Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Кој отворено потврди дека е геј?
Кој е тој што отворено кажал?
Го пишав претходно само без име, не знаев како се вика. Наводно се работеше за Љупчо Николовски, ама испадна дека било fake news, sorry.

Истиов го тужи Миленко за некаква си клевета околу ова, иако цела Крива Паланка тврди дека типов ми е колега по сексуално убедување. Не знам што е следно, веројатно цела Крива Паланка ќе ја носи на суд.

А зошто тогаш има потреба за некакви закони за гејој кога нема потреба ни некој да докажува дека е геј?
Ќе си докаже кога ќе дојде време, дали за брак, дали за заедничко становање, дали за посвојување на дете итн.

http://www.libertas.mk/ushte-edna-globa-za-milenko-pishuval-za-nikolovski-deka-e-homoseksualets/



Ајде сега педерите овај хомосексуалците и сите со LGBT афинитети, шаренолики, со ружа и тупаница на газот нека кажат како гледаат на оваа пресуда?
Да имаше закон против дискриминација може ќе упалеше против Љупчо. Не може да се вреѓаш за нешто и да го опнеш како клевета ако е прифатено како нормално и само се констатира како факт. Во спротивно и хомосексуалците ќе му скокнат на врат за истово. Барем тие со 10% мозок и 90% гордост при емоционални реакции.

Е сега бидејќи нема такво нешто, обрал бостанот Миленко. Според мене, ако некој не сака јавно да се знае дека е геј, треба да се потруди повеќе да го скрие тоа, особено ако е на јавна функција. Со оглед на тоа што цела Македонија и пола Скопје го знае во тој поглед, мене нешто друго ми говори. Инаку сум против тоа некој да аутира личност како геј ако таа личност не сака истото да се знае, од која и да е причина, тоа треба да е нивно право. Миленко сака да ги пречекорува границите малку пречесто, и сега заглиби во кал до гуша. Hopefully lesson learned.

соодносот во спермата е 50:50,
така да немаме асексуални родени деца, тие се преодредени секусални уште сперматозоидот штом ќе ја допре јајната клетка и ќе настане оплодување, а бебето кога ќе се роди ги има сите карактеристики на тие полови пододредености машко бебе си е со машки карактеристики, женско бебе си е со женски карактеристики, девијации на хомосексуалност настануваат многу покасно поради непозната природа дали делување на околината, дали психофизичката состојба, дали стрес ...итн
... и затоа хомосексуалноста во минатиот век се третирала како болест добиена во текот на животот, но не е вродена ! (y)
Мислам дека тоа што јас мислев под асексуалност не е истото што и ти го мислиш, барем според поразвлеченово објаснение твое морам тоа да го заклучам. Не сум странец со биологијата, го знам ова што го кажа, само што благе везе нема со тоа што јас го говорев претјходно. Зборам за сексуална зрелост жено, не родова припадност. Бебе не искусува сексуални пориви, асексуално е, и низ развој понатаму како што расте како индивидуа постигнува сексуална зрелост.

...ИТ госпоѓице, мускул не е само мускул зависи какви клетки има и поделбата е на мазни, напречнопругасти срцеви и не е исто, гениталии рековме дека е со мазна мускулатура и ти драга моја @llumious со твоите години не можеш мене да ми објаснуваш во ниеден случај и за ниедна работа, оти не дека те тепам само со знаење туку и со искуство што е нормално...чекај порасни, научи нешто од тие што знаат ;)



и пенисот има мускулни влакна освен тоа, твоето спомнато ,,сунѓересто ткиво,, што го читаш од порталите на Нет тоа е - Корпус спонгиозумот и се смета за еректилно ткиво, па не дочитано стручно, барем да кажеше дека пенисот имал на времето пред таму милиони години, коска наречена БАКУлум, но поради моногамија со мали пенетрации од времетраење од највише 5 минути ЕВОЛУИРАЛ и го изгубил коскичето...
инаку, продолжената копулација (еб_ење) била помогната од Бакулумот и на тој начин самецот имал поголеми шанси да го предаде генетскиот материјал на потомството, денес мислам дека има некои мајмуни што имаат Баку мал како прстот кој се единствени докази на еволуцијата кај цицачите на коската на пенисот ;)
од тука и изреката ,, Не се плаши не се бои, нема коски к_рот мој ,, значи самиот чин на пенетрација (е_бачка) нема да биде долго време, оти нема конкуренција од друго мушко, оти женката Е НЕГОВА ! :backa:[DOUBLEPOST=1498151355][/DOUBLEPOST]
...намерното внесување на ваков стил на изразување, со неколку зборови, за да биде симпатично и хумористично коментирање за да младата полулација што чита поради осетлива тема, да не го свати ептен сериозно, ме изненади што те привлече баш тебе и тоа со знак на иронија, ако сакаш да се умилкуваш на надлежните органи на форумот најди друг начин, и онака насловот со голема буква и покрај твоето настојување не го смениле, или го промениле? :D
Според твоиве постови на темава можам да заклучам неколку работи:

1) Сакаш да те ораат со коскен плуг, и си многу разочарана што денешните мажјаци ги немаат пенисите на нивните далечни предци, и го припишуваш тоа на некоја еволутивна нус-појава како моногамијата, што води кон заклучок нумеро дос:

2) Сакаш да те ораат повеќе мажјаци со коскени плугови, because fuck monogamy and its moral hipster maintainers, тоа довело до декоскенизација на пенисите од предците и сега биле грди и понеупотребливи од практична и хедонистичка гледна точка;

3) Не ги сакаш хомосексуалците затоа што во одреден дел од нивниот развој како индивидуи они стануваат геј и со тоа не се стрејт, и дополнително допринесуваат кон закржлавитис на пенисот и неговото, според тебе, очекувано исчезнување, а со тоа не само повеќе мажи со коскени пениси, него и воопшто мажи потенцијално заинтересирани за тебе;

4) Хомосексуалец се станува, не се раѓа, ама сепак некако успеа да не вметнеш во еволутивната гранка како фактор кој допринел кон мутацијата кај мажите низ историјата, особено кај пенисите и нивната поинаква, или неупотребна дејност, како суб-продукт од тие мутанти мажи, и сега сме дел од новата еволутивна нишка, која ќе го сотре машкиот пол од егзистенција. Како писател ентузијаст, мислам дека имаш одлична основа за прекрасен научно-фантастичен роман со социо-сексуални аспекти кои му даваат контраверзна димензија. Предлагам да почнеш да го пишуваш тоа, него ли да губиш време пишувајќи овде. Може ќе си новата Стефани Мејер, со малку повеќе edge.

5) Со романов, ако ништо друго, ќе најдеш на плејада орачи. Некои може со себе ќе имаат и коскени дилда.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
498
Поени од реакции
274
Некако измешани ти се работите во главава или мене така ми наликува?
За каков брак зборуваш подолу, хетеро брак или хомо со посвојување?
Како бе тука се само секс дејтови? Па тука имаш поголем процент на потрадиционално воспитани млади, на запад ти се уште послободни, а болестите на запад ти се дури и почести.
Ако очекуваш бракови како на родителите или на дедовците и бабите каде што жената ќе си седи мирна, ќе го чека мажот и ќе ги гледа деците, разбуди се, помина тоа и тука и надвор, еднаквост, модерен начин на живот, сите се свесни дека нивниот живот е на прво место и дека никој не вреди да се жртвува за другите, гледаат по медиуми дека на други места се живее сто пати подобро, дека и после разводите луѓето се живи здрави и веќе никој не трпи никого, така да живеј го животот и не си прави бајрам со умот.
Кој е сега **** и знае како стојат работите во ЛГБТ Светот?
Бонус:
upload_2017-6-28_22-12-38.png
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.355
Поени од реакции
5.033
Да имаше закон против дискриминација може ќе упалеше против Љупчо. Не може да се вреѓаш за нешто и да го опнеш како клевета ако е прифатено како нормално и само се констатира како факт. Во спротивно и хомосексуалците ќе му скокнат на врат за истово. Барем тие со 10% мозок и 90% гордост при емоционални реакции.

Е сега бидејќи нема такво нешто, обрал бостанот Миленко. Според мене, ако некој не сака јавно да се знае дека е геј, треба да се потруди повеќе да го скрие тоа, особено ако е на јавна функција. Со оглед на тоа што цела Македонија и пола Скопје го знае во тој поглед, мене нешто друго ми говори. Инаку сум против тоа некој да аутира личност како геј ако таа личност не сака истото да се знае, од која и да е причина, тоа треба да е нивно право. Миленко сака да ги пречекорува границите малку пречесто, и сега заглиби во кал до гуша. Hopefully lesson learned.
Yep, тоа да, погоди на што алудирав. Ми падна воочливо некој некого нарекол хомосекцуалец и тоа се смета како клевета на одредена личност што аутоматски претставува напад за самодекларираните хомосексуалци.
Баш е апсурдно нештово и незнам како адвокатите и судството може да пресудат во корист на оштетениот.
Тоа ти е еквивалент на некој да му кажеш "Море инвалиду еден" и тој тоа да го смета како навреда и омаловажување, деградирајќи одредена општествена група на поединци кој се поразлични од нормалата
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.699
Поени од реакции
35.095

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
498
Поени од реакции
274
Зборуваш за секс/брак/деца и се жалиш дека се е само за секс, сигурно деца не чекаш да ти роди некој педер.
Има сурогат мајка опција во развиените држави.
Има посвојување.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.699
Поени од реакции
35.095
Има сурогат мајка опција во развиените држави.
Има посвојување.
Шибај во развиените земји, еве и Германија ќе дозволела бракови најави Меркел.
 
S

staycalm

Гостин
Не можам и не сакам да подржувам луѓе кои одат против човештвото и природата.
За мене тие луѓе имаат некое пореметување во нивниот процес на развој.
Не сакам да ги навредам имаат и они некое си право да си одлучуваат со нивниот живот ама не можам едноставно да ги прифатам како нормални луѓе.
Буквално сама си се опишуваш со корисничкото име :pos:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Yep, тоа да, погоди на што алудирав. Ми падна воочливо некој некого нарекол хомосекцуалец и тоа се смета како клевета на одредена личност што аутоматски претставува напад за самодекларираните хомосексуалци.
Баш е апсурдно нештово и незнам како адвокатите и судството може да пресудат во корист на оштетениот.
Тоа ти е еквивалент на некој да му кажеш "Море инвалиду еден" и тој тоа да го смета како навреда и омаловажување, деградирајќи одредена општествена група на поединци кој се поразлични од нормалата
Се слагам. Баш ми е бизарно и дебилно. Да сум на негово место ќе го игнорирам. Само тоа му штети на Миленко, еден дебел игнор, онака да му упатиш до знаење дека е небитен, барем од твоја страна. И кога некој небитен, или кој и да е, те нарече хомосексуалец, или педер, whatever, на национална тв, со игнорирањето докажуваш дека не те засега, нити дека се вреѓаш. Да одиш на суд за ова само има контра ефект. Да не збориме па за цензура на телевизиите. Уште што не смее да се каже за некого на ТВ? А на интернет anything goes? Ако има некои правила за медиумите треба сегде да се исти, вклучувајќи го и интернетот. Ја би и ТВ да е ко интернетов, нула цензура па ќе си направат луѓетоп филтер за квалитет :)

А за тоа како пресудиле, не треба да не чуди. Имаме судство со гумена кичма која ја врти по потреба, кога се менува политичката гарнитура, и за да останат на поизицијата на која се, само се префарбуваат. Пошто дечково е дел од новата гарнитура, сосема ми е логично што во негова полза пресудиле. Многу ми е само чудна новава слобода на медиумите што ја заговараа, со титкање, со елиминација на зборови од етер, со откази на луѓе и нивни емисии итн. - ептен слободно општество ќе станеме.
 
S

staycalm

Гостин
Стварно не ми е јасно ова со тужбава или шо и да е за клевета ор самтинг. Иако не знам дали е или не е геј, малце ми звучи глупо па дури и целиот текст low key навредливо. Ама па од друга страна се радувам што за прв пат пресудија во корист на тужителот а не на Миленко. И ај сеа де :icon_lol:

И дај веќе нека ги укинат тие срања као емисиите на Миленко и Јанко, аман.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
И дај веќе нека ги укинат тие срања као емисиите на Миленко и Јанко, аман.
Ако не сакаш утре да укинат емисија каде позитивно се говори за хомосексуалноста, или па некој водител на телевизија кој е геј да му ја скратат програмата од иста причина, најдобро е да не подржуваш цензури од било каков тип. Ствараш преседан, кој после може и против тебе да се искористи.
 
S

staycalm

Гостин
Ако не сакаш утре да укинат емисија каде позитивно се говори за хомосексуалноста, или па некој водител на телевизија кој е геј да му ја скратат програмата од иста причина, најдобро е да не подржуваш цензури од било каков тип. Ствараш преседан, кој после може и против тебе да се искористи.
Ако на емисијата каде што се говори позитивно за хомосексуалноста се користи речник бетер од тој на улица, со навреди со све ондак слободно нека ја укинат. Цензура е потребна за вакви говеда. Геј или стрејт небитно
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ако на емисијата каде што се говори позитивно за хомосексуалноста се користи речник бетер од тој на улица, со навреди со све ондак слободно нека ја укинат. Цензура е потребна за вакви говеда. Геј или стрејт небитно
Не дека и Миленко си има моменти, ама има разлика меѓу него и Саше Политико (пример, колку да ти доловам). Ја ни на Саше не би му забранил, да е до мене. Само нека му иде покасно емисијата, нема смисла помлади да слушаат такви дијареи дур трае ден
 
S

staycalm

Гостин
Не дека и Миленко си има моменти, ама има разлика меѓу него и Саше Политико (пример, колку да ти доловам). Ја ни на Саше не би му забранил, да е до мене. Само нека му иде покасно емисијата, нема смисла помлади да слушаат такви дијареи дур трае ден
Ма нека му ја забранат и на Саше ако се просерава како Миленко, а бетер од него тешко да биде некој. Не ни знаев јас дека тој има емисија до душа хахахаха
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
zasto pederite sekogas izleguvaat samo so devojcinja,i toa sekogas so 3 4 devojcinja
dali ne se prifateni vo masko drustvo , ili ... :D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.272
Ќе си докаже кога ќе дојде време, дали за брак, дали за заедничко становање, дали за посвојување на дете итн.
За сето тоа веќе си има закони кои се еднакви за сите граѓани на Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom