Македонска берза

B

Bafra

Гостин
Pak da prasam ima li kaj nekogo iplatena dividenda OHB, kaj mene nema seuste vrtev na telefonite sto gi ostavile nikoj ne se javuva.
04.07.2017 ....... на дивиденда по Одлука за 2016 година

Кај мене тогаш исплатиле, на сметка во Комерцијална Банка ми е платено. Иди провери си на шалтер во некоја филијала, или пак јави се на инфо во банката па ќе те префрлат каде треба.
 
Член од
16 мај 2014
Мислења
461
Поени од реакции
369
04.07.2017 ....... на дивиденда по Одлука за 2016 година

Кај мене тогаш исплатиле, на сметка во Комерцијална Банка ми е платено. Иди провери си на шалтер во некоја филијала, или пак јави се на инфо во банката па ќе те префрлат каде треба.
I jas sum vo Komercijalna lani mi isplatija navreme sega ne se javuvaat na telefon.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
2.359
Се кренал индексот 100 индексни поени и одма приказните за 2007 се враќаат...
Алооооо и по оваа супер недела на MSE индексот сеуште е 2350.
 
B

Bafra

Гостин
Се кренал индексот 100 индексни поени и одма приказните за 2007 се враќаат...
Алооооо и по оваа супер недела на MSE индексот сеуште е 2350.
Abe raduj se kure na pijano piche :vozbud:
Ostaj ne da fantazirame.
SAD berzata na primer vo poslednive 3 godini imaat najpesimisticki bikovski rast. Site ocekuvaat vo sekoj moment da padne, a taa si raste li raste. :toe:
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
827
Поени од реакции
541
Дури и Стопанска Битола парче прај, чекам кога ке тргнаат овие другиве Арапски коњи од банки со зеизмички коефициенти.
 
Член од
4 септември 2013
Мислења
79
Поени од реакции
27
Член од
16 мај 2014
Мислења
461
Поени од реакции
369
Idadija ikaj mene nema dividenda od OHB.,stvarno ne znam sto e rabotata ama vise preteraa, pa nema belki da cekaat 30.09.Bezobrazluk neviden!!!!!
Denes gi dobiv na telefon 046 201-712 , mi rece ,aa da ne e prefrlena kje vi prefrlam denes i se zavrsi rabotata. Legnaa parite predmalku.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
Не ми е јасен од каде е овој раст на RZLV и RZLE, па и другите железарски.. ај некако за RZLV, фабриката работи, ама не остварува добивка ниедна година ( мислам дека преку купување на репроматеријали со повисока цена добивката оди кај мајката), никогаш не очекувам од нив да дадат дивиденда... што да кажам за RZLE, мислам дека не работат од пролетта 2008 и никогаш нема повеќе да проработат.. тој простор сега само како магацински простор може да се користи.. некој спомна и за земјиштето.. колку што знам тоа е сеуште државно, незнам дали некогаш ќе успееат да го откупат..
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
"P/B ratios are commonly used to compare banks, because most assets and liabilities of banks are constantly valued at market values." - https://en.wikipedia.org/wiki/P/B_ratio

Шо би рекол Хорхе - „Ја ли да ве учам“?
Тоа у нормален свет..., можда. У МК - не. Плус, банката е КРШ. Погледни ги к.с. на депозити кои ги дава и ке можеш да претпоставиш у какви сра*а се наоѓа.
Резултатот секоја година истотака е добар показател. И оваа година ќе биде "позитивна нула". Па и една ТТК е далеку пред СБТ, a па за опции за инвестирање во банки, на последно место би ја ставил СБТ.

Единствен начин да ти се исплати да купиш на 1500-1600 е да се продаде за 2-3 години....а и тоа тешко да се случи.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
827
Поени од реакции
541
Ја би се кладел дека ке се продава некој ке ја заколи по тоа ценава како се билда вештачки или нешто ке се случува, тргувањето изгледа како да му треба на некој рампа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom