://fokus.mk/advokatite-na-mile-janakieski-pasoshot-mu-treba-za-letni-i-zimski-raspusti-ima-tri-maloletni-detsa/

Адвокатите на Миле Јанакиески: Пасошот му треба за летни и зимски распусти, има три малолетни деца

к** ме боли за миле. Може децата не се криви, ама секогаш ќе ми текнуе на сликата кога џандарите ја бркаа ќерка му на Кежаровски, како да се и двајцата осудени за тешко насилство и тероризам.

Untitled.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.150
Поени од реакции
15.130
Aj najdete nešto na Wikipedjja za onaa kokonata od Fčerašni vesti što se vgnezdila vo MF...:facepalm:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Како што читам Јована од фчерашни новости се вработила кај Данска во Министерството за финансии...не мораше дотолку аплата да ја прават и овие да ги земат цел персонал од Телма....мислам во ред е што досега беа реални сето тоа го разбирам само да не станат и тие новите Сител да ги прикриваат евентуалните глупости и да кажуваат се дека е розево и да ги обвинуваат апашите од Дпмне за се и сешто...Заев реално делува за многу поспособен и поспремен политичар и бизнисмен од Груевски ама работата е тоа што Сдсм не е само Заев.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Добра била за пеглање затоа ја вработиле.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Ова за вработувањево не ми е јасно што си мислат куртоните. Паторот коа дојде на власт да не ги задржа кадрите од сдс за да ја „раководи“ државата? Добро, латас и цел шител си се прешалта кај него, мирка дудлачицата, кумот му е бивши-сдс, ама пак си донесе своја анонимна багра од тоа ексико (или као му се викала фирмата) и со своите мафијаши и е*а мајката на државава.
Се вработила како портпарол на министерството - гоооооолема работа. Ај слон праите сега. Кум може да биде директор на ДБК, а некое претставително симпатично девојче што случајно било дел од некоја тв емисија не може да биде портпарол - је**ла ве логика ненормална куртонска.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Абе ако имаат познавање нека работат, ама Лешоски кое познавање го има бе? Колку да се закачат на цицката и тие. Не оди така. Се бркаат вмороните ама се вработуваат луѓе шо имаат познавање од тоа шо се бара.
 
V

viktora

Гостин
Ова за вработувањево не ми е јасно што си мислат куртоните. Паторот коа дојде на власт да не ги задржа кадрите од сдс за да ја „раководи“ државата? Добро, латас и цел шител си се прешалта кај него, мирка дудлачицата, кумот му е бивши-сдс, ама пак си донесе своја анонимна багра од тоа ексико (или као му се викала фирмата) и со своите мафијаши и е*а мајката на државава.
Се вработила како портпарол на министерството - гоооооолема работа. Ај слон праите сега. Кум може да биде директор на ДБК, а некое претставително симпатично девојче што случајно било дел од некоја тв емисија не може да биде портпарол - је**ла ве логика ненормална куртонска.
СДС партиски вработува тоа е нормално.ВМРО кога партиски вработува е диктатура.

Све бе за лечење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom