Фан Клуб: Јувентус

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ke se otkazam od klubov, zimi majka, borenje ke pocnam da pratam.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

king-makedon

THE KING
Член од
5 декември 2008
Мислења
503
Поени од реакции
262
Не рекле џабе гладна кокошка просо сонува..кои жалчиња :icon_mrgr:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.698
Џонтра нетуку лајкувај постови што неможат да се избришат, све ти јебу!!! :mad:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
Не знам кој му е филмот на миланезите, знаат дека за Бонучи се интересираат и Челзи и Сити, ако се продава сигурно оди во Англија.
 
M

MD_

Гостин
Не знам кој му е филмот на миланезите, знаат дека за Бонучи се интересираат и Челзи и Сити, ако се продава сигурно оди во Англија.
Наводно Бонучи не сакал да игра надвор од Италија плус Челзи го земаа Рудигер, еден куп централни дефанзивци имаат не им треба повеќе

Мора да го дадете Бонучи кај нас иначе Де Шиљо не ви го даваме :LOL:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Ако е одлука на Бонучи да си оди ств срам да муе клубот беше тука за него во најцрните денови со тотална подршка, од доктори на Јуве до плата редовна се, мислам мило ми е за Матео дај боже детето да има долг долг живот. Ако е одлука на клубот срам и арам да му е. Ова само ги потврдва гласините дека му залепил шамар на Дибала и дека се истепал со пола соиграчи на полувреме

Толку од мене
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.698
Јас мислам дека долго време не се мирисаа со Алегри... Мислам ОК слободно оди си ако сакаш, те бараа Пеп, Конте, ПСЖ, имаше 1000 понуди од други екипи, ама ако прејдеш во Милан е тоа ќе ти биде ооооогромна црна дамка во кариерата. Ти беше тој што се пуваше дека го сакаш клубот, ти седеше со тифозите на трибини, ти требаше да бидеш тој што ќе ги предводи Ругани и Калдара во иднина... Ама не си карактер како Џиџи, Џорџо, Андреа, Клаудио, Алекс... Еј кога ќе ми текне на Алекс како грееше клупа под Капело, играше во Серија Б, или пак ќутеше од срам зошто тимот завршил на 7 позиција. Ќутеше и играше...

И сега доаѓаш ти прле едно во кое Јуве те направи човек, те спаси да не завршеше бетер од колегата од Бари Ранокија, да го исплукаш се она што си го сторил прошливе 8-9 години... Зошто? Алегри не ти чинел? Да не не те играше? Да не се бореше за 7 место? Да не играше втора лига? Да не те оставија сам кога ти беше најтешко со децата?
Па ако отидеш во Милан, Де Чеље ќе има почист образ од тебе, иако 3 години не стапна на терен и лапаше 2 милиони плата.

Песнава е за тебе Лео, можеше да бидеш новиот Ширеа, Џентиле, Кабрини, Ферара, Монтеро, Јулиано, Песото... Ама ти испадна бетер од тинејџерка во ПМС

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако е одлука на Бонучи да си оди ств срам да муе клубот беше тука за него во најцрните денови со тотална подршка, од доктори на Јуве до плата редовна се, мислам мило ми е за Матео дај боже детето да има долг долг живот. Ако е одлука на клубот срам и арам да му е. Ова само ги потврдва гласините дека му залепил шамар на Дибала и дека се истепал со пола соиграчи на полувреме

Толку од мене
Иначе он немаше пари за доктори и чекаше клубот да му најде. И платата не му беше редовна. Абе ај.
Негова одлука. Според мене Алегри е виновен.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.698
Иначе он немаше пари за доктори и чекаше клубот да му најде. И платата не му беше редовна. Абе ај.
Негова одлука. Според мене Алегри е виновен.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Клубот го ослободи од тренинзи, натпревари, го поштеди од патувања со тимот, го изолираа од екипата само да има мир со фамилијата, се што ќе побараше тој период му излагаа во пресрет, глупо ти е тоа дали клубот му плаќал плата или му барал доктори
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Не дека немал понуди од Челзи/Сити, работата е што фамилијата не сака да ја напушти Италија најверојатно највеќе заради детето. Кога се работи за такви болести не се мења докторот што досега го лечел туку така како да мењаш забар. Милан му нуди скоро двојна плата од таа што ја зема моментално и тоа е тоа.

Сега и се потврдува тоа што се збореше дека се случило на полувреме во Кардиф, плус одамна немаше добри односи со Алегри.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Бону за Донурама може y pa da not ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Клубот го ослободи од тренинзи, натпревари, го поштеди од патувања со тимот, го изолираа од екипата само да има мир со фамилијата, се што ќе побараше тој период му излагаа во пресрет, глупо ти е тоа дали клубот му плаќал плата или му барал доктори
Тој пак ќе му биде благодарен на тимот, но кога има недоразбирања со тренерот нема што да бара во тимот.

Како што прочитав немало официјални понуди од Сити и Челзи.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.698
Според Ромео Агрести Фиорентина барала 40 милиони за Берна + да им го дадеме Пјаца на позајмица... Се шпекулира дека Марота ќе го убедел детево да се сели во Фиренца

Штознам, јас би им го дал, и онака не добиваше многу шанси сезонава, башка ептен стаклен е... А во Фиорентина 10000 посто ќе добие шанса да си го покаже потенцијалот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom