Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Што е бенефит за Македонија, и Македонците, ако државава влезе во ЕУ?
и јас се прашувам и не само јас, никој ништо таксативно не реди, што би се очекувало од нормални политичари. Ако е според тоа како поминуваат словенци и хрвати..црно ни се пишува.
Од друга страна, еден поглед на сликата кажува се, не треба воопшто ни у гравче да се гледа , не па у пилешки џигери...:
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.919
По потпишувањето на договорите со Катар и Турција, Никола Груевски овозможи непречена работа на повеќе хуманитарни вехабистички организации, ни ја закотви АлЏезаира, овозможи продор на вехабизмот во Источна Македонија, градење на џамии во арапски стил и накратко, добар дел од ова што го опишуваш.
На пример, по потпишувањето на овие договори се појавија три вехабијски медреси во Топанско Поле, кои се надвор од јуриздикцијата на ИВЗ. Три! А до сега немало ни една.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
можеш вакви наслови да најдеш и за русија и за кина.
Многу си депресивен и исплашен бе.[DOUBLEPOST=1499261127][/DOUBLEPOST]
и јас се прашувам и не само јас, никој ништо таксативно не реди, што би се очекувало од нормални политичари. Ако е според тоа како поминуваат словенци и хрвати..црно ни се пишува.
Од друга страна, еден поглед на сликата кажува се, не треба воопшто ни у гравче да се гледа , не па у пилешки џигери...:
а норвешка како врви?
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
По потпишувањето на договорите со Катар и Турција, Никола Груевски овозможи непречена работа на повеќе хуманитарни вехабистички организации, ни ја закотви АлЏезаира, овозможи продор на вехабизмот во Источна Македонија, градење на џамии во арапски стил и накратко, добар дел од ова што го опишуваш.
На пример, по потпишувањето на овие договори се појавија три вехабијски медреси во Топанско Поле, кои се надвор од јуриздикцијата на ИВЗ. Три! А до сега немало ни една.
Pa shto go kritikuvate chovekot. Ja spremi Makedonija za EU toptan, se shto trba da se napravi e napraveno...otvaraj toa rajskite vrati veke ednash.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.919
Што е бенефит за Македонија, и Македонците, ако државава влезе во ЕУ?
Еден од поголемите бенефити ќе биде значително намалена шанса за олигарсите да ја уништуваат земјава.[DOUBLEPOST=1499261387][/DOUBLEPOST]
Pa shto go kritikuvate chovekot. Ja spremi Makedonija za EU toptan, se shto trba da se napravi e napraveno...otvaraj toa rajskite vrati veke ednash.
Чекам некој дволичен куртон ко тебе да ми каже прво како е на запад.
Сигурно е многу срање.
Боље господинот Груевски да си го имаме ние тука во наша миличка Македониичка.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
можеш вакви наслови да најдеш и за русија и за кина.
Многу си депресивен и исплашен бе.[DOUBLEPOST=1499261127][/DOUBLEPOST]
а норвешка како врви?
Ne be Letko...isplashen, depresiven...Jas samo velam : Se' shto leta ne se jade i "nije zlato sve shto sija" i shto imaat vrska Rusija i Kina so rajskite porti ama ich ne mi e jasno.[DOUBLEPOST=1499261654][/DOUBLEPOST]
Еден од поголемите бенефити ќе биде значително намалена шанса за олигарсите да ја уништуваат земјава.[DOUBLEPOST=1499261387][/DOUBLEPOST]
Чекам некој дволичен куртон ко тебе да ми каже прво како е на запад.
Сигурно е многу срање.
Боље господинот Груевски да си го имаме ние тука во наша миличка Македониичка.
Chinam mnogu kurtoni potroshi ovaa oboena revolution...Tebe da ne te podzaboravija neshto...deluvash nervozno.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ne be Letko...isplashen, depresiven...Jas samo velam : Se' shto leta ne se jade i "nije zlato sve shto sija" i shto imaat vrska Rusija i Kina so rajskite porti ama ich ne mi e jasno.
EУ е унија на земји со 700 милиони жители еден куп разни народи нации вери
Во сета таа маса на народ и разлики секогаш има нешто да се случи.
Тебе идеал ти е Македонија населена чисто со Македонци, сите да се православни, членови на ВМРО, сите да навиваат за Вардар, сите да се хетеросексуални и да слушаат поп музика од 80 десетите.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Некој да ми објасни зошто есдеес со години трубеа за радиодифузна такса, Шекеринска на твитер пишуваше „денес да имавме Влада, немаше да имаме РДТ“ а денес даваат изјава дека ќе ја укинат НАЈРАНО во Октомври?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Некој да ми објасни зошто есдеес со години трубеа за радиодифузна такса, Шекеринска на твитер пишуваше „денес да имавме Влада, немаше да имаме РДТ“ а денес даваат изјава дека ќе ја укинат НАЈРАНО во Октомври?
значи ќе ја укинат
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
значи ќе ја укинат
Ке јa укинaт рaдиoдифузнaтa тaксa, ке гo уaпсaт Груевски и фaмилијaтa, ке ги срушaт спoмениците,500€ плaтa ке биде прoсечнa,ке не внесaт вo Нaтo и Еу сaмo не се знaе кoгa.Се ке нaпрaвaт сaмo кoгa дa видиме
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ке јa укинaт рaдиoдифузнaтa тaксa, ке гo уaпсaт Груевски и фaмилијaтa, ке ги срушaт спoмениците,500€ плaтa ке биде прoсечнa,ке не внесaт вo Нaтo и Еу сaмo не се знaе кoгa.Се ке нaпрaвaт сaмo кoгa дa видиме
и Македонија ќе се федерализира со сменет устав знаме химна и граници
(да не ги заборавиме и ветувањата на ДПМНЕ)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.755
Поени од реакции
1.664
Некој да ми објасни зошто есдеес со години трубеа за радиодифузна такса, Шекеринска на твитер пишуваше „денес да имавме Влада, немаше да имаме РДТ“ а денес даваат изјава дека ќе ја укинат НАЈРАНО во Октомври?
Најверојатно, сакаат они да бидат тие што ќе го предложат тоа, не сакаат опозицијата да ги има заслугите, еве секаде дури и ББЦи ПБЦ во Уса се плаќаат како допринос од граѓаните, па така можеби ЕУ им рекло нема од буџет да се финансира, нели не е демократски, па сега мора да се вадат некако. Мене секако ми е свеедно, ете на кафе што ќе седнам со друштво и ќе потрошам повеќе од РДТ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom