На викенд во Белград

Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Најдобра локација за сместување во Белград и препорака за ноќен живот, нешто кафана па диско ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Јас бев со другари едно ноќевање (2 дена) пред 3-4 месеци и на пример ја потрошив 20 евра (10 за смештај и уште 10 во белград, добив стомачен вирус и ниту јадев ниту пиев ниту ништо :) ) а они по околу 100 со излагање кафани, диско, утринско кафе, доручек, ручек, многу пиво итн...
Така да зависи многу, не може точно да предвидиш али без испод 100 тешко...
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
526
Поени од реакции
271
EXIT pomina, no ne e lošo da se skokne i do Novi Sad, dosta pomirno od Belgrad i po mnogumina poubav provod. Od Belgrad ima odlična povrzanost so voz, avtobus, taksi e malku skap, ako e pogolema grupa može da se iznajmi kombi pa da se prošeta do Fruška Gora i okolnite salaši. Hranata e tamu preubava, edinstveno što postoji niška na komercijalizacija, no postojat i nečepnati mesta, samo treba nekoj lokalec da preporača.
Iznajmuvanje garsonjera ili stan ne e skapo http://www.solis-nekretnine.com/izdavanje/sr/, cenite se padnati bidejki festivalot e završen
 
Член од
24 октомври 2017
Мислења
1
Поени од реакции
2
Pozdrav na site, ja zivim u Beogradu i imam dve sestre vo Makedonija Skopje, mnogo volim Makedoniju i kad cujem da makedonci vole da dodju u Beograd, srce mi puno bude. Imam predlog za site koji zele da dodju za vikend postoje jeftini apartmani Beograd koje mozete da iznajmite, pogotovo ako idete u grupi od 3 pa vise, mozete da podelite cenu i ostanete u apartmanu, to mi stalno rade drugari iz bivse jugoslavije kad dolaze jer im je jeftinije nego u hostel da idu. Puno vas ljubim sve i tople preporuke za prvi put u Beogradu su naravno Kalemegdan, Skadarlija, Ada Ciganlija (ako dodjete preko leta), i za one sto vole nocni zivot imate splavove i klubove na Dunavu koji stalno prave zurke, meni se posebno "Shlep" dopao ali ih ima dosta jos.
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ee super su Plastic, Tilt i Brankow za nocni izlazak, Ben Akiba sjajan za standup, a ovi apartmani Beograd booking olaksavaju pa ne morate mnogo da se smarate oko trazenja, a mislim da su cak i najjeftiniji. Moja familija iz Subotice uvek kod njih iznajmljuje stan na Dorcolu, jer tu dovode klinca na turnire dva puta godisnje. Pozz i najbolji provod vam zelim u Beogradu :)
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
526
Поени од реакции
271
Не знам дали во Скопје има нешто вакво:











линк: https://spaintimo.rs/apartmani/play-spa-apartman.html
апартмани со џакузи и максимален луксуз, ова е хит во Белград, велат дека има доста голем интерес иако не е баш ефтино
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
A

Avenger99

Гостин
Многу лошо искуство имам со издавачи на апартмани во Београд, мој совет, одете си во Хостел, ем поефтино ќе поминете во центарот на градот, ем ќе се дружите со луѓе од цел свет таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom