Лига на Шампиони 2016/17

Ќе ИДЕ ли Вардар у Келн бе пеер?


  • Вкупно гласачи
    61
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
5.043
СЕКОЈА ЧЕСТ, ЗАСЛУЖЕНО !

ГИ СОБРАЛЕ КАРАБАТИЌ, ХАНСЕН, НАРЦИС, АБАЛО, ГЕНШАЈМЕР СИТЕ НАЈЈАКИ ЅВЕЗДИ ВО ТИМОТ И СИ МИСЛАТ ТАКА ЛЕСНО ЌЕ ЗЕМАТ ТИТУЛА !

гази ги бе !!!! Да му ебам тие милионите, в година уште 21512185215 милиони да фрлат и пак титула да не земат, ептен ги мразам, самобендисани ѕвезди, милионски педерчиња, си мислат попот за брада го фатија !
Никогаш титула да не земат !
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.878
Поени од реакции
1.092
Миљон да се собериме и да се пречекаат !!!!!!!!!! ГААААЗИИИИИИ ТУКААА БЕ!!!!!!:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc: :oleee:

Одам јас да пијам, вие како
сакате : )))))))

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Jas na bolovanje otidov,za drugite neznam
Pozdrv od klinika....
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Инаку, да е жив и здрав тој Германецот на крило, му беше најдобар играч на Вардар кај ПСЖ. Промаши пенал, неколку пати се упрпа и не влезе од крило, даде една контра, и на крајот го пушти Чупич да скокне покрај него, односно закасни со поставувањето.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дете охриѓанче, дете провинцијалец пуштил солза за Вардар, од среќа, маме му ебам, десет години ме немат вака ништо израдвено.

Вчера Јуве тим за кој навивам цел живот изгуби а мене ми беше ско сеедно, и да победеја немаше олку да се израдувам, и таа тетоважа што ја планирав после некое време ќе ми изледаше како глупост.

А јас не ги разбирав луѓето кои се чудат како можеме да навиваме за странски тимови и да тврдиме дека стварно тоа е тоа и ни значи...сега ми е јасно.

Бравос Вардарееее.....

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.016
Поени од реакции
1.951
Страшни текми вчера,и едната и другата,како и се очекуваше,неизвесни до самиот крај,премногу се израмнети сите 4 екипи за така лесно некој да победи.

Најверојатно и денес така ќе играат,со оглед на тоа што пикерите се реално најслабиот дел од тимот на Вардар.
Како и да е,ПСЖ со сите тие звезди во тимот е речиси невозможно да го изолираш,едноставно не знаеш од каде ќе те нападнат,најслаба страна на ПСЖ е ако ги одведеш во тесна завршница,тогаш одат чисто индивидуално да решаваат,па со добар голман,јака одбрана можно е да се спречат.
И Чупиќ страшен.
Изгледа Раул те читал,заслужвиш дел од премијата.
Секоја чест за анализата.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
TOOOOOOOOOOOO BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
AAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUUUU
Ш. А. М. П. И. О. Н. И!!!!!!!!!!!!!!!

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не можам да си поверувам! ВАРДАРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:



Во последните 6 секунди си мислев пак како и секогаш пред победа ќе изгубиме, но бе, еднаш и на нас да ни се посреќи:D Хансен ко посран си остана:ROFLMAO:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.729
Поени од реакции
6.661
Се заеба Кире шо се договори со Нант. Мислеше со Барса ќе освои тутула ама нече среча поштеног човека :D Прав потег ќе беше да дојде сега во Вардар и в година да се проба да се одбрани титулата. Посекако Душебаев заминува, кој ќе го земат сега за десен бек?
А најголеми заслуги за Раул, душа човек :cuc: и голем тактичар, пред се на психолошки план. Се надевам ќе пренеси дел од тој квалитет на репрезентацијата, па дај боже, да се израдуваме на пласман на ОИ 2020, тоа би било и збогување за Кире од ракометот, здравје ако се чува од повреди до тогаш, пошто сепак во години влегува, ама се покажало многу пати, еве и денес, дека и на 37-38 и 40 години се играат финалиња и се освојуваат титули.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.501
Поени од реакции
10.010
ШАМПИОНИИИИИИИИИИИИИ!!! :vozbud:
ЧЕСТИТКИ БРАЌА КОМИТИ, ВАРДАРЦИ, МАКЕДОНЦИ, МАКЕДОНИЈА СЛАВИ ВАРДАРЕ!!!
Клубот за кој навиваме цел живот конечно наплати за сите несреќни моменти, Вардар е на тронот, Вардар е на врвот, Вардар е клубот што ме направи најсреќен како никогаш до сега! И да, верувам дека овој најсреќен крај на една сезона нема да биде и единствено славје, ќе доминираме во Европа!

ЦРВЕНО ЦРНА ИСТОРИЈА
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Инаку, да е жив и здрав тој Германецот на крило, му беше најдобар играч на Вардар кај ПСЖ. Промаши пенал, неколку пати се упрпа и не влезе од крило, даде една контра, и на крајот го пушти Чупич да скокне покрај него, односно закасни со поставувањето.
Со играч помалку беа,ти текнува ?

Честитки за Вардар!Ова е непроценлив успех.:bravobe::bravobe:

Колективно цела екипа изигра врвно,од прв до последен.Шишкарев беше џокерот денес,Генцхајмер беше затворен фе-но-ме-нал-но!:cuc:

Паднаа при крај на прво малце и тука од 48-ма до 51-ва минута.Другиот дел од натпреварот како под конец.Браво.

Дедото изигра во одбрана ..:eek::eek::bravobe:

Сите беа разорачани ,ама Хансен не можеше да си поверува.Тој е пример за спортист,абе се јаде жив кога губи.(y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.062
Поени од реакции
84.668
Воедно да ја искористам приликава за сите што успеаа успехов на Вардар на било каков начин да го поврзат со политика да им посакам спора и болна смрт од излечива болест. Фала.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom