Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
@viktora тоа шо му уплаќаш на стариот у кладионица не се вика "вадење леб".
Не можеше нешто друго по духовито да смислиш?Толку капацитетот?[DOUBLEPOST=1500583100][/DOUBLEPOST]
твоите не ти давале да јадеш??
Е па сега не се сите имошни како твоите да ги ранат децата со пиперки и патлиџани до 40г.
Некои деца морале и сами лебот да си го вадат.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Не можеше нешто друго по духовито да смислиш?Толку капацитетот?
Па не оставаш впечаток дека работиш у некој научен институт.
Веројатно си некој физички работник, достава, такво нешто.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Е па сега не се сите имошни како твоите да ги ранат децата со пиперки и патлиџани до 40г.
Некои деца морале и сами лебот да си го вадат.
душичка напатена
Али од друга страна има и предност твоето, ЦВто ти е 2 реда, јас треба да пишам цели фермани, да наведувам успеси на домашен и меѓународен план, да дам еден куп пари за фотокопии на документи
 
V

viktora

Гостин
Па не оставаш впечаток дека работиш у некој научен институт.
Веројатно си некој физички работник, достава, такво нешто.
Е во право си.Така нешто.Уште долго ќе шмркате кафе од магистри по кафиќиве.[DOUBLEPOST=1500584227][/DOUBLEPOST]
душичка напатена
Али од друга страна има и предност твоето, ЦВто ти е 2 реда, јас треба да пишам цели фермани, да наведувам успеси на домашен и меѓународен план, да дам еден куп пари за фотокопии на документи
Предност е што мени ми праќаат ЦВ.На време сум спечалил.Е сега ти на твои 40 и кусур и со 6 месеци работно искуство, со среќа да ти е.Ама битна е и внатрешната убавина,може на шарм да ти паднат.
 
Последно уредено од модератор:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Е во право си.Така нешто.Уште долго ќе шмркате кафе од магистри по кафиќиве.[DOUBLEPOST=1500584227][/DOUBLEPOST]
Предност е што мени ми праќаат ЦВ.На време сум спечалил.Е сега ти на твои 40 и кусур и со 6 месеци работно искуство, со среќа да ти е.Ама битна е и внатрешната убавина,може на шарм да ти паднат.
нема шанса да тебе ти праќаат ЦВ освен ако не бараш берачи на тутун или курири за брза пошта.
Остај тие прикаски, треба да имаш многу повеќе од то шо имаш сега за да смееш да прочиташ нечие ЦВ
 
V

viktora

Гостин
нема шанса да тебе ти праќаат ЦВ освен ако не бараш берачи на тутун или курири за брза пошта.
Остај тие прикаски, треба да имаш многу повеќе од то шо имаш сега за да смееш да прочиташ нечие ЦВ
Ме фати во лага.Признавам.Мешам малтер преку ден а навечер сум машка курва.Ебам баби за стотче.
Него темава не е за мене и тебе.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Ме фати во лага.Признавам.Мешам малтер преку ден а навечер сум машка курва.Ебам баби за стотче.
Него темава не е за мене и тебе.
Многу бе ефтин си бил ти, само стотче велиш а:pos:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Вморону, ќе собереш храброст да ми одговориш дали се осеќаш излажано после изјавата на Илија дека зборел албански? Тиранска платформа? А вморону скапан? Собра храброст да ги исплукаш?
Ти како водител, само некои прашања поставуваш, дебилни.
Ајде да ти одговорам. Не сум излажан, ниту ме интересира кои јазици ги зборува некој. И јас би сакал да знам албански јазик.[DOUBLEPOST=1500588708][/DOUBLEPOST]Бубо ме интересира што работно место добил. Ако е вистинита оваа вест.
 
Последно уредено:
D

deli

Гостин
http://www.dw.com/mk/груевски-стабилен-во-белата-палата-но-не-и-во-базата/a-39764275


Груевски стабилен во Белата палата, но не и во базата?
Неофицијално, деновиве била реализирана анкета на примерок од 1.000 испитаници-членови на ВМРО-ДПМНЕ, од кои 49% рекле дека ја поддржуваат иницијативата на реформаторите, а 79% дека поддржуваат реформи во партијата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Пази да не ме расплачеш.
Не е тоа жално. Жално е што вие сте во толку голема бројка.
Има многу други жални работи во твојов пост.
Ниту сте болни, ниту ви фали нешто. Сте имале шанса у животот, ама полесно е целување газови од работа. Да бил тој паметен немал да дојде до тоа дереџе. Да биле повеќето такви зомбија паметни, разумни и интелигентни никогаш немаше да се создаде атмосфера во која психопат, лопов и убиец ќе држи власт и ќе биде неприкосновен лидер цели 11 години. Сите заедно му се восхитувате на него и неговата мафија, а вода у очи немате - нема куче за што да ве угризе.

Си го истера тој животот со бизони, коњи и муда од лабуда, дур вие чекате некој да донесе сладолед „од тој скапиот“.

Прегледај го приврзокот 174499

Јас сум се восхитувал....како ли го констатираше мојот восхит на балисти, затвореници и наркомани? Појманемаш.
Пази да не ме расплачеш.
Не е тоа жално. Жално е што вие сте во толку голема бројка.
Има многу други жални работи во твојов пост.
Ниту сте болни, ниту ви фали нешто. Сте имале шанса у животот, ама полесно е целување газови од работа. Да бил тој паметен немал да дојде до тоа дереџе. Да биле повеќето такви зомбија паметни, разумни и интелигентни никогаш немаше да се создаде атмосфера во која психопат, лопов и убиец ќе држи власт и ќе биде неприкосновен лидер цели 11 години. Сите заедно му се восхитувате на него и неговата мафија, а вода у очи немате - нема куче за што да ве угризе.

Си го истера тој животот со бизони, коњи и муда од лабуда, дур вие чекате некој да донесе сладолед „од тој скапиот“.

Прегледај го приврзокот 174499

Јас сум се восхитувал....како ли го констатираше мојот восхит на балисти, затвореници и наркомани? Појманемаш.
Спиеш ли мирно Конор Мегрегоре
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Таа е... иначе заборавија да додадат дека жената боледува од хроничен аутошовинизам, а болеста во последните 10тина години напредна во Грујофобија! Последиците од таа болест се ова..


Кога Катица Јанева ја нарекувате специјален јавен обвинител, кога Тодоров го нарекувате министер за здравство, кога Ѓорѓе го нарекувате претседател на држава, кога Груевски го нарекувате премиер, кога Миленко го нарекувате новинар, кога Адеми може да биде министер за образование, кога Латас го нарекувате професор, кога Караѓозоска ја нарекувате амбасадорка, кога Миновски може да биде претседател на Комисија за заштита од дискриминација, кога … јас мислам дека заслужувам да бидам наречена балерина.



http://start.mk/article/121834/najcevska-prolupa-totalno-povikajte-lekar
Сакам да ви кажам да олабавите со Грујо, зошто тој е минато... занимавајте се со тие што ви ветија реформи во судството и конечно исполнување на животната парола „Шутка не ти бега Никола“... во спротивно доколку не олабавите на време (а повеќето нема, зошто сте излажани) ќе прогресира грујофобијата и кај вас и вака ќе завршите т.е. ќе се тетеравите по ходници како дворски шутови!

Едно сигурно знам, во владата со ваков советник никогаш нема да му биде досадно... „тенка е линијата“ со вакви интелектуалци!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom