ЗЕМЈОТРЕС!

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.513
Поени од реакции
20.604
Добро што вака се празни со помали потреси, чим се испразни насобраната енергија ќе се смири. До тогаш ќе се живее под стрес o_O
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Може да им се верува на овие шо пишуваат дека 800 земјотреси имало?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.513
Поени од реакции
20.604
Може да им се верува на овие шо пишуваат дека 800 земјотреси имало?
земјотресите под 2 не ги објавуваат инаку да, имало голем број на потреси покрај оние што се регистрирани официјално.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.736
Поени од реакции
80.121
https://m.emsc.eu/earthquake/earthquake.php?id=602586

Никој не го есапи форумов...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Или е ова некоја заебанција или нашиве портали се толку идиотски, што не ми се верува.
Никој го нема објавено.
Тука (у Скопје) да беше четворка, ќе дигаа узбуна сите медиуми.
 
Z

zlaki

Гостин
над 800 дрмања не се за потценување..белки насобраната енергија потивко ќе се ослободи без поголеми стресови за населението или било каква штета
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Нека пишат Охриѓани, не знам стварно што се пренамагате, не се осетил овде, и не знам како тоа споредувате Скопје и Охрид кога Скопје е главен град со 700.000 жители а Охрид е гратче и нормално дека повеќе внимание ќе се посветува на Скопје, земајќи у предвид фактот што у 1963 градот бил разрушен од земјотрес. Чил со плачипичкањето...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
http://www.seismobsko.pmf.ukim.edu.mk/index. нешто пак не работи.., инаку тлото бар во Скопје со месеци вибрира како затегната струна, зошто сам Бог знае. Графикот ептен ме потсеќа на таков од многу затегната челична жица пред кинење...
Кога сме кај странава , постојано се потсетувам како имаме полна уста фалби дека програмирање, компјутери, мрежи итн.итн у мало прсте имаме , а ниеден систем почни од УЈП, преку социјално.., па до овој кој ги дава неколкуте сеизмографи во МКД онлајн кога треба се нешто паѓааат и ги нема нигде.... Забележав и ова Кајгана форумов нешто многу му треба да го разбудиш...од жешкото ќе да е... :) :)
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Нека пишат де, надвор од Скопје никој не се замара со форумов, си имаат попаметна работа.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Или е ова некоја заебанција или нашиве портали се толку идиотски, што не ми се верува.
Никој го нема објавено.
Тука (у Скопје) да беше четворка, ќе дигаа узбуна сите медиуми.
Па во Скопје се спрема невреме и тоа е побитно од земјотрес од 4 степени.
Инаку секој ден имало по 3-4 шо се осеќаат, ама никој не кажа. Вчера само 2 имало, и еве сабајлево пак. Голема бројка земјотреси имаше и требаше некој од тие експертите да каже нешто, некое испитување да се направи, зошто како што, некоја емисија да се каже а не за невремето кое се спрема во Скопје два дена предупредуваат и никако да дојде тоа невреме. :pos:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.307
Па нормално е за Скопје да се пишува повеќе кога добри 75-80 % од членовите се скопјани или живеат во Скопје. Туку јас незнам зошто воопшто се пишува на темата. Никој нема контрола над земјотресите , па така да и дискусијата за нив е тотално непотребна , кога ќе се деси ќе осетите. :pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Нека пишат де, надвор од Скопје никој не се замара со форумов, си имаат попаметна работа.
Ниви etc.
Tуку јас незнам зошто воопшто се пишува на темата.
Кога си одиш (немој да ми кажеш дека се растури тоа) и дали ќе продолжиш да пишуваш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom