Парфеми

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Одамна ме нема на оваа тема пошто доволна количина имав парфеми, е сеа да питам Аберкромби и Фич Фирс а го реформулираја и никој веќе не го зема, а мене ми е при крај и најблиска замена им е монтбланк леџенд и леџенд интенс, па да питам дали го имате пробано и каков, јас го имам тестирано кога излезе ама не памтам баш, читам обичниот брзо губи на силаж и мириса вештачки а интенсот посладок е ама повеќе му трае силажот, дајте некоја интернет страна со ефтини цени и достава, @Psyside и @Clen 7

Гледам Миднајт ин Парис пошто го нема веќе на ebay се движи едт за 100 долари а едп за 200 долари, ваљда да продадам едниот и да си ги земам диор хом интенсе и монтбланк леџенд
Генерички BS се мотнблан парфемите, поготово тие летните. Земи си Encre Noire Sport, Aqva Amara, TDHEF, Prada L Homme.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Генерички BS се мотнблан парфемите, поготово тие летните. Земи си Encre Noire Sport, Aqva Amara, TDHEF, Prada L Homme.
што знам оваа миризба ми лежи најмногу за есен пролет, инаку меѓу новите батчој на диор хом и хом интенс што е подобро за земање
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
што знам оваа миризба ми лежи најмногу за есен пролет, инаку меѓу новите батчој на диор хом и хом интенс што е подобро за земање
Home Intense, али тој е строго есен/зима. Homme Eau е исто така ремек дело, за лето/пролет.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
обичниот хом ми е поубав и поформален, интенсот само навечер, проблем е само долготрајноста и јачината
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Машки кој ми се свиѓааат во моментов и користам:
-Armani Code Colonia
-Hugo Boss Hugo Iced
-Antonio Banderas Mediteraneo
a многу ми се свиѓа ама не користам сега е Лакоста Жутиот.
Инак,од женски парфеми YSL Mon Paris ми е афродизијак
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Home Intense, али тој е строго есен/зима. Homme Eau е исто така ремек дело, за лето/пролет.
што велиш да ги продадам на ebay двата миднај ин парис и да си зеам нешто поасално, двата слободно можам да ги дадам 300 долари, едп запечатен е а едт 95 посто полн, едт ич не ме бендисва, а едп кога го тестирав порано многу ме бендиса, ама не го отворам во случај да го продадам
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Nema sansi tie pari da gi izvadis, ostaj gi tie ceni so gi gledas
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Nema sansi tie pari da gi izvadis, ostaj gi tie ceni so gi gledas
вервај ме имам искуство во тие работи со продавање на ebay, јас кога ги купив нив знаев дека не се произведуваат повеќе и затоа ги зедов, се мислев да накупам 10тина парчиња за продажба на интернет ама некако се двоумев бидејќи за друго ми требаја парите тогаш а доларот беше екстремно скокнат и нишо, подобро сега да си земам нешто поквалитетно него нешто ретко, само гледам на интернет диорите висока цена имат можеби подобро од фри шоп да ги барам, дај наведи што е најдобро во моментот од дизајнерските, значи квалитет и сексипил
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Па ти наведов.Јас би идел на Encre Noire Sport најдобар за парите у лето. За зима/есен encre noire/extreme.

Gucci Oud Intense, Sauvage/BDC, (за комплименти иначе се просечни) TDH, Homme Eau,

Niche - Oud Wood, Naxxos, Herod, XXV.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Кој бутик? Зара се тапа од аспект на перформанси, има една копија на Авентус, трае 1h, stay away. Само оној rich warm addictive вреди.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
за 9.0 читам бил добар, нешто како диор хом и диор еау, кај можам да најдам зара парфеми кај нас
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Кој бутик? Зара се тапа од аспект на перформанси, има една копија на Авентус, трае 1h, stay away. Само оној rich warm addictive вреди.
пријателе има во зара бутикот парфеми за 800 ден., дали имаш пробано 9.0 и gourmand leather.
Да тепрашам и дали го имаш пробано Bently Intense
За на кожна јакна што предлагаш
Carolina Herrera CH Men Prive
Juicy Couture Dirty English for Men
Dior Homme
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
пријателе има во зара бутикот парфеми за 800 ден., дали имаш пробано 9.0 и gourmand leather.
Да тепрашам и дали го имаш пробано Bently Intense
За на кожна јакна што предлагаш
Carolina Herrera CH Men Prive
Juicy Couture Dirty English for Men
Dior Homme
Ти кажав што вреди од Зара, rich warm addictive.

Ch Men Prive.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom